Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerősömnek volt titkolt...

Ismerősömnek volt titkolt terhessége, meséltem neki adoptált gyermekem szülőnyjáról, ezután tudtam meg mástól, hogy ő is átélte a titkolt terhességet, kínos igaz?

Figyelt kérdés

Adoptált gyermekem a szülőanya felelőtlensége miatt nem teljesen egészséges, mármint a terhesség alatti italozás, dohányzás, stressz miatt.

Az ismerős persze akinek beszéltem gyermekem nehézségeinek okáról, csak meghallgatott... majd később megtudtam a családi titkát, hogy régesrég lánykorában neki is volt egy titkolt terhessége, lekötötte a hasát, majd sérült gyermeke született akit nem ő nevelt fel.

Elképzelni is rossz mit élhetett át mikor én meséltem neki gyermekem szülőanyjáról.

Diplomás, értelmiségi nőről van szó, eszembe sem jutott, hogy fiatalon ő is ilyen helyzetben volt.


2015. okt. 11. 08:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az épelméjű emberek tudják, hogy minden tettünknek - jónak-rossznak-közömbösnek - következménye van ok-okozat láncolatban és azt is tudják , hogy az igazság egyszer biztos, hogy kiderül, mert ez a természete. Egyszer szembe kell néznünk mindazzal, amit tettünk. Úgy kell élni- persze ez nehéz és sokat hazudunk magunknak...
2015. okt. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kicsit kínos.
2015. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem volt neki kellemes élmény, de azt gondolom, az elsőnél a pont. A döntéseink következményeivel együtt kell élnünk, és nem várhatjuk el a világtól, hogy állandóan tekintettel legyen arra, ami nekünk fáj. Mondom ezt úgy, hogy nekem is van egy örökbe adott fiam, akiről tíz éve nem tudok semmit.
2015. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves 3. !

Bárki kerülhet ilyen helyzetbe, még azok is akik ítélkezni merészelnek.

Biztosan nagyon nehéz döntés volt :(

2015. okt. 11. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!