Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bántja mindenki a mai...

Miért bántja mindenki a mai fiatalokat?

Figyelt kérdés

Bocs, ha megbántok valakit és lehet, hogy ez már az ezredik ilyen kérdés, de úgy unom, hogy ezen az oldalon is mindenki azzal példálózik, hogy jajj a mai tinik viselkedése, milyen neveletlenek, stb.

Aha, csak szerintem nem pont a gyerekek a hibásak mindenért. És ez most azokhoz a felnőttekhez szól, akik ki vannak akadva a mai fiatalokon: Ti neveltek minket ilyenre (már akinek van gyereke), akkor miért is a mi hibánk, ha néhányan közülünk züllöttek? Régen miben volt másabb a nevelés, hogy akkor olyan tökéletes volt mindenki? És ha a mai 30-40 éveseket is olyan jól nevelték, akkor most kitől tanulják azt a kamaszok, hogy alig vagy 12 éves és úgy nézel ki, mint egy egy 20 éves vagy hogy füvezni kell meg inni, mert az a menő?

És még egyszer mondom, tényleg nem akarok senkit megbántani, de hát..


2012. szept. 14. 19:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Az a vicc az egészben, hogy sokszor 16-17 évesek jönnek azzal, hogy a mai fiatalok így meg úgy, bezzeg ők.
2012. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%

Engem is zavar ez a "mertbezzegrégen" hülyeség.

Sokkal összetettebb dolog ez.

Régen is volt bulizósabb-vadállatkodó réteg a fiatalok közt.

2012. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
89%

Még ha a 30-40 évesek mondják...

Én leginkább azon akadok ki, mikor a 20-22 éves ossza a 15 évest, hogy "kis sz@ros", meg hogy "én a te korodban"... És ez is elég gyakori itt. Ezen leginkább röhögni tudok, de amúgy szánalmas....

(24 éves vagyok, de sose osztottam a nálam 5-6 évvel fiatalabbakat, hogy megmutassam, márpedig én fölötted vagyok. És a kérdésekre is inkább próbálok segítőkész választ adni, mint leüvölteni a tinik fejét azért, mert a szülője nem volt képes kellően felvilágosítani...)

2012. szept. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%
szerintem ez jellem kérdése és nem nevelés..
2012. szept. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Mondhat bárki bármit, ez a sok válás miatt van és a sok tökéletes új nevelési módszer miatt. A válások miatt nincs a gyerekekben egymás iránti tisztelet, mert ha a két szülő úgy bánik egymással, mint az állatok meg elválnak, akkor ő mégis miért tisztelne bárkit? Én sem tenném.

Hiányzik nekik a normális apa és anyakép, ez akár látszik nyilvánvalóan, akár nem, rohadt nagy lelki sérülést okoz.


A másik pedig az, hogy manapság mindenhez csak jog van, kötelesség nincs. Lásd általános és középiskola. Manapság egy kis 8-10 éves diák is anyázhat, ha a tanár visszaszól még őt vonják felelősségre a gyerek szülei első körben, ahelyett, hogy jól pofon vágná a gyerekét otthon, hogy tanuljon meg normálisan beszélni egy felnőtt emberrel.


Szóval igen, ez a nevelés hibája első sorban, nem a gyereké, ő feszegeti a határait, ami sajnos idáig kinyúlik.

2012. szept. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
74%
Ez minden korban általános jelenség volt.Az idősebb korosztály ugyan ezt mondta a fiatalokra 2-3 száz éve is.Ez így volt így van és így is lesz.Azért azt sem szabad figyelmen kívül hagyni,hogy a modern korban a média és a telekommunikációs fejlettség miatt minden napvilágot lát és mindenki értesül mindenről.Régen is ugyan ennyi szörnyűséget követtek el az emberek semmivel sem voltak jobbak mint ma a különbség viszont az,hogy akkor csak szájról szájra terjedtek a hírek és nem jutottak ki a falu,település vagy város falain kívülre.Ma viszont ha a világ legeldugottabb helyén történik is valami szörnyűség arról a világon mindenhol értesülhetnek csak le kell ülni este megnézni a híradót vagy felmenni az internetre.
2012. szept. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
28%

Van aki eltérő módon szereti az életvitelt, ebbe tartozhat ital/drog/bűnözés

Amúgy manapság sokan élnek úgy hogy mindent kipróbálnak amit fiatalon lehet, és később megállapodnak, ez a jobbik megoldás


Nekem 17éves korom óta vannak tetoválásaim, meg pár ékszer, de visszahallottam hogy hülye kis lázadó sz*r, meg hogy anyádék nem figyeltek rád, akkor volt olyan is hogy egy hapsi el akart verni fater helyett


Legtöbb esetben nem a szülő felelős, a gyerek is érdeklődik ahogy nő felfelé, és úgy ki is próbál alkalmanként dolgokat, Ez nem baj

20/F

2012. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
35%
Nyugi ez egy sablonduma. Szerinzem már az őskorban is nyomták. Kb annyit jelent h milyen kár h telik az idő, mert én akkor öregszem.
2012. szept. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
85%

Én elnézve a 10 évvel ezelőtti képet, mikor 14 évesen szinte majdnem játszottunk csak. Jó, max. cigiztünk...

Ma meg egy 10-12 éves lány playmate képeket rakosgat fel magáról facebookra, akkor nem merek gyereket szülni, 5-10 évv múlva, az akkori társadalomba.

Tényleg más.

Egy mai 17 éves, 5 éve, a 12 éves korában, még tényleg nem pakolt ki ilyen képeket, vagy akart menni discoba.

Ezért.

2012. szept. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%

A baj meg amúgy az, hogy nem merik nemhogy megütni, de fegyelmezni sem a gyereket, mert azzal sérül a személyisége szerintük.


Pl. pár hete itt akart belehalni egy nő, hogyan tiltsa meg a gyereknek, hogy bemenjen egy szobába, ahol addig játszott, de most a nő testvére használja.


Érted? még csak szólni se lehet neki, még azért sem, hogy a limonádéba cukor meg víz kell, madj ő eldönti, te ne oktasd....

2012. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!