Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok a Jézuska, kisangyal...

Nálatok a Jézuska, kisangyal hozza a karácsonyfát is?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mennyire bonyolult megszervezni a pici mellett, hogy megvegyétek a fát, elrakjátok valahova és titokban feldíszítsétek?

Mikor csináljátok? Addig hol van a gyerkőc?


Ezen gondolkodom, hogy hogy csináljuk.. Ti fontosnak találjátok, hogy a fát feldíszítve, készen lássa meg a kicsi?


2015. okt. 15. 08:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

Egész gyerekkoromba úgy volt mint a férjednél és nagyon varázslatos volt :)) Míg anyáék díszítették addig én nagyszülőknél vártam türelmetlenül, néztük a karácsonyi műsorokat, persze teljesen besózva hogy mikor mehetünk, aztán átsétáltunk nagyszülőkkel hozzánk, és belépve az a látvány a gyönyörű díszes villogó fenyő, alatta a sok ajándék.. hjajj nagyon szerettem :)

Megfogadtam ezt én tovább viszem és nálunk is a kicsinek a jézuska hozza a fát, nagyon megható és csodálatos volt gyerekként.

2015. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a fát a Jézuska hozza, de délelőtt együtt díszítjük. Mondjuk ennek tavaly volt először jelentősége, mert 2,5 évesen már értette a dolgot és nagyon lelkesen díszített, most, 3,5 évesen pedig biztosan nagyon fogja élvezni az egészet. Szerintem az együtt díszítés szuper kis családi program, ezért is csináljuk így.
2015. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

sokkal könnyebb volt mikor kicsi volt :)

első 2 évében a délutáni alvás alatt hozta a Jézuska a fát és ajándékokat. utána már nem aludt délután, így éjszaka hozta meg, de ez nekem nem tetszett, mert este van ünnep ugye :) így azóta az van, hogy az erkélyen van a fa amit nem lát mert télen nem megy ki, délután meg egyikünk megy vele csavarogni, másikunk meg marad itthon ;)

idén 6 éves, szerintem most lesz a legnehezebb, szerintem ez az utolsó ilyen évünk, jól kell majd csinálni :)

2015. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nálunk nem, a fát mi vesszük (együtt választjuk), és közösen díszítjük. Panelben nem is tudom, hogyan lehet azt megcsinálni, hogy a gyerek ne lássa meg a fát. Maximum ha még csecsemő. De annak meg igazából mindegy, úgysem tudja még, hogy mi történik. Egy nagyobb, 1-2-3 éves már simán észreveszi.
2015. okt. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon szép élmény a gyereknek, ha a Jézuska hozza a feldíszített fát, alatta az ajándékokkal :) mi addig a nagyihoz vittük, ahol előbb jött a Jézuska :)


viszont tesómék panelosok, ők a fát együtt díszítik, de az ajándékokat a Jézuska csempészi oda, míg a gyerek nem látja


ahány ház, annyi szokás

2015. okt. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Fát mi veszük és késő este mikor legkisebb alszik feldiszitjük és reggelre ottvanak az ajándékok amit az angyalkák hoztak .
2015. okt. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kiskoromban egészen 10-11 éves koromig a Jézuska hozta az ajándékokat. Anyuék vették meg a fát, kirakták az ablakba(panel) és azt mondták a Jézuska elviszi feldíszíti és hozza vele az ajándékokat is. Nagyimnál voltam szenteste amíg a fa el nem készült, majd anyuék átszóltak hogy csengettyű szót hallottak..mentünk át nagyimmal, és akkor is szólt a csengettyű(apukám a kulcslyukon keresztül húzgálta a csengőt :D ). Nekem a Karácsony azóta is a legcsodásabb és legjobban várt ünnep, a hangulat miatt és azért mert együtt a család. Már most készülődök ezerrel, díszíteni igaz csak advent előtt kezdek el :)
2015. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!