Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj elmondani a háziorvosna...

Piroska és a farkas kérdése:

Muszáj elmondani a háziorvosnak, h elvesztettük a babát?

Figyelt kérdés
15 hetes kismamaként, a mi kérésünkre szakították meg a terhességet a magzatunk nagyon súlyos rendellenessége miatt. Szülnöm kellett, 4 napig voltam korházban. A háziorvosom nem tudta, h kismama vagyok, nem mentem hozzá az első 12 hétben. gyeden vagyok itthon. A korházi zárojelentés, úgy tudom, csak akkor kéne a táppénzhez igazolásként, ha dolgoznék. Vagy rosszul tudom, és le kell adnom? Nem szeretném. nem akarok kérdéseket, nem akarom, h terjedjen a " jaj szegény piroskáéknál mi történt"... ésatöbbi....
2015. okt. 6. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Sajnálom :( Nem kell a háziorvost tájékoztatnod, ha nem akarod hogy kiírjon.
2015. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem ártana, ha tudná, mert jó lenne, ha a kórtörténetedhez csatolnák, ki tudja, lehet egyszer fontos lesz tudni, hogy neked történt egy ilyen eset. Én nem titkolnék el semmit az orvosom elől, soha nem tudni, hogy egy későbbi betegség kiváltója mi lehet, akár ez is, sosem tudni és akkor jó, ha az orvos tisztában van vele, hogy mik is történtek velem.
2015. okt. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ott az orvosi titoktartás is, elvileg nem mondhat senkinek semmit.


Sajnálom :(

2015. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Épp ez az... számára ez a fogalom nem nagyon létezik. Van már egy kisgyerekünk, van olyan családtagom aki tőle tudta meg, h kismama vagyok, még bőven a 12. hét előtt. Most ezért is nem avattam be.
2015. okt. 6. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom.

Jól tudod, nem kell értesítened, kizárólag a kórtörténet miatt lenne jelentősége. Így én sem tenném a helyedben.

2015. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
72%

Nem kell beavatnod a háziorvosod. A kórházban kapott táppénzes igazolás önmagában elég lenne, ha táppénzt vennél igénybe a kórházi napokra, ugyanolyan minőségű, mint a rózsaszín háziorvosi táppénzes papír. De senki sem fogja keresni rajtad, hogy te miért nem adtad le, hiszen úgyis csak egy ellátást kaphatnál, az pedig már megvan a GYED-del.

Az, hogy mit osztasz meg a háziorvosoddal és mit nem, a te döntésed.

2015. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nos, mivel online rendszer van, így is úgy is tudni fog róla.

Amúgy meg ha nem bízol az orvosban, akkor váltani kell.

2015. okt. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"A háziorvosa jogosult adatokat lekérni az Ön által igénybevett egészségügyi ellátásokról, annak érdekében, hogy a korábban igénybevett ellátások ismeretében dönthessen a kezelésről. Ennek keretében a háziorvos és a kezelőorvos is megismerheti, hogy mikor, hol és milyen típusú egészségügyi ellátásokat vett igénybe."


Ezt le lehet tiltani, ha akarod.

[link] tilthatom meg a beteg%C3%A9letutam lek%C3%A9rdez%C3%A9s%C3%A9t?

2015. okt. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miért nem váltotok háziorvost?


Amit csinált, azért fel is lehetne jelenteni az orvosi kamaránál.

2015. okt. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat! A doki alapvetően nem egy rosszindulatú ember, csak vhogy " egyszerü"... pl amikor egyszer bent voltam, akkor mondta at asszsztensének, h xy drnő majd jönni fog vmi gyógyszerért merterős hasmenése van.. hàt köszi. xy drnő biztos szerette volna kihirdetni. Ha ne adj Isten bàrmi miatt szükség lesz a részletes kórtörténetemre, nem fogom előtte eltitkolni ami történt.
2015. okt. 7. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!