Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » ADHD- s gyerekemmel tehetetlen...

ADHD- s gyerekemmel tehetetlen vagyok a házifeladat elkészítésére való rábeszélésben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ugrál, indulatos, szid engem miközben türelmesen segíteni próbálok neki abban, hogy elkészítse írásbeli, illetve megtanulja szóbeli tanulnivalóját.

Teljesen kikészültem, mert a vesztét okozom ha azt mondom nem érdekel fiam a te bajod lesz ha nem tanulsz, hiába minden erőfeszítés, ha ő nem tud, vagy nem hajlandó szinte egyáltalán koncentrálni.

10 éves, iskolában gyógyszert is kap, de az sem csodaszer, de azért kicsit könnyebb neki velem



2015. okt. 4. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Miért marad otthonra házi feladat? Maradjon a napköziben és csinálja ott meg! 4 után már nem várható el egy ADHD-s gyerktől, hohgy otthon is kitartóan koncentráljon. Ha muszáj, akkor marad a motivációs szisztéma. Jutalom kitalálása és időkorlát beiktatása. (pl hány perc van a házira, vizuális segédeszközzel. Ha sikeres, akkor jön a jutalom.)
2015. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Motiválás még pár éve bejött, mostanra, hogy hosszú verseket kell megtanulni, sírni kezd és azt mondja üssem agyon akkor sem fogja (tudni) megtanulni.

Aztán szépen versszakonként, majd összességében megtanulja,órákig segítek neki, szüneteket beiktatva, nyilván vele együtt én is mindig mindent kénytelen vagyok megtanulni.

Ha éppen úgy dolgozom, hogy nem vagyok itthon apával nem stresszelik túl a tanulást, meg is van utána mindennek a következménye.

2015. okt. 4. 15:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Napköziben 4- ig van, de a házifeladatot javarészt hazahozza, nem fog vele a napközis tanító szenvedni, nincs ideje egy gyerekkel ennyit foglalkozni.
2015. okt. 4. 15:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon helytelen, hogy hazahozz a aházikat és egy integrált intézményben nem "szenved" vele a tanítónéni! Az ADHd sajátos nevelési igényt takar, akinek jár a megkülönböztetett bánásmód és a segítség is! A Szakértői bizottság 3 gyerknek számolja az iskolában! Tehát nagyon jó lenne, ha a kedves pedagógus üsszeszedné magát, vagy ha pedagógiai asszesztens foglalkozna a gyerkkel. Az integráló iskolákban kell ped asszisztensnek dolgoznia!


A verstanulást mind az autistáknál, mind az ADHD-seknél segíti a vizuális támogatás. Érdemes a versszakokhoz rajzokat készíteni, ami alapján könnyebben memorizálható. ű

Emellett, ha egy motiváció nem működik, akkor az nem elég vonzó a gyerek számára. Meg kell keresni azt, ami erős motívum. Ez lehet egy nagyon erősen kívánt közös tevékenység is.

Végső esetben megpróbálható délutánra is a Ritalin.

2015. okt. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt hiszem ez végső eset!

Az iskola gyógyszer nélkül rémálom volt, rengeteg kudarc, rengeteg sírás mind a gyerek mint az én részemről.

Most, hogy egyre több órájuk van, egyre több a tanulnivaló már délután is nagy szükség lenne gyógyszerre, nem tudom létezik e elhúzódóbb hatású készítmény esetleg... ha több tízezer a havi ár az sem gond, mert ez egy igen súlyos probléma nekünk.

2015. okt. 4. 19:50
 6/7 A kérdező kommentje:

Járni lehet, hogy járna megkülönböztetett bánásmód azonban nem jut rá szakember, egy igen túlzsúfolt, nagy követelményrendszerű iskoláról van szó.

Gyakran amiatt kap rosszabb osztályzatot, mert egy feladatot kihagy, holott az összes többit teljesen hibátlanul oldja meg :( .

2015. okt. 4. 19:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez így nagyon nehéz... én elgondolkodnék az iskolaváltáson, mert így olyan kudarcok érik a helytelen bánásmód miatt, amit meg lehetne spórolni egy normális isntézményben, kis létszámú osztályban. A Szakértői ezt az iskolát jelölte ki?


Egyébként van másik gyógyszer, csak tudtommal ez még Magyarországon nem törzskönyvezett, de használják és jó. A pszichiáterrel meg kell beszélni! Ugyanígy a hosszabb hatású készítmény előnyeit és hátrányait is.

2015. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!