Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apánál vagy anyánál?

Apánál vagy anyánál?

Figyelt kérdés
Nehez helyzetben vagyok kulon megyunk parommal van egy egy eves gyerekunk az anyagi helyzetem nem tul jo a gyesbol es a csaladibol nem tudnam kettonket eltartani az edesapja sokkal jobb anyagi helyzettel rendelkezik nala hagyjam a gyermekem mig nem rendezodnek az anyagi helyzeteim 1-1,5ev mig biztoditani tudnam normalisan a jovojet
2015. okt. 19. 23:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mivel már 1 éves,nem opció,hogy 6 hónaposan bölcsibe add....különben mindegy,hogy Magyarországon belül hol élsz,ez TÖRVÉNYILEG szabályozott,hogy mikortól veszik be ÁLLAMI bölcsibe....és tudod mit?Inkább beadnám-hangsúlyozom,a Te kicsit már 1 éves-és mennék érte minden délután,lennék Vele,mesélnék Neki esténként,mint,hogy az Apjánál hagyjam.....írom ezt annak tudatában,hogy 1x már elváltam,akkor 3 éves volt a kicsi,albérletbe mentem Vele,akkor még nem volt munkám,de sikerült beadni oviba,és munkát is találtam....és....a fővárosban élek.Szóval semmi nem lehetetlen.Akarat kérdése az egész!
2015. okt. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az apja mit dolgozik,hogy tud rá vigyázni míg te dolgozol? Akkor meg miért nem maradtok együtt?
2015. okt. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Hat ne harugodjatok de akik ott dolgoznak a bolcsodebe csak jobban tudjak, hogy mikortol veszik fel vagy sem..en tudom hogy mit mondtak nem ti, itthon dolgozik az rdesapja es lenne ideje vigyazni ra!!! Gondolom azert nem maradunk egyutt mert egyeltalan se mukodik a kapcsolatunk mar 1,5eve..es nem eldobni akarom a gyerekem csak nrm akarom hogy nelkulozon de szerintem ez mar az en dolgom..meg akarom alapozni a jovojet hogy mellettem lehesen ami kepzeljetek el 1honap alatt nem sikerul de amugy meg tr nagyon ugyes vagy a gyesbol csaladibol meg egy kis gyerektartasbol el tudtad tartani a gyereket alberletet fizetni stb.
2015. okt. 21. 15:15
 14/16 anonim ***** válasza:

Másfél éve rossz a kapcsolatotok,a kicsi 1 éves...gondolom nem egyik napról a másikra romlott meg a dolog.Szegény kicsi!Már amikor megfogant megpecsételődött a sorsa.

Igen,akik ott dolgoznak jobban tudják,de értsd meg,TÖRVÉNYILEG 6 hónapos kortól veszik fel bölcsibe.

2015. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A bölcsiben átvernek, ha önkormányzati bölcsiről van szó. Mivel 6 hónapos kortól jogszabály szerint bevehetik a gyereket. Ez mindig is így volt, nem tesznek különbséget egy önkormányzati bölcsinél sem. A gondozónők leráznak azzal, hogy csak 2 éves kor után add be, hogy minél kevesebb legyen a gyerek. Kérd meg a bölcsi vezetőjét, hogy mutasson neked egy jogszabályt, hogy csak 2 éves kor után veszik be a gyereket a bölcsibe. Nem tudna ilyet mutatni. Nézz körül a bölcsi környékén, mikor viszik és mennek a gyerekekért, mindenki 2 év feletti? Nehezen hiszem el. Persze a többség 2 év feletti, mert ugye a gyed általában a gyerek 2 éves korában jár le, de van akinek már a gyerek másfél éves korában lejár és vissza kell mennie dolgozni. Most akkor ő nem adhatja be a gyereket bölcsibe? Ilyen nincs. Hidd el, hogy átvernek, ha önkormányzati bölcsiről van szó. Nem tudom, szerintem te már eldöntötted, hogy apánál hagyod a gyereket. Nem is értem, miért tetted fel a kérdést, hiszen mindeképp azt hajkurászod, hogy apánál jobb helye lenne. Szerintem hagyd is nála, de te akkor fizess gyerektartást. Akkor is kell fizetned, ha nincs munkád. Ha nem fizetsz, akkor apa kérheti az államot, hogy előlegezze meg neked és amint lesz munkád, akkor visszafizetheted az államnak amit adott, plusz fizetheted a gyerektartást és el kell magadat is tartani. Na, ez nem lesz könnyű. Merthogy, elmész albiba, keresel havi nettó 100 ezret mondjuk, abból az albi legyen 40-50-60+rezsi, gyerektartás havi 20 ezer, nem is sok marad. Nehezebb lesz megélned, mintha veled lenne a gyerek. Szerinted sok apa miért panaszkodik, hogy sok gyerektartást fizet? Mert alig tudják magukat fenntartani, ha még albit is fizetnek egyedül. Ha te is így leszel, akkor sose fog rendeződni az anyagi helyzeted, mert magad is alig tudod eltartani az albi, rezsi, gyerektartás miatt. Persze, ha találsz egy jó 200-300 ezres melót, akkor nem szóltam.
2015. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

De figyu, a sztori nagyon nem tiszta...


1, azt írod, hogy csak nappal lenne az apjánál, délután mennél érte.... akkor miért is kell elhelyezni hivatalosan az apánál????


2, ha ilyen jó a viszony, hogy naponta lehet menni, vigyáz rá, stb. akkor miért kell bármit is hivatalosan intézni? Miért kell itt megkérdezni?


3, miért PONT másfél év megalapozni a jövőjét?

Amúgy szerintem megalapoznád, valóban. Csak nem úgy, ahogy Te gondolod, a kötődésnek annyi lenne, majd kikapnád onnan, ahova kötődik már. A gyerekkel, kicsi emberke életével szórakoztok, ezt ugye érted?

2015. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!