Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A diszlexia, a diszgráfia és...

A diszlexia, a diszgráfia és a diszkalkula létező betegség? Mindig is volt, vagy csak most találták ki?

Figyelt kérdés
2013. jún. 19. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
volt, csak diagnosztizálni nem tudták
2013. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy volt csak nem tudták hogy mi a gyerekek baja.

Gravitáció feltalálása előtt sem lebegtek az emberek.

2013. jún. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy volta régen is. Biztos ma is létező betegség. DE!!! Szerintem elég sok gyerekre húzzák rá puszta lustaságból. Pl.: A szomszéd gyerkőce megbukott magyarból másnapra az anyuka "szerzett" egy papírt, hogy a gyerek diszlexiás. Puff magyarból felmentve a gyerek, nem osztályozható és buktatható. A gyerek tény, hogy gyengébb magyarból, de a tanárnéni szerint se lehet mindenki penge! Foglalkozás kérdése.
2013. jún. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez is igaz, én is ismerek ilyent.
2013. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Volt és létezett ilyen jellegű zavar. Mert azért ezt nem szokták betegségként diagnosztizálni, hanem zavarként. A lényeges különbséget azonban ott látom, hogy régen a szülők többet foglalkoztak a gyermekeikkel, és egy diszkalkuliás gyermek is tudta is hozni az átlagot matekból, mert többet gyakorolt a szülőkkel, akik komolyabban vették az iskolát, a gyermek pedig kitartással közepes és jó eredményeket is elérhetett. Míg ma egy diszkalkuliást sok esetben felmentenek matematikából az osztályozás alól, a szülők nem foglalkoznak (annyit) a gyermekkel, az óralátogatásnak nem lesz tétje (Mondván: "Minek gyakoroljak, úgysem osztályoznak!"), és itt a probléma gyökere. De ugyanez elmondható a diszlexiáról és a diszgráfiáról. A gyakori felmentések által elvész a motiváció (Szomorú, de sajna, legtöbb esetben az osztályozás jelenti a motivációt, nem az, hogy megtanuljon valamit, ráadásul a szülők akár időhiány miatt is, de nem tudnak időt szánni a közös tanulásra, nem tudnak kellőképpen motiválni, nem látják át a tananyagot, legtöbb esetben nincs otthoni számonkérés.), tehát motiváció nélkül a gyermek nem halad.

Persze, tudok olyan példát felhozni, ahol diszlexiás rokon felmentését nem kérték a szülők, inkább plusz költségként magántanárt fogadtak, és azokon a napokon, mikor nem ment a magántanár, a szülők összefogtak, és ők tanultak, gyakoroltak az akkor még kislánnyal. Az eredmény az lett, hogy ugyan nem lett kiváló, de erős közepes eredményeket tudott hazahozni, volt, amiből persze 4-es, 5-ös volt.

De van olyan ismerős, aki közölte, hogy ő diszgráfiás, ne is várjanak tőle többet... Gyakorlás persze, semmi. :(

2013. jún. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Akinek elég némi vagy akár sok gyakorlás és megérdemelt 3-t kap matekból, az nem diszkalkuliás.Ha egy diszkalkuliással ha csak a szokott módon gyakorolsz, biztos nem fog sokra menni, kivéve ha nagyon értelmes, és memorizál egy csomó dolgot, amit a többiek megértenek, és azért tudnak. De ha tudod, hol kell belekérdezni, az ilyen tudásról pillanatok alatt kiderül, hogy megértés nincsen mögötte, az a bizonyos hármas egyáltalán nem megérdemelt, a szorgalom csillagos ötös annál inkább.

Az az átlagnál intelligensebb 4. osztályos tanítványom, akivel a 6 db tíz és 2 db egyforintosról határozottan közli, hogy az 8 forint, és nem lehet kifizetni belőle a 45 forintos zsömlét, olyan alapvető dolgokat nem ért a számok világában, amit más gyerek különösebb tanítás nélkül is felszed, az iskola legfeljebb csak rendszerezi és cimkékkel látja el ezt a tapasztalaton alapuló tudást.

2013. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én diszlexiás vagyok (voltam), 6 éves koromban mondták ki, 3 évig jártam fejlesztésre.

30 éves vagyok... szóval nem most "találták ki", elég régóta létező probléma ez

2013. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Létezö zavar,ma már a gyerekeket nagycsoportos korukban szürik hogy ki az akinek fen áll a gyanu hogy az lesz tudja szülö,nagyfiam diszgáfia nyanus volt ,sajna az lett ,hála egy mindent azonal tudjon a gyerek tanárnak,másik iskola,nyugodtabb lasabb haladásu iskolának-osztálynak most már elmult .
2013. jún. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is diszgráfiás vagyok gyerekként sem voltam jó tolbamondásbol soha másolásban viszont igen ma sem vagyok jó emlékezetböl irásnak helyes írás sem jó.most 37 vagyok
2013. jún. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
16%

Ezek kitalációk, hogy legyem mit ráfogni az emberekre.

Senki nem úgy született, hogy profin olvasott, meg kellett tanulnia. Kinek többet, kinek kevesebbet kellett vele foglalkozni. Ezért ha körülnézel egy felnőtt sem dicsekedik azzal, hogy neki épp diszlexiája, diszgráfiája vagy diszkalkulája van :) Gyakorolni kell és elmúlik. Nem betegség.

2013. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!