Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gazdagok mit vesztek havi...

Gazdagok mit vesztek havi szinten a gyerekiteknek? Feljártok pestre vásárolni stb?

Figyelt kérdés

Amire kér a gyerek min 50 ezret máris adsz neki pl?


Mondja, hogy kérek iphone 6-ot akkor veszel is?



2015. okt. 6. 17:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Már megint egy unatkozó és irigy 14 éves...
2015. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát igen lehet benne valami, amit mondasz. Nem tudom te hogy viselnéd, ha gazdag sznob környezeben élsz, és szegény vagy.
2015. okt. 6. 17:55
 3/20 anonim válasza:
87%

Én nem vagyok gazdag, ahogy a családom se, de ismerek-mostmár ugyan felnőtt- gazdag fiatalokat.

Az egyik lányt mindennel ellátták, tényleg csak a legnagyobb márkák, már akkor Iphone-ja volt, mikor nálunk még kapni sem lehetett, neki Amerikából rendelték.

A másik lánynak a nevelőapja milliomos. Ő világmárkákba öltözik, pl Dior cipő meg ilyenek, gyönyörű esküvője volt olyan ruhában, mint másnak a féléves keresete....

2015. okt. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%

Szegény voltam középsuliban, sőt annyira, hogy a végén már magamat tartottam el. Az osztálytársaim majdnem mind világmárkákból öltöztek, legújabb telefonjuk volt, de soha egy percig nem voltam irigy. És lám, most nagy részük egy eladó lett cipőboltban, én meg a magyar átlagkereset fölött keresek és mindjárt megvan a diplomám. Szóval, tudom milyen, és a te hozzáállásoddal van a baj.


22/N

2015. okt. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
84%

Utolsó, nem lesz minden gazdagból bolti eladó, sem minden szegényből sikeres felnőtt. Szóval, semmi baj a kérdező hozzáállásával, az irigység emberi tulajdonság

Szintén 22L

2015. okt. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
De, hozzáállás kérdése, hogy kiből mi lesz. Aki nem tesz ellene, hogy ne legyen szegény és nem épitkezik a hátrányából az lecsúszik. Erről ennyit.
2015. okt. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
De lehet motiváló is az, amit kedves kérdezőnk érez. Látja, hogyan nem akar élni, és azt is, hogyan akar. Már csak azt kell eldöntenie, hogyan tud odajutni. Szóval, nem azzal van a baj, hogy irigy
2015. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Lehet igazad van, de nem tudom átérezni, a sok rossz tulajdonságom mellett az irigység valahogy kimaradt :) Én mindig a "majd én megmutatom) érzés volt bennem. Hátulról szép nyerni. :)
2015. okt. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan a márkás ruhákon múlik a gazdagság?

Jó anyagi helyzetben nőttem fel és most is abban élek, de mindig volt bennem egy elemi viszolygás attól, hogy élő reklámtáblaként mászkáljak.

Pláne, hogy nem annyival jobb minőség egy-egy híres márka, mint amennyivel túlárazzák "mert rajta van a márkanév".


Ezek nekem nagyon sekélyes státuszszimbólumok.

Ráadásul olyan környezetben dolgozom, ahol kifejezetten gazdag emberek (értsd: milliárd környékén van a vagyonuk) vesznek körül. Na, rajtuk végképp nem láttam még márkajelzést, se egyéb feltűnősködést. Drága autójuk a céges, mert az kérik, nem kérik jár bizonyos pozíciókhoz.

A többiek teljesen átlagos autókkal járnak dolgozni (újonnan 3-5 millió körüliek), ott csak az üzemanyagot térítik - pedig megtehetnék, hogy 20-40 milliós kocsit vegyenek. De nem teszik, mert pont, hogy nem külsőségekkel akarnak hivalkodni.


Az egyik főnököm, aki magas beosztású és milliárdot közelítő vagyonnal rendelkezik, bő egy évig egy pókhálós kijelzőjű iPhone 3-ast használt. Kérdeztem, hogy mi történt a telefonnal - focinál eltalálták, mert gondatlanul a fal mellé támasztotta le. Kérdeztem, hogy miért nem cseréli le?

Minek? Működik, amire kell, arra tudja használni.

Szintén ő sokszor nem is kocsival járt be, hanem tömegközlekedéssel. Mondta, hogy nincs kedve parkolóhelyet vadászni és így Budán egy szakaszon még reggel sétálni is tud, ami az egész napos bezártság előtt jól esik neki.

2015. okt. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A nődokim már pedig megtehetné, h ilyen-olyan menő okostelója legyen, mégis egy nyomógombos ezerévese van és tökéletesen jól elvan vele. Ismerős kórházigazgató egy márkajelzés nélküli kék dzsekiben, farmerben és tornacipőben nyomja, semmi csillivilli logó, kiabáló márkajelzés.


Figyeljétek meg, mindig a legcsóróbb vesz olyan pólót, aminek az egész hátát beteríti a logó, jól láthatóan. A legmenőbb üzletemberek meg már a kocsit is úgy gyártatják egyedileg,h ne legyen rajta márkajelzés, vagy csak egy pici egy alig látható helyen.

2015. okt. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!