Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Volt valakinek a gyereke...

Volt valakinek a gyereke diszgráfia-veszélyeztett? Mi lett belőle? Kinőtte?

Figyelt kérdés
Ma voltunk kisfiammal a nevelési tanácsadóban, ahol azt mondták, hogy diszgráfia veszélyeztetett, és továbbküldték a megyei szakértői bizottsághoz. Kétségbe vagyok esve. Azt monták, azért csak veszély, mert most kezdte a 2. osztályt, és ilyen kis korban még nem lehet pontosan tudni, de vannak tünetei, de jövőre már ráírhatják a diszgráfiát is. Viszont már elsőbe is úgy ment, hogy tudott olvasni, meg írni, és saját magától tanulta meg, mert mindig a rendszámokat kérdezgette. Nem mondom, voltak hibái, csak a nagybetűket ismerte, és volt, amit fordítva írt, meg kihagyott párat, és az ékezeteket se használta, de azt hittem, hogy aki így megtanul, az nem lehet diszgráfiás.

2014. szept. 12. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiamnak 3 osztályban állapították meg a diszgráfiát és 6 osztályban csökkentették nehezen íróra.Az iskola köteles gondoskodni fejlesztésről.Nyugodj meg nekünk nagyon jól sikerült a fejlesztés,plusz olyan feladatokat csináltak amik 8-dik- ban a felvételin ,a diszgráfiás fiam 43 pontos magyar felvételit írt,mert mondta ,hogy a fejlesztőn ilyen jellegű feladatokat csináltak.A gyerekedet semmilyen hátrány nem éri,mert diszgráfiás.
2014. szept. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, kicsit megnyugtattál! Közben beszéltem fiam osztályfőnökével, és azt mondta, nincs akadálya annak, hogy akár az idei évtől is foglakozzanak vele külön, ha a szakértőiban kap róla papírt, és akkor jövőre esetleg már nem is lesz gond.
2014. szept. 13. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
kisfiam nagycsoportosként diszlexia veszélyeztet volt és diszgráfia veszélyeztetet volt olvasási nehézség nem jött elő 1 osztályban még a irászavar sem de második osztályban sajna igen és mivel másik probléma miatt iskolát kellet váltanunk igy a másik iskolába ere már vigyeltek és 1 év után már semmi gond nem volt az írásával és azuta sincs.
2014. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Elnézést, nem a kérdésre válaszolok, hanem én is kérdeznék a kérdezőtől és az 1. hozzászólótól.

Miből állapították meg a diszgráfiát? A tanító vette észre, vagy ti intézkedtetek? Az olvasással is voltak gondjai a gyerekeknek? Ki folgalkozik a fejlesztéssel?

A fiam imád olvasni, falja a könyveket, ebből azt gondolom, ezzel nincs gondja. Viszont írni gyűlöl, és gyakran hibákat is vét, pedig már 3. osztályos, a hibák egy része lehet figyelmetlenség is, de ahogy utánaolvastam, a diszgráfia jelei is lehetnek. Viszont a tanítónő nem mondja, hogy vigyem vizsgálatra… csak hogy lassú, lemarad…

2014. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mi is láttuk, hogy nagyon nehezen megy az írás, és utál is írni, de a tanító néni javasolta, hogy nézessük meg szakemberrel. Hogy pontosan miből derült ki a diszgráfia azt nem tudom, egy csomó vizsgálatot csináltak, kétszer is vissza kellett mennünk, és rengeteg feladatlapot töltettek ki vele. Utána megmutatták őket, sajnos tényleg sok volt a hibája. Az olvasása sem lett tökéletes, lassabban olvasott, mint kellett volna, és elég sok hibával, de utána az összes kérdésre tudott válaszolni. Fejlesztést állítólag majd akkor kap, ha a megyei szakértői is ugyanezt állapítja meg, de hogy oda mikor jutunk be, azt nem tudom. A te kisfiad esetéhez sajnos nem tudok hozzászólni, de az enyém néha nagyon durva hibákat csinál, van, hogy egybeír egy egész mondatot, vagy összecseréli a betűket a szóban. Főleg, mikor fáradt.
2014. okt. 27. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Az öcsém is diszes, most érettségizik.


Eddig már évek óta laptoppal jegyzetelt, a kötelezőket hangoskönyvben hallgatja. Okos, művelt ember lett belőle.

2014. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!