Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sérült gyermeket nevelők,...

Sérült gyermeket nevelők, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megoldani,segíteni,támogatni,tiltani azt,amikor egy sérült fiatal abba a korba ér,hogy már szeretne párt,szerelmet,testiséget de a betegsége korlátozza?


Kiírtam múltkor ezt a kérdést részletesebben,de a GYIK cenzúra törölte,remélem így megfelel nekik.



2015. okt. 19. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Hú, ez de nehéz :(

Kálmán Zsófiának van egy könyve, a Bánatkő, abban erről a kérdésről is szó van, tudom ajánlani.

2015. okt. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez tényleg nehéz kérdés, nekem 15 éves a lányom de még nem vettem észre, hogy ilyen érzései, vágyai lennének, őszintén szólva egyelőre fogalmam sincs mit fogok csinálni, majd gondolom a helyzet adja, hogy oldom majd meg :)
2015. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Dolgoztam sérült gyerekekkel/fiatal felnőttekkel. Az egyik lány emlegette, hogy élete álma egy kisfiú. Neki azt mondták otthon, hogy még fiatal hozzá. Egyelőre megnyugtatta ez a válasz, de meg is adta neki a reményt, hogy majd egyszer....

Nem hiszem, hogy jót tettek vele.

2015. okt. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gabica, az álmokról le lehet mondani, de a szexuális vágyakat borzasztó nehezen küzdi le egy fogyatékkal élő, leginkább egy értelmi fogyatékos.
2015. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon is valós és jelen lévő dolog ez a sérült gyerekek/fiatalok körében is. Vannak olyan intézmények, ahol például értelmi sérült fiatalok élnek, és bár nem mindenhol, de néhány helyen megoldják, hogy együtt tudjanak lenni, hiszen a szexuális vágy egy teljesen természetes dolog, még egy értelmileg sérült ember esetében is. Egyszer olvastam erről, bár morális és etikai kérdéseket is felvet, de vannak olyan helyek, ahol pl. a lányoknak fogamzásgátlót adnak, a nem kívánt terhességek megelőzése érdekében.

Nehéz kérdés ez, de én azt gondolom, hogy nekik ugyanúgy joguk van megélni a nemiségüket.

2015. okt. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!