Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki kifejezetten bizonyos...

Aki kifejezetten bizonyos nemű gyereket szeretne, szeretett volna: miért fontos a neme? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hallom, hogy valaki kifejezetten kisfiút/kislányt szeretne. De a mögöttes motivációt nem ismerem, nem értem. Azon kívül, hogy különbözik a nemiszervük, miben jobb/rosszabb a kívánt nemű gyerek?
2015. okt. 9. 18:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

Nekem fiaim vannak.

Szerintem nagyon helyesek es oltoztetni is igen jol lehet oket, de teny, hogy kell hozza penz rendesen. De nem ez volt a kerdes. :)


Most ismet babat varok es nem bannam, ha lany lenne. Hogy miert?

A legkisebb fiam autista es nem tudok szabadulni a gondolattol, hogy ilyen esetben fiu gyereknel van esely az autizmusra, mig lanynal szinte semmi.

Es nem azt mondom, hogy akkor nem szeretnem, vagy nem akarnam ezt a babat, szo sincs rola, de teny, hogy konnyebb elete lenne, ha nem lenne az.

Ennyi.

Ettol fuggetlenul kb 90% biztos vagyok benne, hogy fiu lesz, erzem. :)

2015. okt. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
56%

Na az utolsó válaszoló megírta, hogy normális gondolkozásnál miért lehet igen fontos, hogy milyen nemű.

De ha már anonim oldal, akkor az én véleményem, hogy az ilyen szélsőséges gondolkozás, mint az utolsó előttié nem egészséges. És nagyon sajnálom az olyan kisfiút, aki ilyan helyre születik, mert nem, nem fog szívből, a lelke legmélyén 100%osan örülni az anyuka, aztán ha lánya születik, a fiú biztosan háttérbe kerül.

Szomorú gondolkodás....

2015. okt. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
18%
Utolsó, butaságot beszélsz... Rengeteg anya írta már itt, hoyg nagyon lányt szerett volna, de azán úgy megszerette a fiát, hog nem is értette miért akart lány. Ne mondjál már ilyeneket, hogy nem fogja szeretni egy anya a fiát csak mert lányt akart...
2015. okt. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%

Nem megy a szövegértés? A lelke mélyén a lány lesz előtérben nem egyenlő a nem fogja szeretnivel.

Amit meg te írsz (a fényképes hozzászólásodra már inkább nem is reagálok), szóval amit te írsz nem csak butaság, de sértő is.

Részemről lezártalak, meddő vita.

További szép napot.

2015. okt. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11-es, autistákkal dolgozom. Egy csomó lány van, bár valóban valamivel kevesebb, mint fiú. Szóval szabadulj csak meg bátran a gondolattól, nem érdemes ezen rágódni.
2015. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 7-es valaszoloval! Tenyleg nagyon banto volt itt tobb ember velemenye! Akkor is ha a velemenyetek lett kerdezve. Most akkor irjam azt,hogy bemegyek a fiaim ovijaba es szerintem mindegyik kislany ugyanolyan nyafogo, hisztizo stb...?


Nekem 2 kisfiam van, 6 es 3 evesek. S nem en hanem az ismeroseim mondjak,hogy milyen szepek. Apukajuk is meg en is barna hajuak vagyunk, a fiuk aranybarna hajuak , nagy barna szemekkel, hosszu szempillakkal. A kicsit kulonosen sokan megcsodaljak mert O meg szebb is mint a battyja.

Nem rossz indulatbol de ismeroseknek 5 eves kislanya szegeny annyira nem szep ,hogy sajnos jo indulatbol sem lehet ra azt mondani,hogy az es ez nem az en velemenyem hanem mindenkie aki ismeri oket. Es nem O az egyetlen pelda ahol nem szep a kislany.


Ugyhogy ez a minden kisfiu ugyanolyan lesz x idos korara ez nezopont kerdese , lehet,hogy en ugyanigy latom a kislanyokat. Ez csak egy velemeny es kesz.

Nem kene kategorikusan kijelenteni,hogy ez igy is van.


Egyebkent most vagyok 6 hetes terhes a harmadik babankkal es teljesen mindegy milyen nemu lesz!

2015. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Lányom van, de ennek ellenére se látok hűdenagy különbséget fiúk és lányok között (kamaszkorig, de akkor is inkább külsőségekben - smink, ruházkodás, másodlagos nemi jellegek).


Nagyjából ugyanannyi szép kisgyereket látok fiúban és lányban, mint nem szépet. Ez szerintem inkább függ a szülőktől örökölt arcvonások keverékén, mint a nemétől.

A lányomon is amiatt látszik, hogy lány, mert hosszú a haja. Ha lenyírnám neki, fiúnak néznék.


Öltöztetés...mivel zöld szeme van, a zöld és a kék is jól áll neki. Nem egyszer a fiúrészlegről szedtem neki össze jó ruhákat, mert a lány részlegen nem találtam nekem tetszőt. (Másfél éves, így saját ízlése még nincs.)


Viselkedés... ebben sem látok különbséget. Nyafogó, hisztiző fiúból és lányból is nagyjából ugyanannyit láttam a bölcsődében.

Ráadásul én magam kifejezetten fiús lány voltam, kamaszkorig (amíg nem nőtt mellem), fiúnak is néztek.



A nemhez kötött, genetikailag öröklődő betegségeket azért nem venném ide, mert egyrészt az objektív, egyértelmű indok, másrészt szerencsére ritkább, mint ahány esetben fiút/lányt preferálnának a szülők.

2015. okt. 11. 09:20
 18/22 anonim ***** válasza:

Én fiút akartam, s az első gyermekem fiú is, még kettőt tervezünk, az ő nemük már nem számít annyira, mint amennyire az elsőt akartam fiúnak.

Ő is nagyon szép baba, kislánynak is elmenne. Szerintem nem kerül annyiba egy fiú felnevelése, mint egy lányé, nincs annyi holmira szüksége, de természetesen nem ez volt az indok, amiért fiút szerettem volna. Én nagyon pattanásos vagyok hormonproblémák miatt, anyám is az, húgom is, így egyszerűen nem akarom, hogy a lányom ezt az életutat vigye végig kisebbségi érzéssel, állandó piszkálások tárgyaként. Mellesleg egy férfinak könnyebb élete van, jobb kilátásai, mert valljuk meg, nincs egyenjogúság, s nem is lesz, ez egyszerűen adódik a kétneműségből.

Ha lesz lányom, és pattanásos lesz, minden erőmmel azon leszek, hogy enyhítsük a tüneteket, s figyelek majd arra, hogy rendben legyen az önbecsülése.

2015. okt. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%

"Ő is nagyon szép baba, kislánynak is elmenne."

Annyira megsértődtetek páran azon, hogy néhányan leírtuk, hogy szebbnek látjuk a lányokat. Tessék, most gyakorlatilag a fiús anyuka mondja azt, hogy a lányok szebbek általában véve.

2015. okt. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Na jó, ezen nem érdemes vitatkozni.

Nekem van mindkettő, egyik szebb, mint a másik! :)

2015. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!