Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek másmilyen nemű lett a...

Akinek másmilyen nemű lett a babája, mint amit várt/szeretett volna, az könnyen megbarátkozott a gondolattal?

Figyelt kérdés

Pl. ha valaki nagyon kislányra számított, de kiderült, hogy kisfia lesz (vagy épp pont fordítva), hogy "dolgozta fel" a hírt? Nagyon csalódott volt, vagy hamar megbarátkozott a gondolattal? Mennyire volt nehéz "átállni" (pl. mondjuk lányos anyukából fiús anyukává)? :)

Vagy könnyen tudomásul vettétek a hírt?

Ki mit érzett akkor, mikor kiderült, hogy nem olyan nemű lesz a babócája, mint amit várt/elképzelt?


Nagyon kislányt szerettem volna, végig azt is éreztem, hogy nekem bizony lányom lesz, és tegnap derült ki, hogy mégis kisfiú... Bevallom, picit csalódottnak érzem magam, bár szégyellem is magam érte, hiszen az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Csak hát... mégis egy picit csalódás, mert nagyon beleéltem magam a dologba, nem is gondoltam rá, hogy akár fiú is lehet és annyira nem tudom elképzelni magam fiús anyaként, hogy most elég nehéz dolgom van, hogy fejben is "átállítsam magamat" fiús anyu-üzemmódba. :)


Ti hogy csináltátok? Nagyon szívesen olvasnék saját történeteket, tapasztalatokat erről. :)



2015. okt. 2. 09:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Van már egy fiam. Jó lett volna,ha most a második kislány. Aztán egy rossz eredmény miatt amnióra kellett mennem. Egy perce alatt letojtam a csalódottságomat, pedig akkor még csak tippelték,hogy fiú. Aztán pont az amnió közbeni uh-on derült ki,hogy tuti fiú. Még kérdezte is a doki,hogy mit szerettem volna. Csak annyit mondtam,hogy ŐT! Mosolygott, értette. Akkor csak az számított,hogy minden rendben legyen. Jövőhéten megszületik és azóta sem érdekel,hogy nem lány lesz! :)
2015. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A másodiknál a nyakamat tettem volna rá, hogy fiam lesz.

Hát tévedtem.

Csalódott voltam. Baromi nehéz volt nevet választani neki, mert egészen addig s pici Mátém volt, aztán meg egy nagy kérdőjel.

Most lesz 11 hónapos a Juditom.

Szóval két lányos anyaként már nagyon szeretnék egy kisfiút, aki majd engem szeret. (A két kiscsaj az apjukon veszekszik folyton már most, én meg mióta nem szoptatok, le vagyok ejtve)

2015. okt. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Nekem tulajdonképpen azért nem lett gyerekem, mert nem tudtam volna elképzelni, hogy lányom legyen, annyira imádom a kisfiúkat. A kórházban meg mégsem hagyhatom ott, ha lány. :) Szóval ne búsulj, hogy fiad lesz, egy hároméves ártatlan kisfiúnál, aki imádja az anyját, nincs drágább. Egy kislány már háromévesen is kész kis hölgy, aki piperkőcködik, szóval nekem ez nem tetszett volna, ráadásul egy lány nem is az anyjához húz. De aztán úgy alakultak a körülmények, hogy nem lett se lány, se fiú, de egyáltalán nem bánom, így is teljes életet tudok élni.
2015. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mi nagyon csalódottak voltunk. Párom volt, hogy nem vallotta be az ismerősi kör előtt, hogy már tudjuk, hogy lányunk lesz, illetve bízott abban, hogy az orvos tévedett.

Én sokat sírtam emiatt, meg amiatt is, hogy csalódást okoztam.


Amikor megszületett és párom kezébe adták rögtön szerelmes lett a Picibe, én meg el se tudtam azóta se képzelni, hogy ne lányom legyen :)

2021. júl. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!