Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok-e 41 évesen...

Vállalnátok-e 41 évesen gyermeket?

Figyelt kérdés

Későn találtam meg a férjem, 36 évesen szültem,orvosi hiba miatt heteket voltunk kórházban,de mindenrendben velünk.38 évesen volt egy méhen kívüli terhességem.Én szerettem volna még próbálkozni,a férjem határozott nemet mondott több alkalommal.Akkor megbeszéltük,hogy örüljünk,hogy van egy egészséges gyermekünk.

Most már két hónapja gyakran hallgatom,hogy milyen jó lenne még egy gyerek,pláne kislány.A kisfiam is mondogatja néha,hogy szeretne kistestvért.

De ma eljött munkába elém a férjem,és mondta,hogy beszélni akar velem.Elmondta,hogy menjünk orvoshoz,kérjük ki a véleményét,de ő még szeretne még egy gyereket.Rábólintottam,de nem akarok.Nem érzem sem a vágyat,sem az erőt pl. az éjszakázásokhoz,félek is az előzmények és a korom miatt.A férjem is sokat dolgozik,másoddiplomára is jár,nem nagyon tudna segíteni.Édesanyám idős,szívesen jön,de őt sem terhelhetem.


2015. szept. 17. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Én most 34 éves vagyok, van egy 3 éves fiunk. Nem tervezünk több gyereket, de azt mondtam, teljesen nem zárom ki, viszont én olyan 38 éves koromnál meghúztam a határt (és már azért azt is soknak érzem, ezért is hajlok rá, hogy nem lesz több gyerek, mert kis korkülönbséget nem vállalok). Na de nálad a legfontosabb a korodon túl, hogy nem akarsz 2. gyereket. Neked kellene majd a munka nagy részét vállalni, így azért én nem vágnák bele.
2015. szept. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem a korod miatt nem, hanem, mert nem akarod. Teljesen érthetőek az indokaid, és csak azért ne szülj, mert a férjed kedvében akarsz járni.
2015. szept. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Én mér 35 évesen sem vállalnék második gyereket. Nem szeretnék 50 évesen egy kamasszal vesződni...
2015. szept. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Én 41 évesen simán vállalnám. Akkor is, ha a férjem és más rokon nem tud segíteni. Kiegészítésképp keresnék bébiszittert az első évekre, ha más megoldás nincs. De emiatt nem mondanék le a babáról. Az más kérdés, hogy te nem akarod. Ez gond. Véleményem szerint az egyetlen gond, ami a baba útjában áll. A kérdés az, hogy az első 1-2 év miatt nem akarod, vagy egyáltalán? Mert amiket felsoroltál, azokat meg lehet oldani. Mindent meg lehet oldani, ha amúgy magára az emberkére vágysz. N32
2015. szept. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Mikor 2,5-3 éves volt a kisfiunk,nagyon szerettem volna második babát.Benne a dackorszakban,kevés türelemmel,egyszer le is ordított,hogy nem kell még egy gyerek,ő ezt nem csinálja végig még egyszer.(Mintha olyan sokat jelen lett volna az életünkben.)Visszamentem dolgozni,beállt egy új életritmus,nem akarok újra itthon csak babázni.Bár nem tudom,milyen fiatalon szülni,de akkori önmagamra gondolva,beértem kevesebb alvással,nem voltam ilyen fáradékony stb.Már a kisfiamnál is menni kellett genetikai vizsgálatra stb.,az is külön stressz,hogy minden rendben legyen.Az sem utolsó szempont,hogy 60 éves leszek,mikor érettségizni fog.

Egyetlen dolog szól most mellette a részemről,hogy ketten lennének,talán nem félnék attól,hogy mi lesz,ha meghalunk.Anyukám mindig azzal vigasztal,hogy lesz családja,de az sem garancia,annyi válás van.Lehet,túlaggódom az egészet.

2015. szept. 17. 21:06
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Én nem vállalnék.
2015. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán....én 40 évesen szültem meg a 3. gyerekemet(2 fiú után egy kislányt).A legkönnyebb terhességem,leggyorsabb szülésem volt.Ma már 3 éves,nyílt,alkalmazkodó,barátkozó,igazi huncut csajszi.Energiánk,türelmünk mint a tenger.Olyan édes!Mi úgy voltunk vele,hogy 42-43 éves korunkig adunk esélyt,hogy jöjjön.Ennyit nem kellett várnia 2. próbálkozós hónapban összejött.Tesóméknak 1 hónappal ezelőtt született az első babájuk(bátyám 45 éves,a felesége 37 éves),imádják,és terveznek még legalább 1 gyerkőcöt(a csajszi szinte végig rosszul volt,mivel faros volt a baba császározták,és mivel korababa-36. hétre érkezett-bent kellett maradniuk 2 hétig).Ennek ellenére egyetértésben nyilatkozták,hogy mihamarabb kell még egy.
2015. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

alapból a kérdésre, hogy vállalnék-e 41 évesen gyereket, azt válaszolnám, hogy naná! (34 évesen lettem terhes, most 37 vagyok, szeretnék még, csak nem tudom mikor, 45-ig úgy tervezem, kitalálom) :)


ha tényleg nem szeretnél ismét babázni, egy kis tejszagú ártatlan, elérzékenyítő, újabb szerelemfakasztó kisbabával megajándékozni a világot, akinek éjszakánként sírva köszönöd meg ötször, hogy köszönöm hogy vagy, és mondod el, milyen csodálatos, szóval ha erre tényleg nem vágysz már, és nem azért, mert nincs segítség, vagy mert valaki elhíreszteli a nagyvilágban, hogy egy 41 éves csaj már nem csitti-fitti, és ha tényleg nem számíthatsz a férjedtől sem segítségre, akkor mondj határozott NEM-et, és ne félj attól, hogy így döntöttél, mert az anyáé e téren a legnagyobb felelősség.


amúgy minden harmadik nőnél a második gyerek elmegy, elég gyakori... több anyukától is hallottam. emiatt nem kell félned. azért mert egyszer baj történt, még nem jelenti azt, hogy megint baj lesz.


ha tényleg úgy érzed, hogy nem alkalmas, akkor mond el, tényleg te vagy az egész történetben az, aki a legtöbb terhet viseli egy második gyerekkel.


amúgy meg ha mégis hajlasz a dologra, csakis úgy menj bele, ha a férjed becsületszavára többet tud segíteni, illetve az orvos is megerősít, hogy semmi gond nem lehet.


amúgy az erő megjön, mikor azt az élet megkívánja, egy nő mindenre képes, ha lenne még egy gyerek, a helyzetet te tudnád a legjobban megoldani.


én azt mondom, ha úgy érzed, nem vágysz a gyerekre, csak akkor mondj nemet, a többi dolog csak megoldható kifogás, énszerintem


(pláne, hogy én is annyi kifogást tudtam, hogy ha nem csúszik be a gyerek, talán sose lettem volna anya. és most már örülök, h így alakult.) :)

2015. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A 7. vagyok:nekem sincs segítségem-úgy állandóra,anyukám még aktív(67 éves),apukának(70 éves)balesete volt,alkalmatlan gyerek felügyeletre.apósom anyósom segítőkész,jó fejek,de 30 km-re laknak tőlünk(mi Bp.-en,Ők vonzáskörzeten kívül)csip-csup dolgokért nem riasztom Őket-ennek ell
2015. szept. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ja... sosem tudjuk,mit oszt az élet.

nagymamámat az 1930-as években 40 évesen szülte az anyja (nem túl gyakori) és 85 éves volt, mikor elhunyt, bőven látta még az unokáit is, és egy élettel, boldogsággal teli asszonyként láthatta a lányát, mikor elhunyt.

anyukám 20 évesen szült engem a 1980-as években, de 44 évesen, mikor én 24 voltam, meghalt...


szóval hogy ki mennyit látja a gyerekét nem csak attól függ, mikor szül....

2015. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!