Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gazdagok mit vesztek havi...

Gazdagok mit vesztek havi szinten a gyerekiteknek? Feljártok pestre vásárolni stb?

Figyelt kérdés

Amire kér a gyerek min 50 ezret máris adsz neki pl?


Mondja, hogy kérek iphone 6-ot akkor veszel is?



2015. okt. 6. 17:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Az utilso válaszoloval 100%ban tudok azonosulni. Mi külföldön élünk, nem vagyunk gazdagok. De nem élünk rosszul, 1,5-2 millio körül keresünk. Én magam turkáloban vásárolok, imádom, hogy viszonylag egyedi cuccokat kapok meg, potom párszáz forintért, sok ruhán még rajta van a cimke, vagy csak 2x hordták. Sokkal jobban szeretem az ilyen boltokat, mint az üzleteket. Nem vagyok hajlandó kiadni 50-60000 ftot egy pulóverért. A gyereknek szintén használt ruhákat veszek, egy év alatti, egy perc alatt kinövi. Használt, minöségi ruhái vannak, mind ujnak néz ki, csak épp 100-200 ft volt darabja, nem pedig többtizezer. A férjem iszonyu magas, viszont nem kövér, izmos, és alig találunk rá ruhát. Az ö ruhái többnyire ujak, de nem drágák. Nem költünk horribilis összegeket idiotaságokra. És nem is iphoneunk van egyébként. Attol, mert van pénze az embernek, még ismerheti a határokat. Mi nem veszünk meg olyat, amit drágállunk. Ugyan lenne rá pénzünk, de nem gondoljuk ugy, hogy megéri. Simán elmegyünk egy távolabbi parkoloba, ha az ingyenes, minthogy közel álljunk pénzért.
2015. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
11es vagyok, 9es válaszoloval értek mindenben egyet.
2015. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

"az irigység emberi tulajdonság "


Jaja, csak eppen negativ emberi tulajdonsag. Nehogy mar korbenyaljuk az irigyeket...

2015. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Mondjuk azt se értem ha megteheti miért nem ad magára miért igénytelen?

Ezek a dolgok tükröznek némi igénytelenséget sőt nagyon,akkor minek a sok pénz?

Nem kell,hogy látszon a márkajelzés nekem se látszik egy fekete póló vagy ingnek látszik ami rajtam van,viszont jó minőségű és márkás is de csak annyit látsz,hogy jó az anyaga és nagyon jól áll rajtam,nincsen rajta 72-es méretű jelzés csak nagyon pici,viszont én nem mennék turiba és nem vennék vacak tellót,mert nekem nem férne bele,hogy egy szarral telefonáljak.

Kocsiba is simán vennék 20 millásat,nem villogni csak azért mert beleülök és anyád olyan jól érzem magam benne.

Senkinek mutogatnám,egyszerűen felér egy dugással az érzés.


Sose értettem,hogy akinek nincsen stílusa miért kell neki sok pénz,neki teljesen mindegy.

2015. okt. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%
Kicsit kiforgattad azért a szavaimat. Nem hiszem, hogy igénytelen vagyok azért, mert turkáloban vásárolok. Sokkal egyedibb és stilusosabb vagyok, mint az, aki megveszi a máskás cuccokat. Azok az emberek ugyanugy néznek ki, olyan ruháik vannak, mint a többi 20nak körülöttük. Meg azért turkálo és turkálo között is van különbség. Nem azt irtam, hogy szar cuccokva járunk, meg szar telefonunk van. Mindenünk kiválo minöségü, és tökéletes állapotu. Csak éppen nem 70000res a nadrágom. Hanem csak 4000 mondjuk, mert turkáloban vettem. Érted, amit probálok elmagyarázni? Csak azért, mert van az embernek pénze, még az épp esze megmaradhat. Ezt az autos dolgot meg én nem érzem át egyáltalán.
2015. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 9-es nem tudom milyen milliárdosokkal találkozott, de szerintem azok nem azok voltak. Ismerek a munkám révén párat, lehet a ruhájukon nem látod a máráját, de lehet tudni, hogy mennyi is az annyi, az autóikat a garázsban kell megnézni, az otthonaikról pedig ne is beszéljünk. Ja és egyszer mérd fel rosszul az anyagi helyzetüket, hamar célozgatnak rá, hogy mi a helyzet. És ha a milliárdoson esetleg nem is, na gyerekein rögtön észreveszed a pénzt.Aki pedig nevet, hogy a gazdag gyerekből bolti eladó lett, hát sajna ez se így van, mert ahol pénz van, ott ismerettség is, így a gyereknek is hamar jó melója lesz. Semmi baj vele, hogy írigy vagy, ez motiválni fog, törekedj csak fölfelé. Jól élünk, az átlagnál sokkal jobban, pedig szegényen nőttem fel, de mégis mikor a millárdos vendégemhez felmegyek, nem őt, de kicsit a fiát írigylem, hogy 23 évesen saját ingatlan, autó, USA-ban és Hollandiában tanulás, most bedugták egy melóhelyre ahol félmilliós kezdő fizetése van és igazán soha nem kell rettegnie semmitől, mert már olyan szinten megalapozták a jővöjét, hogyha nem egysejtű, soha nem lesz problémája.36 éves kétgyerekes anyaként igenis én is picit írigykedtem erre a fajta fiatalságra.
2015. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

#16 - Banki felsővezetőkről van szó. A legfelső szintnek nyilvános is a bérezése, juttatásai, mert előírás.

Az eggyel alatta levő vezetőknek pedig a pénzügyi mozgásait látom a munkám révén.


Nem nevezem meg sem a pontos intézményt, sem a konkrét személyeket. De gondolom azzal nem mondok újat, hogy a szektorban magasak a bérek, ráadásul a magas szintű pénzügyi tudásuk miatt jól fektetik be a pénzüket és így a vagyonuk is megfelelően gyarapszik.


Az egyik vezérigazgató-helyettes (tehát a cég második embere) mindig a belső menzáról hozatja az ebédjét. 6-700 Ft a napi menü. Míg mi, alsóbb szintű dolgozók, gyakran a közeli étterembe járunk át, ahol 1000-1500 Ft is egy ebéd. Pedig hozzá képest aprópénzt keresünk.

Természetesen üzleti ebédre, partnerekkel ő is "puccos" helyre megy, de azt a cég fizeti.

Róla személy szerint tudom, hogy nagyon szegény családból származik és kitartó munkával küzdötte fel magát a jelenlegi pozíciójába.


Abban igazad van, hogy az öltönyök drágák, minőségiek. Ez megkerülhetetlen, hiszen macinaciban nem járhat be dolgozni.



De régebben volt egy külföldi tanítványom (akkoriban magyart tanítottam külföldieknek), aki konzulként dolgozott. Tehát külföldi fizetés, amit itt helyben költött. (A származási országában 4-5-szörös árak vannak, jártam ott.)

Egyszer mesélte, hogy nagyon gyötrődnek, hogy a 11 éves fiának vegyenek-e iPad-et, mert nagyon szeretne. Természetesen nem az ára volt a gond, hanem az elv. Hogy ennyi idősen jót tesznek-e vele.

Azt is ő mesélte, hogy a gazdag családból származik, de elvi alapon 14 éves korától minden nyáron dolgoznia kellett. Azért, hogy megtanulja, hogy nem a fán nő a pénz. Neki és a testvéreinek is. A keresetüket magukra költhették, de a fizetett és a jótékonysági munka is elvárás volt a szülők részéről.

2015. okt. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Utolsó és mit végeztek?Gondolom közgáz de milyen szakon?

MBA?

2015. okt. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem, de a saját helyzetemről tudok írni. Az őseim gazdagok voltak, jólétben nőttem fel, de voltak nagyon nehéz időszakok a háború ideje alatt. Pirítós margarinnal, meg amit megtudtunk termelni... A szüleim mindent megadtak nekem, de sosem voltam felvágó. Márkás ruhák megvannak, egy bizonyos fokú luxus is, de feleslegesen nem költök. Pl. van jó autóm, de keveset vezetek, csak városon kívül leginkább. Nincs türelmem a városi forgalomhoz meg a parkoló kereséshez, bringa, séta és BKV is megteszi. Alapvetően nem érdekelnek a státusz szimbólumok.
2015. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#18

Közgáz igen. Általában pénzügy, vagy a régebbiek könyvelők (akkoriban még kisebb volt a szakválaszték, főleg azoknál, akik ma 50 felett vannak már).


Amúgy az egyik legismertebb magyar bankár (itt dolgozó külföldit nem akarok példának hozni, mert nem egy súlycsoport) Csányi. Az ő önéletrajza, végzettségei nyilvánosak. Egyszer olvastam régebben, ő is szegény családból származott, asszem méhész és varrónő szülőktől, de erre most nem mernék megesküdni. Wikipédián biztos fent van.

2015. okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!