Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szülés után szopizk a gyerek...

Szülés után szopizk a gyerek de hiába van cicin olyan hisztiket levág hogy csoda! Nyilván még csak előtej jellegű dolog jön a feleségem melléből de elméletileg ennek is elégnek kellene lenni? Annyira tehetetlen vagyok hogy nem tudok segíteni.

Figyelt kérdés
Ma 4 napos a pici és császárral született. Császár után már az örzőbe rátették cicire és jött is belőle egy pici előtej, meg úgy ahogy nehezen de valamennyire szopott. Aztán amikor a csecsemősök elviszik és később visszahozzák akkor nyugodt minden rendben van nyilván valamit adnak neki. Aztán ráteszi a feleségem cicire egy picit szopik valami kicsi jön is neki de újra kezdődik a hiszti és a gyerek kimerülésig ordít. A csecsemősökről semmi jót nem tudok mondani sajnos mert nem segítenek semmit. Nyilván magától kellene mennie de kövezzetek meg első baba nagyon sokat küzdöttünk érte és nálunk semmi sem megy magától. Az egyik cicit már kisebesítette. Tudjuk és tisztában vagyunk vele hogy az első idők nem egyszerűek és hogy ezzel jár de nem feltétlen normális ez se hogy nonstop ez ismétlődik folyamatosan és ordít a gyerek kimerülésig.!? Azt is tudjuk hogy a tejnek meg kell indulni rendesen maszírozni esetleg mellszívóval szívni. Egészséges gyönyörű baba csak nagyon hisztizik. Szerintem már gyógyszer sincs a feleségem szervezetében mert már csak 4 napja szült elkezdte tegnap inni a laktoherb teát csak ésszel. Bármi információnak vagy tapasztalatnak örülnék!

#szoptatás #szülés #tejtermelés #császár #tej #előtej #kisebesedett cici #tejbeindulás
2015. jan. 8. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy 4 napos baba nem tud hisztizni. Sír, de nem hisztizik.

Azt majd 1 éves kora után fog.


Van akinek a teje 5 -6 nap után indul be normálisan. Nekem pl. 6 nappal a szülés után lett tejem, addig tápszert adtam.

2015. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó igen. Akkor ordít mint a sakál kimerülésig. És utánna rendben szopott.? Rendben volt vele minden miután megjött a tejed? Persze sírjon a gyerek de beremeg teljesen kimerül.
2015. jan. 8. 07:37
 3/13 sandrachnologic ***** válasza:
Nalunk detto ue. Volt. 5. Napon indult be a tejtermeles, onnantól annyi volt, h orran-fulen folyt a gyereknek 😊 nyugi, be fog indulni. A laktoherb viszont hasfajast okozhat a babáknal. A more milk kapszula nagyon jo! Sok sikert es nyugi!
2015. jan. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy ezek a teák mindenkinél más és más dolgot váltanak ki. Kérdeztem az orvost és azt mondta azt igya ami szimpatikus.
2015. jan. 8. 08:10
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem ugyanilyen volt. Az én tapasztalataim: nem igaz, hogy elég az előtej, nem mindegyik babának elég. Mi is azt mondtuk rá hogy hisztizik, mert hiába próbáltuk mellre tenni, elrántotta a fejét, hátrafeszitette magát, belilult, és 2 óra hosszát teli torokból üvöltött, majd 10-20 percre elájult és kezdődött minden előlről. Ez nem sirás, ez hisztérikus orditás, és azért mert éhezik. Napokig játszatták velünk is ezt, a szoptatásról meg az anyatejről pofáztak, meg arról hogy ne idegeskedjek, mert azért sir a gyerek mert én ideges vagyok. A valóság az volt, hogy a éhezett. Eldöntöttem hogy megetetem üvegből, akármennyire nem akarták ezt. Mellszivóval kifejtem a tejet, és cumisüvegből megetettem és érdekes módon elhallgatott. Akkor már valóban csak sirt 3 óra múlva mert megint éhes volt. Úgyhogy én megetetném a helyetekbe, mert éhezik azért ilyen és nem, nem normális dolog hogy ezt hagyják a kórházban. Ha van elég tej, fejjétek ki és cumisüvegből adjátok neki oda, ha nem elég vagy nincs tej, akkor tápszerrel etessétek meg. Kérjetek a kórházban tápszert, ha nem adnak, akkor menj el egy DM-be és vegyél újszülötteknek való tápot és babavizet, meg cumisüveget, készitsétek el a tápit és adjatok neki enni. Ha ebben az állapotban mentek haza,akkor otthonra is készitsetek tápot, ill mellszivót. Az én gyerekem 60-70 gr-ot evett 4 naposan.Ennyi a baj csak, éhes napok óta. Amint jóllakik, meg fog szűnni a napi 20 órás orditás, és kb 2-3 óránként lesz éhes onnantól, ez a baba igényétől függ. Ha látjátok hogy a gyerek pl 60 gr-ot eszik, akkor a feleséged próbáljon ennyit kifejni és csak anyatejet adni. Ha nincs ennyi, akkor annyit odaadni neki ami van és a többit táppal pótoljátok. Ha már nem üvölt egész nap, és van tej a mellben,akkor a következő etetést próbálja szoptatással kezdeni, hátha nem farkaséhesen türelmesebben próbálja a baba, ill szivjátok meg a mellett szoptatás előtt hogy azonnal menjen a baba szájába tej, ne hergelje be magát. Innentől majd meglátjátok, szopik-e, van-e tej, vagy üveg kell táppal, vagy vegyesen is lehet szoptatás+ pótlás. De most miután 4 napja éhezik, adjatok neki enni lefejt tejet vagy tápot,mert ez a baj.
2015. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Enyém is császáros volt, mind a 2. Eleinte nem sok tejem volt, bimbó is sebes lett, küzdelmes és szenvedős az eleje. Kb. 3 hónap után belerázódtunk a dolgokba. Mindig először cicire kell tenni, szívjon amit tud, ha nem megy, bimbóvédőt is ki lehet próbálni, nekünk az vált be. Nem kell hagyni sírni..ha nem megy akkor tápszer, de az első mindig a szoptatás. Pár hónap és belerázódik a baba is, anyuka is. Én 6 hónapos korukig szoptattam KIZÁRÓLAG anyatejjel, pedig eleinte kellett tápszer. Semennyit nem hagytam sírni, teljesen nyugodt, a világ "legjobb" kisbabája lett belőle:)
2015. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nyilván gondoltam hogy nem egyedül vagyunk ezzel csak elszomorít egy picit hogy a kórházban sza.rnak a feleségemre és nem segítenek. De tudom hogy rendbe fog jönni minden. Semmi sem megy nekünk simán de később visszatekintve azért vannak sokkal rosszabb helyzetek is úgyhogy mi ne panaszkodjunk.
2015. jan. 8. 09:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyetlen gond van ott, ahogy már írták előttem, éhes a baba. A legtöbb újszülött már a második nap ordít, éhes, de ha nincs tej, nem is lakik jól pár csepp előtejjel.

Nem adnak neki tápszert?

Mikor jöhetnek haza a kórházból? Nem sárga a baba?

Nem baj, ha még nincs annyi tej, hogy jóllakjon, van, akinek több idő kell, vagy nem tud annyit termelni, hogy mindig elég legyen. Van ilyen, el kell fogadni. A mai tápszerek nagyon jók.

Hiába szív egy kicsit a baba, ha semmi sem jön, persze, hogy dühös lesz és ordít az éhségtől. A feleséged kérjen tápszert a csecsemősöktől, vagy beszéljen a kórházi gyerekorvossal, aki vizsgálja a babákat. Ha nagyon vacakolnak, vegyél neki újszülött tápszert, babavizet, vidd be nekik steril cumisüveggel. A drogériákban is lehet kapni tápszert, de talán jobb, ha először patikában veszed, ott tudnak segíteni, melyik a jó, nehogy mellényúlj. (Egyébkén 0+ jelölésű az újszülött tápszer.)

2015. jan. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy újszülött még nem hisztizik. :-) A kislányom is ilyen volt, most 17 hónapos és csak az evés a központi témája, ő ilyen volt már újszülött korában csak akkor ezt még nem tudtuk. Imádta ha ömlött a tej, de az elején míg beindult sokat szenvedtem mert valószínűleg kevés volt neki. De aztán beindult, bár szerintem ha 2x ennyi tejem lett volna, azt is megette volna. :-) Kitartás, lesz még jobb. .-)
2015. jan. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, úgy 5 hónapos korában este már kevés volt, a lefejt tejjel pótoltuk cumisüvegből, de néha a várakozástól már úgy remegett hogy alig tudott szívni a csuklástól, szóval egy idő után odakészítettük hogy ciciről cumisüvegre csak át kelljen tenni a leányzót. Néha azért kapta előbb a pótlást, mert a stressztől egyre lassabban indult be a tejem, szóval kicsit jóllakott a cumisüvegből és több türelme volt míg beindult a tej.
2015. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!