Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek másmilyen nemű lett a...

Akinek másmilyen nemű lett a babája, mint amit várt/szeretett volna, az könnyen megbarátkozott a gondolattal?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki nagyon kislányra számított, de kiderült, hogy kisfia lesz (vagy épp pont fordítva), hogy "dolgozta fel" a hírt? Nagyon csalódott volt, vagy hamar megbarátkozott a gondolattal? Mennyire volt nehéz "átállni" (pl. mondjuk lányos anyukából fiús anyukává)? :)

Vagy könnyen tudomásul vettétek a hírt?

Ki mit érzett akkor, mikor kiderült, hogy nem olyan nemű lesz a babócája, mint amit várt/elképzelt?


Nagyon kislányt szerettem volna, végig azt is éreztem, hogy nekem bizony lányom lesz, és tegnap derült ki, hogy mégis kisfiú... Bevallom, picit csalódottnak érzem magam, bár szégyellem is magam érte, hiszen az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Csak hát... mégis egy picit csalódás, mert nagyon beleéltem magam a dologba, nem is gondoltam rá, hogy akár fiú is lehet és annyira nem tudom elképzelni magam fiús anyaként, hogy most elég nehéz dolgom van, hogy fejben is "átállítsam magamat" fiús anyu-üzemmódba. :)


Ti hogy csináltátok? Nagyon szívesen olvasnék saját történeteket, tapasztalatokat erről. :)



2015. okt. 2. 09:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
A kérdésre nem tudok válasozlni, mert még nem tudom, hogy fiú vagy lány. Én is nagyon lányt szeretnék inkább. Persze, az a fontos, hogy velünk maradjon és egészséges legyen, de nem tehetek róla, hogy lány felé húz a szívem, ezt nem tudom átállítani, ha belegebedek sem. Már gyerekkoromban is mindig azt mondtam, hogy nekem csak kislány kell majd, sose tudtam elképzelni egy fiút. Most se tudom. Úgyhogy biztos nekem is nehéz lesz elfogadni, ha fiú, de ami engem vígasztal, ha erre gondolok, hogy ha fiú lesz, akkor olyan lesz mint az apukája. Persze, ez tök nem biztos, de elolvadok a férjem gyerekkori képet nézegetve, annyira tündéri, szőke, göndörhajú kékszemű kis tünemény volt. Ha erre gondolok hirtelen úgy érzem, hogy szeretnék egy fiút is. Csak az a baj, hogy egyelőre úgy fest, hogy csak egy gyerekünk lesz, nem keresünk valami szuper jól, a mi szakmánkban nem is fogunk sokkal jobban keresni, a lakást nem tudjuk majd nagyobbra cserélni, úgyhogy 1 gyerek nekünk az idális... De ha arra gondolok, hogy sose legyen egy lányom... Hát a szívem összeszorul :) Majd írd meg később, hogy sikerül-e megbaratkozni a gondolattal és mikor :)
2015. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Hűha, én sírtam bevallom, hogy lányom lesz :) De aztán pár nap múlva már örültem. Aztán a második is lány lett. De mindketten 30 hetes uh-n derült ki hogy lányok lesznek, szóval azért fel lehetett készülni hogy más neműek lesznek mint amit szeretnénk :) Aztán a harmadik terhesség spirál mellett sikerült, tutira vettem hogy ő is kislány lesz... hát nem az lett :D
2015. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Nalunk a 18. Heten derult ki, hogy akit eddig mindenhol lanynak neztek, az valojaban fiu!

Ledobbentem! Egy hetig tartott ez a dobbenet. :-) vegulis ugyanaz az emberke lakott odabent aki eddig es akit mar eddig is megszerettem ugy ahogy van. Az hogy nem lany, hanem fiu, ezen a tenyen semmit nem valtoztat.

Egyebkent, hidd el, iszonyu nagy lesz a szerelem a fiad es kozted! :-)


Nemsokara megszuletik a kistesoja, aki lany lesz, uh mi szerencsesek vagyunk, mert megtapasztalhatjuk mindket nem elonyeit es hatranyait.


Boldog babavarast! :-)

2015. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy jártam, hogy kislányt akartam inkább, aztán azt mondták fiú lesz, kb 2 nap alatt átálltam és beleéltem magam, hogy kisfiú. A következő ultrahangon kiderült, hogy kislány, rendesen csalódott voltam, hogy nem kisfiú, úgy átálltam. Persze a kislányra is hamar ráhangolódtam. Szóval ne aggódj, megszokod majd a gondolatot és imádni fogod a fiadat! Nem baj, hogy most így érzel, hiszen beleélted magad, persze, hogy csalódott vagy, de ez elmúlik majd.
2015. okt. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Két héttel szülés előtt derült ki hogy fiú, előtte annyit mondtak csak hogy inkább lánynak tűnik. Nekem ez akkor nagy sokk volt, eléggé beleéltem magam hogy lány lesz, de néhány nap alatt túltettem magam rajta. Szerencsére van fiam is, lányom is.
2015. okt. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát én nagyon sírtam, mikor megtudtam,h másodszorra kislányom lesz. Első kisfiú, mindig is azt szerettem volna, másodikra sem tudtam elképzelni máshogy. Igazaból beletörődtem, de sokszor eszembe jut, mennyivel egyszerűbb lenne 2 fiúval. Főleg,mikor a lányom nekiáll vinnyogni,meg hisztizni. Ettől független persze imádom, elképesztően okos, talpraesett kiscsaj. És szép. Dehát... Mindjárt 3 éves, nme tudom, mikor múlik el teljesen. Nem a csalódás, hanem, h kisfiút szeretnék.
2015. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Én lányt szerettem volna, a 4D-n kiderült, hogy fiú. Igen, akkor csalódott voltam. Ez kb. 1-2 órát tartott, aztán elmúlt és átállt az agyam. Persze eszembe jutott még utána is, hogy milyen lesz egy fiúval, hogy fogok én autózni stb. Ma már 3,5 éves lesz a fiam és nem is értem, miért akartam valaha lányt.
2015. okt. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%
7-es vagyok. Épp az előbb fektetés előtt átölelt a fiam (beteg most, itthon van) és azt mondta, "Anya, mi nagyon szeretjük egymást". Ez a lényeg, nem az, hogy milyen nemű, hidd el.
2015. okt. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre is kislànyt vàrtam, kisfiú lett. Mikor megtudtam, kicsit elkeseredtem, de aztàn hamar megbaràtkoztam a gondolattal, hogy majd legalàbb a kislànyunknak lesz egy nagy erős bàtyója, aki megvédi :) erre a màsodik is fiú lesz. Hàt, úgy egy hétig duzzogtam, azóta pedig vettem egy csomó kisfiús cuccot :) majd harmadjàra csak làny lesz...vagy nem.


Elsőnél leginkàbb ott dőlt el, hogy mindegy a neme, mikor 20 hetesen vérzéssel kh-ba kellett menni, csak azon aggódtam, hogy megmaradjon.


Szeretek amúgy kisfiús anyuka lenni, mindig mondja a kisfiam, hogy én vagyok a szerelmese :) de azért jó lenne kipróbàlni egy kislànyt is.

2015. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nálam most nagyon aktuális a kérdés, ma tudtam meg, hogy a második babám is fiú lesz :) Nagyon nagyon lányt akartam, de őszintén szólva, valahol éreztem, hogy fiú lesz. Szoktatom magam a gondolathoz, de csalódottnak nem érzem magam, inkább vicces kicsit, hogy mennyire mondta mindenki, hogy naaaa, másodjára tuti kislány lesz, és hát persze nem :D

De nem baj, másfél év próbálkozás után jött össze, akármi van a lába között, mi akkor is imádjuk, hiszen annyit vártunk rá :)

2015. okt. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!