Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erzsébet vagy Elizabet nevet...

Erzsébet vagy Elizabet nevet adnád inkább?

Figyelt kérdés

Mindenképpen valamelyik lesz, az én döntésem volt.

Az Erzsébetet szerettem volna, viszont a családból mindenki (férjem, anyukám, apukám, testvéreim, anyós) rá akar beszélni az Elizabetre, de őszintén, én ezt erőltetetnek tartom, az Erzsébet szerintük nem vállalható néz egy kislánynak a 21. században.


2015. okt. 18. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%
Én mindenképp az Elizabetet választanám, nagyon szép. Az Erzsébet amellett, hogy öreges, szerintem nagyon csúnya is.
2015. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

Igazából én azt mondom, hogy dönts szíved szerint, de én ma már biztosan nem adnám az Erzsébetet...!!! (Ahogyan nem is adtam) :)

Az Elizabet nekem nagyon tetszik. Rajta is volt a "listánkon" :)

2015. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
Kislányomat Emma Erzsébetnek hívják, a dédanyja után (Emma Erzsébet volt Ő is) :) Első névnek én sem adnám az Erzsébetet :)
2015. okt. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
26%
Az Erzsébet nekem nem tetszik, az Elizabet meg tényleg erőltetett. De a kettő közül inkább az Erzsébetet választanám akkor, nem hinném, hogy vállalhatatlan, én ismerek kisgyerek Erzsit, meg 30 évest is, egyáltalán nem fura.
2015. okt. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem azzal ha az Erzsébetet adod kiteszed a lányod a későbbiekben csúfolódásnak.
2015. okt. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Az Erzsébetet nem szetetem. Az Elizabetből én hiányolom a szóvégi h-t, nem tetszik az "átírás", de Eliza rövid formában rajta volt a listán.
2015. okt. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Egyik válaszoló írta az Emma Erzsébetet, üzenném neki hogy gyönyörű nevet választott! :)

A két név közül én az Erzsébetet választanám, de csak második névnek, elsőnek nem adnám.

Az Elizabet nekem nagyon erőltetett, persze szép, de nekem hiányzik a h betű a végéről (Elizabeth) és így olyan furcsa. Elza/Eliza/Elíz formában viszont gyönyörű :)

Ha az Erzsébetet szeretnéd mindenképp, én a helyedben első névnek valami "klasszikusat" választanék, mint az Emma, Emília vagy Bella, Nóra, szerintem a Lillához, Liához, Leához vagy Lénához is jól passzol, Sárával is szép együtt. :)

2015. okt. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

A névadás joga a két szülőé közösen, nem csak a tiéd. Ha a férjednek nem tetszik az Erzsébet, akkor az kiesett.

Én nem adnám egyiket sem. Az Erzsébet borzalmas, az Elizabet elmegy a mai nevek között.

2015. okt. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
A kisfiam egyik ovistársát Elizabet-nek hívják,Elizának becézik.Szerintem nagyon klassz név,pláne az Erzsébethez képest.Az borzalom!Anyukám is Erzsébet,Apukám azt szántam nekem is,de szerencsére Anya kategórikusan nem-et mondott...holott 42 évvel ezelőtt ez még mindennapi név volt.A mai napig áldom,hogy nem lettem Bözsi.
2015. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtam azon, hogy még egy nevet adjunk neki, pedig nem vagyok híve ennek. Hiszen úgyis csak az egyiket használja.

Ükmama után szeretném elnevezni, ő még mindig él szerencsére - 97 éves.

Olvasgattam most itt az oldalon kérdéseket és ízlelgetni kezdtem pár "modernebb" nevet: Veronika, Georgina. Eezekhez mit szóltok?

2015. okt. 18. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!