Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apánál vagy anyánál?

Apánál vagy anyánál?

Figyelt kérdés
Nehez helyzetben vagyok kulon megyunk parommal van egy egy eves gyerekunk az anyagi helyzetem nem tul jo a gyesbol es a csaladibol nem tudnam kettonket eltartani az edesapja sokkal jobb anyagi helyzettel rendelkezik nala hagyjam a gyermekem mig nem rendezodnek az anyagi helyzeteim 1-1,5ev mig biztoditani tudnam normalisan a jovojet
2015. okt. 19. 23:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nem értem a helyzetet.

Konkrétan amit nem értek, az az 1-1,5 év.

Nekem ez nem világos, miért?

Keresel munkát, megkapod az első fizetésed, elmentek albérletbe, vagy a szüleidhez, rokonokhoz, akármi.

Nincs az a helyzet, ami miatt én lemondanék a gyerekemről!

Nem gyerekmegőrző, ő az apja! Egy év, másfél év hosszú idő!

Gondolod, hogy egy év múlva meg simán odaadja neked?

A törvény előtt kb. lenullázod magad abban a pillanatban, amikor is otthagyod az apjánál!

2015. okt. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ha az apjánál hagyod,biztos lehetsz benne,hogy nem fogod könnyen visszakapni!

Másrészt fel nem tudom fogni,hogy egy anya képes lenne lenondani a gyerekéről....

Nem gyed-et kapsz? Előtte (gyerek előtt) nem dolgoztál?

1.Menj keress munkát és bölcsit!

2.Ha tudsz menjetek a szüleidhez míg helyrerázódsz!

3. Családi+gyerektartás+fizud+adókedvezmény 100 ezer min.

2015. okt. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok 100ezer forintbol menj el alberletbe tartsd el a gyereket es olyan kornyeken elek, hogy 2eves kortol lehet bolcsodebe vinni az meg 1ev..elhihetitek, hogy a birosag elott se en kapnam a gyereket ugy hogy semmim nincs tisztaban vagyoj a gyed es gyes fogalmaval GYEST KAPOK 2ha nem lenne muszaj nem hagynam itt de hagyjam egyedul mig elmegyek dolgozni?
2015. okt. 20. 08:56
 4/16 anonim ***** válasza:

Nincsenek nagyszülők, rokonok, akik tudnának segiteni? Esetleg valaki, aki vigyázna a gyerekre, ha dolgoznod kell? Az nem megoldás, esetleg, ha elköltöznétek, mondjuk olyan helyre, ahol több lehetőséged lenne, és bölcsibe is járhatna? (albérlet szempontjából mindegy)

Nem lenne az az Isten, aki miatt én lemondanék a gyerekemről...

Meg mondjuk apának is illene segitenie, ha olyan jó az anyagi helyzete.

2015. okt. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem akarod ezt a gyereket, csak kifogásokat keresel. Ha most az apának adod, akkor ott is marad, arra készülj, hogy nem nagyon kapod vissza, ha apánál nagyon jó helyen van.

Én nem adnám oda. Esetleg a szüleidhez költözhetnél. Keress munkát, kapsz adókedvezményt, gyerektartást. Más nők is nevelnek egyedül gyereket, akár kettőt is. Olcsó albérletet keress, kettőtöknek nem kell olyan nagy lakás. Olyan nincs, hogy egy önkormányzati bölcsi csak 2 éves kortól veszi be a gyereket. Jogszabályban van, hogy 6 hónapos kortól be lehet adni önkormányzati bölcsibe a gyereket.

2015. okt. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem Magyarországon élsz?Mert itthon 6 hónapos kortól lehet bölcsibe adni a kicsit(sőt,a mi bölcsinkbe 20 hetes kortól).Első körben a Családvédelmisektől kérnék segítséget.Indokolt esetben szereznek bölcsis helyet a kicsinek.Aztán irány dolgozni!Gondolom apuka fizet gyerektartást is,nem?Szülőkhöz,barátokhoz nem tudsz menni?Esetleg anyaotthon?Pont arra az 1-1.5 évre lenne áthidaló megoldás.Egyet azért tudj:szinte lehetetlenség lesz visszaszerezned a kicsit,ha most otthagyod!
2015. okt. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a részleteket, de a kérdést kiírtad, így vállaltad azt, hogy csupán a kérdés alapján kapsz esetleg nem-tetsző válaszokat is.


Szóval - hangsúlyozom, hogy csak a kérdés alapján válaszolok - én azt gondolom, hogy ha egyáltalán felmerült a kérdés benned, hogy esetleg az apánál hagyod, akkor igen, tegyél meg érte mindent, hogy az apa kapja meg őt.


A gyerekemért ha kell, kiállok a sarokra. Egy hetes volt a fiam, amikor az apja elköltözött, minimális pénzem volt, de fel sem merült más opció, hogy is merülhetett volna??? Megoldottam, azóta eltelt pár év, minden oké. A gyerekem a részem, nem egy holmi, amit ide-oda helyezgetek a körülményeim szerint.

Ha később kerülsz szar helyzetbe akkor mi lesz? Leadod addig valahova?

A gyerek nem egy egy-két éves döntés, sosem tudhatod mi vár rád. Akkor vállalunk gyereket, amikor készen vagyunk arra is, hogy bármikor, bármilyen körülmények között vállaljuk őt, akár egyedül is.

Amúgy ha az apa meghal, akkor mi van?? Állami gondozás?


És bocs, ha tök más a helyzet, akkor nyilván a válaszom is változhat, de a kérdés tükrében ez a válaszom.

2015. okt. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!


100 ezer a min. ettől csak többet kaphatsz! Van valami szakmád? Hány éves vagy? A kicsi mennyi idős (egy évesnek gondolom)? Szüleid?


De ugye azzal tisztában vagy,ha az apjához kerül a gyerek se csp, se adókedvezmény, sőt a tartásdíjat neked kell fizetned?!?


Bölcsibe már egész pici korától be lehet íratni!!!

Mindent meg lehet oldani!!!

2015. okt. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy az utolso válaszolo írta ,ha nem nálad lesz a gyerek elhelyezve akkor bizony secsp,se gyed,se gyes,se adokedvezmény sőt te fizeted a tartás dijat ,és a gyrereket ha egyszer a biroság apánæl helyezi el akkor jó sokáig nem is kapod vissza ,mert hogy gyermek elhelyezési per után .

Ha magyar országon laksz akkor legkorában 6 hónapos lehet beadni gyereket állami bölcsibe .

2015. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
1.a birosagot bele se vonnank2.falun elek(ahol 2eves kortol van bolcsi)es nincs lehetosegem varorsra koltiznihogy 6honaposan be adjam a gyereket bolcsodebe mert igy nem idegenek kozott hagyom a gyereket ha nen az EDESAPJANAL az az majd nem mindennap munka utan velem lenne az az nem ertem a vadaskodasokat hogy en nem akarnam a sajat gyerekem !!!! Hogy ne akarnam mar es van annyi sutni valom hogy nem en kapnam a gyest meg a csaladit ami amugy eddig is az edesapa nevere volt/van irva..es gondolhatjatok, hogy meg vennek mindent a gyerekemnek nem kene kerni hogy adjak penzt a gyereknek !!!
2015. okt. 20. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!