Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lelki sérült lesz a gyerekből...

Lelki sérült lesz a gyerekből ha a tehetetlen szülő szíjjal elveri a fenekét?

Figyelt kérdés
Amikor már semmi nmem használ!

2015. febr. 25. 08:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Egy veréstől nyilván nem lesz azonnal lelki sérült, de ez olyan dolog, mint a cigi, egy szálba nem halsz bele, de ez nem jelenti azt, hogy nincs mindennek következménye... Megrendülhet a bizalom, az önbizalom stb.

Inkább az a gond, hogy aki képes szíjjal verni egy másik embert, azzal valószínűleg egyéb gondok is vannak, nemcsak mint szülővel, hanem mint emberrel.

2015. febr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%

És a szíjjal elverés használt?

Nos biztos lehetsz benne, hogy az agresszió, erőszak nem használ, pláne ilyen kegyetlen formában.

Viszont abban jól fogalmaztál, hogy tehetetlennek nevezted az ilyen szülőt. Az ilyen megnyilvánulás a szülő részéről a tehetetlenség jele, a nevelés csődje. Hogy a gyereket mennyire viseli meg, az sok mindentől függ, például hogy mennyire gyakori az erőszak, mi váltotta ki, és utána hogyan viselkedik a szülő (például hogy beismeri-e, hogy mekkorát hibázott és képes bocsánatot kérni a gyerektől), de az biztos, hogy jót nem tesz.

2015. febr. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
63%

Gratulálok a ragyogó szülőnek.

Kíváncsi lennék, mi minden nem használt már eddig.


Meg hogy ezekben volt-e őszinte feltáró beszélgetés, a gyerek szemébe nézve, csak hogy az alapoknál kezdjük.


Vagy csak az üvöltéstől a fenyegetésen és zsaroláson át a különféle büntikig terjed, amikből "semmi" nem használt.

2015. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy akinél már egyáltalán elvi szinten felmerül a szíj eszközként való használata, ott a "tehetetlenség" elég gyakori.

Ezért igen, ez már nagyon negatív irányba befolyásolja a gyerek lelki fejlődését.


A szíj nem hirtelen felindulás (mint egy pofon), mert az elő kell venni, előkészület kell hozzá, tehát előre eltervezett dolog. Ez nem tehetetlenség, hanem szimpla szadizmus.

2015. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%

szijjal elverést és egy atyai pofon csak is megfelelö idöpontba ne vegyük egy lapra!!!!!!!!



ez olyan mint a felnötteknél vagy te nem etszed külön lekverek egyet neked mert öröjöngve hisztizel. vagy elövezsem a szijjamat és szarrá verlek vele . na melyik jobb?

mikor teszel feljelentés testi sértésért egy pofon miatt vagy mert szijjal elvertelek. NOS?

2015. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

rohadtul nem egy dolog.


tanuld meg. vagy van gyereked te is elnáspángolod?


én nekem volt már hogy lekevertek de volt okuk és normális felnött lett belölem söt térdepeltem kukoricán is!! és élek semmi bajom de ha elvertek volan akkor már más a helyzet. Bántalmazott gyerekböl általában BÁNTALMAZÓ felnött is lesz!!!!!!

2015. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Mit csinált az a szerencsétlen, hogy így eldurrant az agyad?
2015. febr. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Persze, hogy élsz, a kérdés, az, hogyan. Van-e önbizalmad, milyen a kapcsolatod másokkal, vannak-e pótcselekvéseid, szorongásaid és millió dolog, ami persze nem feltétlenül a pofontól van, de ki tudja. És mielőtt elkezdenéd bizonygatni, mennyire jól vagy, elmondom, hogy saját magáról nehezen ítéli meg az ember az ilyesmit. Az ütés nem jó, se arcra, se máshova. Mondom ezt pont én, aki épp tegnap pofoztam meg a lányomat, szóval igazán nem prédikálhatok, de tudom, hogy hiba volt, nem vagyok rá büszke, nem csinálok belőle rendszert, nem ettől várom a megoldást, és átgondoltam, hogyan tudnám másképp kezelni a helyzetet. Mindennap követek el hibákat, nemcsak a nevelésben, mindig megfogadom, hogy mától másképp lesz, nem mindig sikerül, de pofozkodó szülő nem leszek!!
2015. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

én egyetlen egyszer kaptam szíjjal. bántottam a húgomat. ezen kívül is egy kezemen meg tudom számolni hányszor kaptam pofont. és az is világos számomra, hogy ezekbe a "verésekbe" kb 0 erő volt belevíve. (meg se látszott konkrétan, a cél csak annyi volt hogy megjegyezzem) köszönöm szépen kiegyensúlyozott felnőtt lett belőlem, a szüleimmel is jó a kapcsolatom.


az a baj, hogy aki látott már igazi családon belüli erőszakot, ahol a verés az tényleg erőből verés, ahol indoknak elég hogy levegőt vettél, az egyszerűen nem képes még csak el sem képzelni, hogy ez azért nem mindenhol ezt jelenti.

2015. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Na látom, már megint kitört a régi jó a "verjük/pofozzuk a gyereket" vs. "ne verjük / ne pofozzuk a gyereket" vita és az ehhez kapcsolódó ész nélküli lepontozó bajnokság. Jó szórakozást!!

Veszettség elleni oltást vagy gyógyszert az állatorvosnál igényelhettek, ha érzitek, hogy habzik a szátok. Igaz, az oltás már nem használ, ha tüneteid vannak.

2015. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!