Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen okbol nem akarhat...

Milyen okbol nem akarhat valaki gyereket? Tenyleg fontosabb a karrier es a kenyelmes elet? Mit szoltok ehez?

Figyelt kérdés
Ismerosom meselte el a velemenyet a gyerekvallalasrol. Nem erti 20as 30as nok miert aldozzak be magukat erejuk teljeben egy gyerek miatt. Akkor meg elni kell utazni, bulizni, raadasul az alakja is tonkremenne. Reggeleit be kene aldoznia, nem tudna elkeszulni. O meg ugyan ki nem megy az utcara ugy hogy nem csinalta meg a hajat, nem sminkelt, nincs rendesen feloltozve, nem kavezott meg. Mondta,hogy neha ledobben az anyukakon milyen rondan mennek ki az utcara es igy latja oke a parjuk es ez hh nem ciki nekik. Oszintem megmondta hogy kemenyen megdolgozott a diplomajiert es azert hogy olyan fizetese legyen, amilyen most van es ezt nem akarja masra kolteni. Szeret vasarolgatni, utazni, szepsegszalonba jarni stb. Mi a velemenyetek?
2014. okt. 26. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Van ilyen, igen. A legjobb barátnőm is hasonló, bár nem ennyire önző azért, mint ahogy te leírtad, de ő most 27 éves és még 4-5 évig nem szeretne babát. Most vettek saját lakást, néhány hónapja laknak ott, a párja 34 éves. Tiszteletben tartom a döntését, főleg, hogy egyelőre még mi sem szeretnénk babát. Én 24 éves vagyok most. Nekem mondjuk biztosan előbb lesz gyerkőcöm, mint neki. :)
2014. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nos, az en barátnőm se szeretne gyereket. Elado, a főállása mellett takarítani jar, tehat karrierrel szo sincs. A férje is rengeteget dolgozik. A szulei Romaniaban elnek, jövedelmük alig van. A barátnőm tartja el őket. Ha gyereket vállalna, a szüleit nem tudna támogatni. Nem el kényelmes eletet, nincs karrierje. Nem kellene egysíkúan gondolkodni.m
2014. okt. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Különben meg kinek mi koze hozza? Magánügye, senkinek nem tartozik számadással.
2014. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Azt gondolom, hogy mindenki akkor szüljön amikor szeretne. Miért is szülne huszonévesen ha élni, utazni akar? Én meg nem azt nem értem amikor velem egyidős volt osztálytársamon 25 évesen három gyerek csüng mint a szőlőfürt olyan kicsik.
2014. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Először legyen meg minden és hitelmentesen.

aztán jöhet a baba.


Én 33 évesen szültem. pátom 37. most jön a második baba.

2014. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Vannak akikben ez később érik meg, hogy vágyjanak rá addig úgy is gondolják hogy nekik ugyan nem kell. Sajnos ez a mai felfogás is és a kényelmes élet.. na meg a mai fiatalok is túl későn szállnak ki a biztonságos szülői fészekből, nem hogy gyereket vállaljanak. Szerintem akik még nem akarnak hiába benne vannak a korba azokban csak még egyszerűen nem érett meg a dolog... Mielőtt úgy voltam vele hogy most már nekünk is kell egy baba, előtte én is megrögzötten azt mondtam: Dehogyis kell gyerek mi lesz velem utána...? stb. de most már tudom mert megértem rá és 6 hét múlva születik az én drágám, hogy ez életünk beteljesedése ez a legszebb dolog a világon. :) Reméljük mindenkiben előbb utóbb előbújik az érzés karrier ide vagy oda..
2014. okt. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
És olyan is van, akinek van megfelelő önkritikája és tudja, hogy nem lenne jó szülő.
2014. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

a leírás nekem ("nem megy az utcara ugy hogy nem csinalta meg a hajat, nem sminkelt, nincs rendesen feloltozve, nem kavezott meg. Mondta,hogy neha ledobben az anyukakon milyen rondan mennek ki az utcara es igy latja oke a parjuk es ez hh nem ciki nekik. ")úgy tűnik, hogy eleve önmagát nem fogadja el az illető, hanem álarcot visel, aki álmosan, reggeli kócos fejjel a párja előtt sem merne mutatkozni, mert nem bízik abban sem, hogy nem hagyná el.

ilyen lelkivilágal nem is lehet gyereket vállalni, egyebekről nem is beszélve, mi van ha hasmenése van??úristen tudná a párja..


ha önmagára a kérdésre is válaszoljak, én csak akkor nem akartam gyereket, amikor olyan párom volt(külsőleg nem tetszett, de belsőleg mindent tökéletes)akitől féltem, hogy ráütne a gyerekünk, gyerekeink, de amúgy alapból már 17 évesen belém volt kódolva hogy babát szeretnék, ha lesz igazi komoly kapcsolatom.

2014. okt. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

nem értem a lepontozást!


egy önmagát elfogadó nő smink nélkül is, akár melegítőben is lehet szép és ettől nem igénytelen


aki külsőségek miatt nem szül, annak bajok vannak a fejében..

2014. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem mindenki élje úgy az életét, ami őt boldoggá teszi.

Ha neki a külsőségek, az utazás, a kényelmes élet a fontos, miért áldozza be egy olyanért, amit nem tudna értékelni? El kellene fogadni, hogy nem mindenki való anyának. Ettől nem lesz rosszabb vagy kevesebb ember.

2014. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!