Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is igaza van az...

Szerintetek is igaza van az ismerősömnek?

Figyelt kérdés

Nekem az 1 éves lányom 7-8 között kel. Megreggelizünk ha kell lemegyünk a boltba(ez ritka) én főzök felporszívózok delmosok port törlök. Ez nem minden napos csak a porszívózás a kutya végett. Próbállok gyors kaját főzni.

Közben játszok bent a lányommal.

11 kor alszik 1-1,5 órát. Ebédel és lemegyünk sétálni vagy a játszira.

3-fél négy fele feljövünk mert 4 kor megint alszik kb 1 órát. Felkel eszik. Majd 5 fele megint lemegyünk hat fél 7 ig. Negyed 8 kor fürdés majd vacsi. 8 fél 9 kor alszik.

Az ismerősömék felkelnek 9 körül esznek majd lemennekm játszani. Felmennek eszik a gyerek majd alszik kb 3-4 ig. Megint esznek majd lemennek olyan 5 6 körül sétálni 7 8 ig. Este 10-11 körül alszik el. Néha lefekszik vele aludni.

Sokszor kérdezem mit főzött de akkor azt mondja semmit szendvicset ettek.

Azt mondja nekem többet kéne kint lennem a gyerekkel. Ő csinálja jól mert ő nem veszi el a gyerektől az időt.

Én nem fogok lent lenni sötétben és sétálni a gyerekkel. Szerintetek is többet kéne lent lennem vele?


2014. okt. 16. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem nem kéne egymás jól bevált életritmusát kritizálni.


Számomra a te módszered szimpatikusabb, főleg, hogy nem szendvicsen él a gyereked, de nem hinném, hogy bármi baja lesz a gyerekének a szendvicstől (majd később kiderül, lett-e valami hiánybetegsége).

2014. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem fontosabb, hogy a gyerek főtt ételt is egyen, ne szendvicsen éljen, minthogy kint legyél vele a főzés idejében is a szabadban... tökéletes ahogy te csinálod...
2014. okt. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem eleget van lent a gyereked, napi két-két és fél óra elég, ha mindkettőtöknek ez így megfelel. Viszont el kéne gondolkodnod, hogy kicsit átvariálod a napirendeteket, és inkább délelőtt mentek ki, mert nemsokára 5-kor már sötét lesz, télen sokkal jobb lesz délelőtt kimenni.
2014. okt. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ő bébikaját kap. Csak zavar h mindig meg akarja mondani h mi lenne a gyerekemnek a jó. Már zavar.
2014. okt. 16. 09:43
 5/9 A kérdező kommentje:
Már kezd átálni az egyszeri alvásra. Szóval az déltől 2 ig van. Szóval olyan 3 fele ki tudunk menni 5 ig.
2014. okt. 16. 09:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem,nem arról kell hogy szóljon a dolog,hogy csavarog az ember reggeltől estig a gyerekkel. Volt előtte is egy élete,most is legyen attól,hogy gyerek van a háznál. Nem tudom szegény férjét nem zavarja,hogy szendvicsen élnek? Bár így mosogatni sem kell a csajnak (de szerencsés). Én nem tudnám megtenni,hogy minden nap ne adjak a családom elé az asztalra meleg,friss főtt ételt. Tiszta,rendes lakásba/házba várjam őket haza a munkából,suliból oviból. 3 gyereket nevelek,az időmmel nincs baj,mert nem sok van :D főleg nem csavargásra.Bár kertes házunk van,nekem ennyivel könnyebb a dolgom,mert akkor levegőznek amikor akarnak.De akkor sem lennék úton velük mindig ha panelba élnénk.
2014. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod. Az ismerősöd sem rosszul csinálja, csak máshogy. Jó nem kritizálni akarom de nekem fura, hogy szendvicset esznek, bár azzal sincs nagy baj, ha ez egyszer-egyszer előfordul és nem az általános. Bár úgy tudom a belgák is szendvicset ebédelnek. Nekem az is fura picit.


Amennyiben ez a lányod igényeinek és neked is megfelel, akkor nehogy változtass rajta.

2014. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én lányom 2 éves,de 10 hónapos korától 1x alszik.Régebben ez fél 11-től volt 2-ig,most 12-től vagy fél 1-től 2-ig.

Kel reggel 7-fél 8-kor.REggelizik.Ha kell megyünk boltba,jó messzire tescoba hogy teljen az idő.Fél 11-re hazaérünk.Megnéz egy mesét,fél12 körül nekiáll ebédelni,alszik.Du ha kel,akkor városba megyünk csavarogni.Ez úgy van,hogy fél3kor indulunk kb és 5- fél 6-ra érünk haza.

Ha mosni kell,takarítani,főzni,akkor meg csak de vagy csak du megyünk valamerre.Egyik alkalommal intézem el amit kell,ő meg el van amgába addig,filmet néz meg segít nekem. 1 évesen is el volt magában,néha ránéztem.Játszani most sem szeret velem. És most alszik fél9-kor este,régebben már fél8-kor aludt.

Én el nem tudnám képzelni,hogy este 10-11-ig a nyakamon üljön a gyerek,mikor én már aludni akarok.Reggel viszont párommal max fél7-kor kelek,mert akkor kel a munkához,bár sokszor elöbb fenn vagyok.

2014. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem jobban tetszik az az életforma, amit te viszel, szimpatikusabb.

Egyébként meg ne foglalkozz senkivel sem, nektek így jó, megfelelő, le van ejtve.

2014. okt. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!