Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek nekem, vagy a...

Szerintetek nekem, vagy a háziorvosnak van igaza?

Figyelt kérdés

Most értünk vissza a dokitól.

A lányom taknyos, köhög, de szombat este volt csak hőemelkedése.

A doki szerint, vihetem így nyugodtan oviba.

Sőt, jelezte, hogy túlparázom, mert nem ez volt az első, hogy ilyen, vagy ennél "kevesebb" miatt kikértem az oviból. A tudtomra adta, hogy nem szívesen írja ki a lányom, mert ez semmi.

Én úgyis itthon vagyok a picivel, szóval nem táppénzcsaló vagyok, meg szeptemberben egy pici takonykór tüszős mandulagyulladássá nőtte ki magát.



2015. márc. 23. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha taknyos és köhög a lányod, akkor fertőző! Válts háziorvost.

egy eüs

2015. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Nézd, általánosságban véve a háziorvosodnak van igaza. Az én lányomat az apukája látja el (bár nem családorvos, de talán jobb is :)), és soha nem marad itthon egy hurutos köhögés vagy egy szimpla láz, levertség nélküli nátha miatt. Nekünk egyébként a bölcsibe kerüléskor a nyitóértekezleten is azt mondta a családi napközink vezetője, hogy a közösségi hurut szimpla tüneteivel abszolút nem várják el, hogy otthon maradjon a gyerek (hogy sok anyuka nem tud disztingválni, az más kérdés). Ugyanez hangzott el a bölcsiben is. Nálunk akkor marad itthon a lány, ha lázas, vagy ha nem is lázas, de nagyon levert, de az első lázmentes nap után megy. Ebben egyébként a férjemmel a háziorvos is egyetértett anno.


Ha azonban a te lányod hajlamos a szövődményekre, mint pl. középfülgyulladás, hörghurut, vagy mandulagyulladás, akkor egyfelől keressetek fel szakambulanciát, ha a háziorvos ilyen elutasító, másfelől meg hívd fel erre a figyelmét legközelebb.

2015. márc. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ez a doki 10 percre van, a legközelebbi negyed órás vonatút és kétszer fél óra gyalog. Csak oda.

Azt valla a doki, hogy amíg nincs láza addig mehet.

2015. márc. 23. 13:29
 4/10 A kérdező kommentje:
Náthánál nagyon levert, nyűgös és étvágytalan.
2015. márc. 23. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor én sem vinném a helyedben. Nálunk csak a láz szokott levertséget hozni, egyébként előfordul, hogy picit folydogál az orra, de álló nap a feje tetején állva szaladgál, és a fél házat megeszi mellette. Engedd el a füled mellett, ha úgy érzed, nincs igaza.
2015. márc. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

A takony pedig vírusfertőzés. Meg vagyok döbbenve mindig, amikor ilyet hallok. Nem is értem az orvost. Elmegy oviba, ott megfertőzi a többit, a többi anya is mehet betegszabira, munkahelyen meg balhé. Emellett ilyenkor sokkal könnyebb szövődményt kapni.

Nem iskola ez, ahonnét necces a hiányzás. Ez csak egy ovi!

2015. márc. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fiamnak elkezdett folyni az orra a bolcsiben csutortokon, a gondozono ajanlotta, hogy maradjon otthon, mert elegge levert, attol fuggatlenul, hogy nem kohogott es nem volt lazas. Mara hurutosan kohog es zold az orrvaladeka.... Szoval nem parazod tul, inkabb maradj vele otthon, mindenkinek jobb.
2015. márc. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha minden taknyos időszakban itthon tartottam volna a gyerekeimet, akkor egész télen nem mentek volna óvodába. Sajnos ez ilyen időszak, hiába ettek változatosan és szednek vitamint meg immunerősítőt. Ha lázas, akkor be sem engedik, de egy takony és köhögés miatt nem írja ki az orvos (pedig ő aztán mindenért ad igazolást tényleg). Más kérdés, ha nem tudja rendesen kifújni az orrát vagy nem figyelnek rá az óvónők, és felülfertőződik, nálunk ilyen szerencsére nem volt.
2015. márc. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem neked van igazad, és nem kellene betegen oviba vinni, ahogy előttem is írták, ez még nem iskola, csak egy ovi. Nem is értem az ilyen orvost, hogy beküldi a beteg gyereket az egészségesek közé, aztán meg csodálkozik amikor kitör a járvány. A helyedben nem szórakoznék vele, megmondanám, hogy a gyerek nincs jól, nem viszed oviba, kérsz igazolást. Annyira nem lehet dilis, hogy ezek után ne adjon.
2015. márc. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem a "kinek van igaza", hanem a "mit tolerál a közösség/munkahelyed" kérdése. A lányom 2 hónapja bölcsis, állandóan köhögnek, folyik az összes gyerek orra, ezért ő is folyton beteg. Én ha látom, hogy hurutosan köhög, folyik az orra, de láztalan, akkor sem viszem be (persze könnyen beszélek, csak jövő héttől dolgozom). A bölcsis gondozók szerint ez belefér, a többi szülő szerint is. Ha az én munkahelyem sem fogja tolerálni (és nem fogja), hogy 2 hetente 1 hétig táppénzen vagyok, akkor tetszik-nem tetszik szerintem is bele fog férni.
2015. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!