Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kelengye lista? Segitenetek...

Kelengye lista? Segitenetek kiszurni a fontosabb dolgokat?

Figyelt kérdés

Ez csak egy kezdetleges lista, mindent leirtam ami eszembe jutott.


Babaszoba:

babaagy+pelenkazo

matrac

matrac a pelenkazoba

vizlepergeto vedo huzat a matracra

3 gumirozott lepedo

pelenkazora 2 huzat + 1 vizlepergetos

legateresztos racsvedo

mozeskosar alvannyal az elso idoszakra

utazoagy (jaroka+pelenkazo+pelenka tarolo+a fekhely)

kuka

szennyes tarto

szekrenyek


Utazos es egyeb kellekek:


babakocsi (mozeskosarra alakithat/ teljesen ledontheto)

hordozhato autosules

pihenoszek

hinta

hordozokendo

pelenkataska


Furdetes:


furdokad

3db baba torolkozo

baba tusfurdo/sampon

olaj+testapolo

furdeshez jatekok

vizhomero

allvany


Pelenkazashoz:


ujszulott pelenka 1csomag

1-es (2 csomag)

2-es (2csomag)

6 csomag popsitorlo

popsi kenocs


Etetes:


2 db cumisuveg

mellpumpa

tej tarolo

melltarto betet

szoptatos melltarto

jatszocumi

szoptatos parna

babamerleg

eloke


Biztonsag:


legzesfigyelo

babamonitor

koromvago ollo/csipesz

alkohol

vatta

fultisztito

orrszivo

digitalis homero

vitaminok

babafesu

elsosegely doboz


Ruhazat:


ujszulott body (1)

ujszulott rugi (1)

0-3 hos body (10)

0-3 hos rugi (10)

3-6 hos body (10)

3-6 hos rugi (10)

sapka (2)

harisnya

halozsak (3)

2 par zokni

kiskabat

2 nadrag

puloverek

20 db textilpelenka

kiskesztyu

3 vastag pled

3 vekony pled

5 nagyon vekony pled (ebbe szoktak bebugyolalni a kicsit,vagy letakarni a babahordozot)

dekoracio


kesobbiekben:


etetoszek

kistanyerok es tarolok

babaevoeszkoz

gyumolcs/zoldseg parolo + turmix

jatekok+konyvek

jatszoszonyeg



amint emlitettem, ez egy mindenes lista,ami csak az eszembe jutott.

-Kiegeszitenetek azzal aminektek szukseges volt, de nincs a listamon?

- Mi az abszolut felesleges, amire sosem lenne szukseg?


2015. okt. 9. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szoptatóspárna, hinta, pihenőszék.

Amíg nem ismered a babád, felesleges.

Anno megvettem, utálta mindkét gyerek.

Mérleg.

Valszeg csak idegeskedsz rajta, elég a kórházban mérni.

Utána a védőnői vizsgálaton fogják.

A fürdető cuccból szinte csak a kád kell. Az első időkben jobb a gyógyszertári.

2015. okt. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezek közül több olyan is van, ami vagy kell, vagy nem, nem mindet lehet előre kiszámolni, így ezek nagy részét én csak akkor venném, ha tényleg szükség van rá:

- sokan nem használnak vízlepergetős lepedőt, nekem a védőnőm a moltont ajánlotta ( [link] ), nem tudom, van-e rá magyar szó, ez puha is, légáteresztő is, mégis nagyon jól szívja a nedvességet

- hinta: nem biztos, hogy fogja szeretni

- olaj: ha nem kifejezetten száraz a bőre, a védőnőm külön nem ajánlotta

- tejtároló ráér akkor is, ha ténylegesen szükség lesz rá, van, aki szerint ugyanez vonatkozik a mellpumpára, de szerintem jó, ha az már eleve van, viszont arra legyél felkészülve, hogy nagyon változó, hogy kinek melyik fajta jön be

- babamérleg van, aki szerint kell, van, aki szerint nem, csak koraszülött babához, ha téged megnyugtat, vehetsz persze, én nem fogok, úgyis jön a védőnő az elején sűrűn, és leméri

- a játszócumit vagy fogja szeretni, vagy nem

- körömvágó olló: míg a csipesz nem hülyeség, a gyereknek való külön babaolló az egyik legnépszerűbb termék a ,,mit volt fölösleges megvenni listán"

2015. okt. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sok olyan dolgot felírtál, amiket (szerintem) felesleges előre megvenni, vagy legalább is én nem sorolnám a "még a szülés előtt mindenképp szerezzük be" listába. Például ennyi pelust biztos nem vennék előre, bőven elég egy csomag legkisebb méretű, meg egy csomag, amit viszel a kórházba (ha kell). Ha bejön az a márka, akkor utána vesztek még olyat, de lehet, hogy nem jön be, és akkor inkább másfélét próbáltok ki.

Amíg még szoptatsz, vagy cumisüvegből etetsz, az előkékre sincs nagy szükség.

A mózeskosárra nem mondanám azt, hogy echte felesleges cucc, de csak akkor vegyétek meg, ha totál bele vagytok zúgva, és van rá fölös pénzetek, és el is fér. Mert egyébként igazából nem szükséges, újszülött is ugyanúgy tud aludni rácsos kiságyban. Nálunk az első gyereknek bölcsője volt, kölcsönbe kaptuk, szóval pénzt nem adtam volna érte, de így abba tettem, mert egy rokon nagyon oda akarta adni. Két hónap után váltottunk rendes rácsoságyra. Őszintén, én semmi különbséget nem tapasztaltam, ugyanúgy aludt benne, csak a rácsos ágyon legalább lehetett pelenkázni is (nem vettem külön pelenkázót, csak a lapját, bár nálunk elég kicsi volt a lakás, úgyhogy főleg a hellyel akartam spórolni), a bölcsőre viszont ezt nem lehetett volna rátenni.

Most várom a kistestvért (jó sok év korkülönbséggel, úgyhogy mindenből újat veszünk, nem tudtuk ennyi éven át tárolni a nagyfiú cuccait), de az tuti, hogy rögtön a rácsos ágyba fogjuk fektetni.


Viszont az tök jó, hogy említetted a gumilepedőt, mert én azt teljesen el is felejtettem :D Úgyhogy fel is írom a listámra :)

2015. okt. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jesszusom mennyi felesleges holmi:) 3 gyerekeses anyuka
2015. okt. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miféle matrac megy a pelenkázóra? És arra huzat?


Mi merev pelenkázólapot vettünk, arra teszünk (ha hideg van) textilpelenkát.

[link]

Ez mehet a kiságyra is, nem kell feltétlenül külön pelenkázó. Vagy egy sima komód praktikusabb, később is használható. Nálunk egy már meglévő fenyő íróasztalra került.


56-os ruhából csak 1-1 darabbal készülsz (a 0-3-as elvileg a 62-es, a 0-0 vagy 0-1 jelzésű a mi ruháinknál az 56-os)?

Nagy gyereket jósolnak?

Mi 7-7 darabbal készültünk, amit gyorsan bővítettünk 14-re, amikor pár nap alatt elfogyott az egész "ruhatár", pedig nem is cseréltünk minden bukás után, csak ha nagyon olyan lett.

2015. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sok a felesleges dolog, persze ha a pénz nem számít, végül is megveheted.


Ha veszel egy pelenkázószekrényt, arra veszel egy pelenkázó matracot, ez eddig oké. Vagy veszel egy merev pelenkázófeltétet és rárakod a kiságyra, ez is egy variáció. De minek a matracra még többfajta huzat?


Rácsvédőnk volt, de nem figyeltem, hogy légáteresztős-e, sima ikeás volt.


Külön mózeskosarunk nem volt, csak, ami a babakocsihoz tartozott, ehhez nyilván külön állvány sem volt. Rögtön a rendes kiságyban aludt (vagy néha-néha köztünk a franciaágyban), szerintem ez a mózeskosaras dolog ilyen formában felesleges.


Utazóágy szintén csak akkor, ha sokat alszotok házon kívül, a zárójeles részt meg nem értem, ezt mind még pluszban akarod, vagy ezt egyben az utazóágy "tudja"?


Pihenőszékünk, hintánk nem volt, nem mondom, hogy felesleges, de nem feltétlenül kell már szülés előtt beszerezni. Mi ilyen célra a babakocsi mózeskosarát használtuk, annak volt olyan talpa, amivel ringatni lehetett kicsit, meg a boltív részére akasztottam játékokat.


Nekünk volt állvány a babakádhoz, ezt hasznosnak találtam, de a játékok ilyen korban még teljesen feleslegesek, majd ha már stabilan ül egyedül fürdés közben, akkor jöhetnek a játékok.


Nekünk babamonitorunk nem volt, nem is hiányzott, igaz kis lakásban lakunk, minden helyiségből hallottam, ha sír. Fésünk van, sosem használtuk, szerintem felesleges. Vitaminok sem kellenek, az orvos majd felírja a d-vitamint, illetve a k-vitamint, ha kell.


Szoptatós párnám volt, nekem nem jött be, mérlegünk nem volt, és mivel tápszeres a babám, ezért nem is kellett, Ha lett volna tejem, akkor max. az első hónapra kölcsönöztem volna egyet. Tejtárolót is akkor érdemes beszerezni, ha tényleg lesz sok tejed, és szükség van a tárolókra.

Amíg nem kezded meg a hozzátáplálást, teljesen felesleges az előke.


56-os méretű ruhákból jóval többet vennék, illetve nekünk a méretenként 10 body + rugdalózó is kevés volt, igaz elég bukós babám volt, plusz néha pisi+kaki baleset is volt, így volt olyan nap, hogy 3-4x átöltöztettem.


Szerintem 11 pléd és 3 hálózsák az rengeteg!

Nekünk volt egy hálózsákunk (eleinte nem nagyon használtuk, így nem kellett váltás), egy paplanunk, és három plédünk, ez bőven elég volt. Az ágyban általában a paplannal takartuk, ha mentünk valahova, akkor babakocsiban, hordozóban egy pléddel betakartuk, ill. ha valahova letettük, ott is egy pléd volt alatta. Nem volt külön ilyen-olyan plédünk.


Játszószőnyeget viszont viszonylag hamar használtuk már, kb. egy hónaposan az ébrenlét alatt már azon feküdt, ellenben kb. négy hónapos korában meg már el is raktuk.

Amit még vennék, az a bimbóápoló krém, a legtöbb nőnek eleinte eléggé megviseli a mellbimbóját a szoptatás, szóval jól fog jönni.

2015. okt. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!