Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az első és második félévben...

Ha az első és második félévben megszerzem a minimum krediteket az egyetemen, de újra szeretnék felvételizni egy teljesen másik szakra Februárban, akkor az állam kifizetteti velem az első évet?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy csak egy fél év a türelmi idő alapképzésen, de én nem akarom a második félévben passzíváltatni magam vagy otthagyni az egyetemet, mert hátha nem vesznek fel oda, ahová most szeretnék menni.

Vagy csak akkor fizetetné ki velem az állam, ha megszüntetem a tanulói jogviszonyt teljesen és félbehagynám az egyetemet?

Akkor itt hogyan is érvényesül a 12 félév államilag támogatott?

Már keresgéltem hasonló válaszok után, de sosem találáltam meg, ami már nagyon zavart. Utálom az szakot amit tanulok, és szeretnék olyanra menni amit értek is.

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. okt. 28. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az első szakot feladod, akkor ki kell fizetned az első két félévet. A 12 félév ekkor indul elölről.
2014. okt. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Akkor az egy kicsit se számít, hogy a hallgatói viszonyom folytonos maradna?
2014. okt. 28. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!