Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Császár után 8 héttel torna?

Császár után 8 héttel torna?

Figyelt kérdés
Nincsenek panaszok, nem fáj a heg. Mivel kezdjem? Van itthon egy mechanikus futópadunk. Szoptatás alatt nem árthat a melleknek a futás? Hasizom gyakorlatokat már szabad óvatosan? Ti mivel kezdtétek? Meddig, hányszor? Hogyan szorítottatok rá időt a baba mellett?
2015. okt. 16. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Azzal kezd, hogy megvizsgálod a hasizmod, hogy záródott-e, mert a nem megfelelő torna (ugrálás, felülés) hasfali sérvet okozhat, ha nem záródik megfelelően.


Itt láthatod, hogyan csináld:

https://www.youtube.com/watch?v=b7CGq499wAg


Fontos a fokozatosság, eleinte csak néhány perc és onnan emelni a szintet. Fontos a folyadékfogyasztás és az is, hogy nincs kapkodó levegő és nincs izomlázig edzés, míg szoptatsz, mert a tejre is hatással van. Nem csak a mennyiségére, de összetételére is.


Érdemes friss levegőn nagyon nagyokat sétálni, akár picit gyorsabb tempóban is (én ezt magamra kötött babával csináltam), illetve szintén babával takarítottam itthon. Ő imádta, én edzettem vele.

2015. okt. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 hetesen kezdtem mikor az orvosom zöld lámpát adott. ő azt mondta bármit lehet (még felülést is) csak addig csináljam ameddig nem okoz fájdalmat.

azért felülést nem mertem azóta se, mert sok helyen azt írták nem jó.

szóval általánosságban azt írják, hogy mindig fokozatosan kell növelni hétről hétre mert ha nagy dózissal indítasz pár hét után a szervezeted már nem érzi a terhelést és nem olyan hatékony a torna.

ebből kiindulva az első egy hétben 2 naponta 3-4 percet futottam helyben. A 2. héten (és innentől mindig minden másnap volt torna tehát heti 3-4szer) a futást kiegészítettem 20 haspréssel. 3. héten növeltem a futást 5 percre, maradt a 20 hasprés...4. héten 30 hasprés, 5 perc futás...5. héten 8 perc futás, 50 hasprés, aztán belevettem még ugráló kötelezést, belevettem még comb és fenék gyakorlatokat. kb. 3 hónappal a szülés után már 20-25 perces tornákat csináltam, egy évvel szülés után pedig 30-40 perces tornákat, és utána már nem is növeltem semmit, azóta 12 perc helyben futás, 2 perc ugrálókötél, 300 hasprés, és kb. 10 perc lábgyakorlat az adag...meg 10-12 fekvőtámasz. ezt minden másnap csinálom. Emellett kertészkedem sétálok a babával szóval nekem ennyi elég.

2015. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na akkor nem én vagyok ufó... 6 hete volt császárom már csinálom a gerinctornát némi súlyzózást, egy kis gugolást. A család komplett idiótának néz elvileg agyhalottnak de minimum zombinak kéne lennem kócos hajjal egész nap pizsibe én meg edzeni akarok...mekkora tragédiá 😃 hozzáteszem a fiam 3 óránként szopizik éjjel is ugyhogy alvás nincs.

Szerintem ha minden oksa, heg rendben, hasfal zárva hadd szóljon. Én a kardiótól meg a komoly súlyoktól tartok még de egy kis kocogás szoptatás után komoly sportmelltartóval beleférhet szerintem.

2015. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3-as...nagyon ügyes vagy, ha ezt akartad hallani. azért a zombiság, meg az között, hogy valaki túlerőlteti magát, van némi átmenet nem?


egyébként szerintem semmi baj azzal ha valaki tornázik, de a fokozatosság nagyon fontos, és az is, hogy aki előtte egyébként nem volt aktív sportoló ne 5 nap alatt akarjon megszabadulni 10 cm úszógumitól...te nyilván előtte is sokat tornáztál, ez jó, ügyes vagy, de aki zombi szülés után 6 héttel (én is nagyon nehezen épültem fel komplikáció miatt), annak nyilván meg van erre az oka.

2015. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!