Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » S. O. S! Diszlexia, diszgráfia!?

S. O. S! Diszlexia, diszgráfia!?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves kislány akit magyar nyelv-és irodalomból korrepetálok. Észrevettem nála, hogy írásban keveri a betűket vagy ki hagy, rosszul ragozza a szavakat ha önállóan kell mondatokat írnia. Olvasás nagyon nehezen megy ismeretlen szöveget szinte abszolút nem tudja elolvasni, de amit már olvasott azt minden gond nélkül igen. Hiába olvas minden nap nem fejlődik neki. Olvasás közben is betűket kever vagy találomra befejezi a szót. Viszont ezek a keverések időszakosak. Nyáron abszolút nem volt ilyen, viszont augusztustól kezdve szinte egyre rosszabb. Lehet hogy a kislány diszlexiás, diszgráfiás?


Segítséget előre is köszönöm!


2015. okt. 15. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak tipp, de az is lehet, hogy fél az iskolától/nem szereti, ezért pont iskola előtt jelentkezett a probléma. De a tünetek alapján szerintem lehet diszlexia is. Azt viszont nem tudom kihez lehet fordulni, hogy megvizsgálják. Egyébként érdemes kivizsgálni, mert felvételinél, egyetemeken plusz pont jár érte és egyéb engedmények, akár egyes tárgyakból felmentések, emelt családi pótlék és MÁK-os igazolvány, amivel kedvezményesen utazhat. (Férjem diszgráfiás, ezeket tőle tudom,)
2015. okt. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2015. okt. 23. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!