Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erzsébet vagy Elizabet nevet...

Erzsébet vagy Elizabet nevet adnád inkább?

Figyelt kérdés

Mindenképpen valamelyik lesz, az én döntésem volt.

Az Erzsébetet szerettem volna, viszont a családból mindenki (férjem, anyukám, apukám, testvéreim, anyós) rá akar beszélni az Elizabetre, de őszintén, én ezt erőltetetnek tartom, az Erzsébet szerintük nem vállalható néz egy kislánynak a 21. században.


2015. okt. 18. 15:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igaza van egyik válaszolónak, nálunk is volt ilyen névötletelés, ha a párom egyikre azt mondta hogy nem, az automatikusan kiesett, mégsem adok olyan nevet a gyereknek, ami az apjának eleve nem tetszik. Tehát ha apukának nem tetszik az Erzsébet akkor én nem erőltetném a helyedben.

A Veronika nekem tetszik, nem álmaim netovábbja, de nincs benne kivetnivaló. Olyan átlagos név. Viszont második név akkor nem kell, mert Erzsébettel mögötte viszont túl hosszú.

A Georgina nem tetszik, van egy tinilány itt a szomszédságban, Ginának becézik, amit Dzsinaként ejtenek, nekem ez eleve nem tetszik, de még hozzátenném, hogy a lány "haverjai" piszkálgatják őt, sokszor hallani hogy GHB-nek "csúfolják" (ugye a Gina nevezetű drog miatt).

Jó, minden nevet lehet csúfolni persze, meg nem azt mondom, hogy minden gyereket GHB-nek fognak hívni a haverok akit a szülei Georginának neveznek el, de azért na... valamiért bennem lenne a félelem, ha ezt a nevet választanám.

Eliza nem tetszik?

2015. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

A 9. vagyok.NEKEM a Georgina nagyon,de nagyon tetszik!Nálunk a pakliban volt,de a Férjem leszavazta,mivel volt egy közös kedvenc:a Tamara.

Mellesleg a Radics Gigi is Georgina,szóval nem kell Ginának becézni....különben én nem asszociálok a drogra a Gina név hallatán.

2015. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Elizabet roma név, én nem tenném ki a gyerekem annak, hogy a későbbi munkakeresés során hátrány érje. Inkább Erzsébet.
2015. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
Elizabet vagy Georgina
2015. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%

Erzsébetet választanám.

A férjeddel beszéld meg, ő az egyetlen akinek ebbe beleszólása van, a többieket le kell ejteni.

És nem utolsó sorban, nem egy KISLÁNYNAK, hanem egy (nőnemű) embernek választasz / választotok nevet.

2015. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Eliza, Elza stb nekem egy kategória az Elizabettel, nem tetszik, erőltetett. A vezetéknév nagyon magyaros, olyasmi mint a Tihanyi (de nem ez), szóval olyan nevet szeretnénk, ami megy a vezetéknévhez.


A Georgina nagyon megtetszett, a férjemnek még nem mondtam, bár úgy érzem, hogy neki inkább a Veronika fog tetszeni. Becézni nem szeretnénk semmiképp sem, az én nevem Izabella, soha életemben nem becézgettek a nevemből, nekem jobb is így. Szóval Erzsébet is Erzsébet, Veronika is Veronika és Gerogina is Gerogina lenne.

2015. okt. 18. 16:29
 17/19 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha nem akarod becézni, ne válassz ilyen hosszú nevet. Az Elizával semmi baj sincs egyébként, ellenben az Elizabettel én nem tartom idegenesnek vagy erőltetettnek.

Az Erzsébet nekem egyszerűen nem tetszik, sajnálom, hogy eleink így magyarosították ezt a nevet, és a becéző formái is valami katasztrofálisak (Bözsi, Böske, Böbe, számomra majdhogynem vállalhatatlanok, kivétel, ha már eleve ismerek netán egy szimpatikus személyt, akit így becéznek).

Ja, és attól, hogy te elhatározod, hogy nem fogod becézni, attól még a környezete majd igen. Ez elkerülhetetlen, és vedd figyelembe, hogy mik a szokványos becézései az általad választott névnek, mert könnyen lehet, hogy közösségben majd úgy fogják szólítani.

2015. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Vilcsianyuja, hidd el, hogyha következetesen megtanítod a gyereknek, hogy ne becézzék, akkor nem fogják. András a fiam, őt sem becézik, mert kértem minden közösségben, és ő is kéri, hogy ne becézzék. Ha valaki mondja neki, hogy pl. Andris vagy Bandi akkor mondja, hogy ő András. 8 éves egyébként.


Nekem sajnos nem tetszik az Eliza, az Elza már jobb lenne, csak a Jégvarázst nem tudom kiverni a fejemből :)


Köszönöm a válaszokat!

2015. okt. 18. 16:55
 19/19 anonim ***** válasza:

A 9.és 12. vagyok.Ha nem akarjátok becézni,akkor szerintem se válasszatok ilyen hosszú nevet.A mi első fiunk neve Áron,amit-szerintem egyáltalán nem kell(ene)becézni-ezért is választottuk,mi sem tesszük.És mit tesz a környezet(család,ovi,iskola,gyerekek)?!Becézi(k)!Ári,Áronka(brrrr),Árci(jaaaj).Van Milán nevű fiunk is,Őt is becézik mindenhogy(mi csak Milónak).Mint írtam a lányunk Tamara,mi Taminak hívjuk(mások mindenféleképpen becézik).

Abban azért ne bízz,hogy mindig,mindenki be fogja tartani a nem becézzük szabályt!

2015. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!