Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mostani fiatalokat elnézve,...

A mostani fiatalokat elnézve, nem érzitek mint szülők hogy csődöt mondtatok a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Persze mindig azt mondják,hogy bezzeg az én időmben ...Hát én triplán mondom,pedig nem vagyok 40-50 éves.Igazi link trógereket sikerült felnevelni,a következő nemzedékről inkább nem is beszélek.Agresszió,lopás,gyilkolás,és még lehetne sorolni.Javarészt ez az összes szülő hibája.Miért vállal gyereket olyan,aki nem tudja rendre,és egyéb dolgokra tanítani a kölykét ? Ennyi nem normális felnőtt van ,akik köztünk szaladgálnak ?
2015. okt. 3. 13:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Ugyan már, agresszió, lopás és gyilkolás eddig is volt. A körülmények változtak, ma már ha valami történik, 5 perc alatt körbemegy a világhálón, régen nem értesültek az emberek mindenről.


Majd ha te is felneveltél legalább egy "kölyköt", akkor visszatérünk a témára.

2015. okt. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

Azert az agresszio es lopas nem csak neveles kerdese. A magyarorszagi korulmenyek biven benne vannak szerintem.

Nem csak a leirtak, hanem a Facebook, Twitter, Tumblr stb. mania is idegesito, illetve a statusz szimbolumok, mint az iPhone, Nike Air, es tarsaik. Hogy alig tiz evesen mar "pasiznak/csajoznak", koran kezdik a szexualis eletet es ugy egyebkent minden mast. Nalam ez veri ki a biztositekot, pedig magam is csak egy 20-oneves, gyerektelen fiatal vagyok.

2015. okt. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2%
A legtöbb szülő azt sem tanítja meg a gyerekének, hogy ha köhög, tegye a kezét a szája elé. Mégis mit vársz?
2015. okt. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

"Regen minden jobb volt", mi?! Sokat te se gondolkodsz csak frocsogsz es kozhelyeket sorolsz. Link fiatalok mindig voltak, bunosook is. Nem csak a szulo nevel, a tarsadalom is hat a gyerekre esvaz az

, ami mrg a szuloknel is jobbsn megvaltozott az elmult par rvtisedben. En lassan 40 leszek es ugy latom, h a mostani fiatalok egy resze okoss, hatarozott es celtudatos, sokkal inkabb ming mi voltunk ennyi idosen. Persze vannak linkek is, ahogy regen is voltak es ahogy a vilag minden orzsgaban egyforman vannak. A szegenyrbb oorszagokban, kapaszkodj meg, mrg ennrlbis nagyobb a bunozes es brutalitas ugyanis az nem csak beveltetes, hajlam kerdese, hanem rgyfajta szocializacio is. Vrgesetul: sszerrncsere a hanyas meg a regi, abban most is mindig van sargarepa :-)

2015. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%

Ezt köszönhetjük a fene nagy emancipációnak.Megérte? Dolgozhatunk, mint a marhák, meg mint a férfiak, csak kevesebb fizetésért és utána még vár a házi munka is,a családot összetartani, gyereket nevelni meg ki fogja ?A macska?

Majd jönnek a munka hősnői hőbörögni, hogy bezzeg mindenki meg tudja munka mellett csinálni.Hát persze, ha annyiból áll a munkája, hogy a kényelmes irodában vakarja a fenekét, akkor az esti főzés+mosogatás+porszívozás már csak laza testedzés.De akkor is kár volt felborítani a hagyományos családmodellt, eldobni a régi értékeket, mert amint látható a fiatal generációk isszák meg a levét.

2015. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
13%
És akkor meg is van a magyarázat, miért nagy a gazdag országokban is a bűnözés.Mert anya, apa csak a pénz után hajt, a gyereket meg a kutya sem neveli.Arra már nincs idő.Szép...Akkor minek csinálták?Nem kötelező gyermeket gyártani, az is régimódi dolog.Lehet gyermek nélkül ücsörögni a pénzeszsákokon és rágni a forintokat.
2015. okt. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
14:24, anyukám nem kényelmes irodában vakargatta a fenekét..a nunóját sem, mégis normálisak lettünk. Mint sok társam, akinek szintén dolgozott mindkét szülője, mellette háztartást látott el, esetleg kertet is.
2015. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
6. A regi csaladmodell sajnos csak reszben borult a feminizmus es az emancipacio miatt. Gazdasagi okai is voltak boven. Ma Mon csak keves olyan ferfi vsn, aki egy fizetesbol el tud tartani egy egesz csaladot. Ezert is dolgoznsk a nok. Mig monfjuk az USAban ez meg mindig gyakori jrlenseg, pedig emancipacio, meg feminizmus ott ugyanugy van. Csak ott tobb melle a prnz is
2015. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Hülyeség a felvetésed úgy, ahogy van. Semmivel nincs több bűnöző vagy link most, mint 50 éve. Én pont azt látom a mai fiatalokon, hogy tájékozottabbak -köszönhetően a villámgyors információáramlásnak -, céltudatosak, határozottak, megvan a véleményük a világ dolgairól, és el is mondják. Tudomásul kell venni, hogy fénysebességgel változik a világ körülöttünk, más kihívások állnak a mostani generációk előtt, mint előttünk, a saját modelljeink nem mindig működnek, nekünk is fel kell venni a fordulatszámot. Van felnőtt és kamasz gyerekem is, ismerem a baráti körüket, egyáltalán nem érzem azt, hogy csődöt mondott a nevelésem, sőt...Vannak dolgok, amik nem teljesen az elképzeléseim szerint alakultak, de nem állíthatom, hogy rosszabb megoldás született, mint amit én gondoltam.
2015. okt. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Én ha nem is teljesen de valahol egyetértek a 6-ossal. Ma egy nő felé annyi elvárás van, hogy gyermeket nevelni, családot összetartani már nincs ereje. A gyerekekre alig jut figyelem, energia. Én 31 éves vagyok, van egy 2,5 éves lányom. Már én is úgy nőttem fel, hogy a szüleim hajtották a pénzt, a sok pénzükből meg szórakoztak, baráti társaságokkal buliztak és ittak. Ránk csak idegesség jutott, figyelem nagyon kevés. Ha velünk már muszáj volt foglalkozni akkor csak ordibáltak mert k...vára semmi kedvük nem volt a problémákkal foglalkozni. Igyekszem jobban nevelni a lányom...
2015. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!