Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet egyedülálló anyakén...

Hogy lehet egyedülálló anyaként megélni? Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a munkára, rezsi és albérlet esetén lakbérre? Plusz étkezés,öltözés!

Nagyon kétségbe vagyok esve, főleg hogy a kislányom most kezdte a bölcsit, de munkát nem találok, mert 8 órás munka nem képezik már, vagy ha mégis az 80.000-nél nem több.

Tételezzük fel, higy keresek 80.000

Apja ad havonta 60.000

Plusz egy évig gyes+csp 40.000

Az 180.000ft. Ahol most lakunk 85.000 plusz rezsi a lakás, a környéken nincsen olcsóbb, ez a legolcsóbb.

Tehàt a lakásra télen elmegy 130.000 Ft. Marad 50.000 Ft étkezésre és ruházkodára?

Ti hogyan oldanátok meg?

Ideiglenesen tudnék anyuékhoz költözni, de semmiképp nem szeretnék hosszútávon.


2015. okt. 7. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdetnek költözz a nagyszülőkhöz és tanulj valamit amivel többet keresel. Ameddig nem kell albira költeni, mehet a tanulásra a pénz.

Aztán keress olcsóbb környéken lakást, albérletnek pont az a lényege, hogy mobilis legyél, ha nincs is ott munkád, semmi értelme a drága környéken maradni.

Ha dolgozol, igénybe veheted a családi adókedvezményt, az is 10e körül van.

Családi pótlék nem sokkal, de egy-két ezerrel több egyedülálló szülő esetén.

Amúgy tényleg nem valami sok ami marad így, egyetlen megoldás hogy többet keresel. Tényleg nem kényelmes nagyszülőknél lakni, de amíg nincs más, addig is tedd össze a két kezed, hogy ez van. Esetleg ha nagyobb házban laknak, el lehet gondolkodni egy külön lakrészen.

2015. okt. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valóban az a legkézenfekvőbb megoldás, hogy képezd magad, hogy jobban fizető álláshoz juss.

Mit dolgozol jelenleg, mi a végzettséged?

2015. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Albérletre ez nagyon sok. Nem hiszem, hogy nincs a környékeb olcsóbb. Bp belvárosában 100.000 egy lakás (igaz kicsi, de 2 álló galériás + fürdő + mosdó, minden fiszem foszommal felszerelve).


És a 60.000 ft nem is rossz gyerektartás.


Itt a Te kereseteddel és az albival van a fő probléma.

2015. okt. 8. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek előzőkkel. Egyedülálló anyaként vettem saját lakást, de ehhez kell megfelelő jövedelem, ahhoz meg jó szakma/végzettség.

Budapesten kívül is van élet, sőt, munkalehetőség is, és nincsenek így elszállva a lakásbérleti díjak.

2015. okt. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azért azt is szàmoljàtok be, hogy egy munkanélküli, egyedülàlló kisgyerekes nônek senki nem fog albérletet kiadni. Csoda, hogy ez van neki.

Kèrdezô tényleg csak az az esélyed, hogy találsz egy jó munkahelyet, ne add fel.

2015. okt. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ideiglenesen hazakötöznék(bár nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel).Azzal egy kis lélegzetvételhez jutsz,hogyan tovább,még spórolni is tudsz,és-ha szükséges-tanulni.Nem ciki visszamenni,és segítséget kérni!
2015. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet hogy nem jó ötlet, de esetleg külföldben is gondolkozhatsz.

Szittert mindig keresnek és sok helyre mehetsz a kisgyerekeddel együtt is. Bentlakás, élelmezés meg van oldva egyből és biztosan többet keresnél mint így.

2015. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a szüleidhez mehetsz,az nagyon jó egyrészt tudsz spórolni,ill. a gyerekre tud vigyázni a nagyszülő! Ha összeszedted magad tudsz majd lépni!

Mekit próbáltad már? Tudom nem a legjobb munkahely,de kezdetnek nem rossz,oda mindig van felvétel! De tovább is képezheted magad!

60 ezer gyt nem rossz,egy gyerekre 20-at adnak àltalában az apák!

2015. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2007-től 2012-ig voltam egyedülálló anya, születésétől ötéves koráig neveltem egyedül a fiam. Annyi volt a mákom, hogy akkor még létezett megfizethető árú albérlet.

Na persze attól még szép kis a-hitel tartozásom gyűlt össze, kellett egy év, mire vissza tudtam fizetni részletekben. Ja, apuci egy fillér gyerektartást nem fizetett. A szüleim támogattak havi 40 ezer forinttal. A többi a gyed volt, meg a családi pótlék. Ennyiből az első két évben mondjuk úgy, hogy meg tudtunk élni, de mit a mellékelt ábra mutatja, azért nem száz százalékig, hiszen akkor nem lett volna tartozásom sem.

Utána elmentem egyetemre, úgyhogy a szülői támogatás mellett a fő bevételem a szociális ösztöndíj, a tanulmányi ösztöndíj, és a diákhitel voltak, mellette pedig részmunkaidőben dolgoztam is, szerencsére be tudtam illeszteni a napjaimba. Az egyetem alatt egész tűrhetően éltünk, persze nem voltunk kitömve pénzzel, de azért megvoltunk, sikerült időnként félre is tenni.

Diploma után elmentem dolgozni, hát az mondjuk egy vicc, hogy diplomásként, adókedvezménnyel nem egészen 90 ezer forintot keresek. De legalább tényleg 8-tól 4-ig tart a munkaidőm, nem mintha így nem az én gyerekem lenne az utolsó, aki hazamegy a suliból (én nem értem, más szülők nem dolgoznak?).

2015. okt. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Azért azt is szàmoljàtok be, hogy egy munkanélküli, egyedülàlló kisgyerekes nônek senki nem fog albérletet kiadni. Csoda, hogy ez van neki."


Aha. Öt év alatt négy különböző helyen laktam, mind albérlet volt, mindet kiadták szó nélkül, és egyik sem putri volt.

2015. okt. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!