Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukák! Ti...

Több gyerekes anyukák! Ti mennyiszer mostok egy héten átlagosan?

Figyelt kérdés
Három gyerekünk van, plusz, tehát 5-en vagyunk és naponta átlagosan 2,5 adagot mosok. egyik nap kettőt, másik nap három adagot mosok. Rengetegnek találom. Igaz, most baba is van, sok a lebukott textipelus, és van, hogy többször átöltözik naponta. Próbálok spórolni a ruhákkal, de így is rengeteg. Ha épp nincs egy egész adag ruha, akkor ágyneműk, plédek, mindig van valami.
2015. okt. 20. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen felállással (a legkisebb 3 éves) átlag napi 1x. Ez néha úgy néz ki hogy napi 5, máskor meg 2-3 napig semmi. Attól is függ, hogy dolgozom és mi fér bele.

De mindig el vagyok maradva... :D

2015. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
Egyfolytában megy a gép, megőrülök tőle. Olyan, mint a mókuskerék, soha nem fogy el. 2 gyerek 2 felnőtt.
2015. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 gyerekünk van, de így is megy naponta 1-2 mosás.

Szóval 3 gyereknél nem sok amit írsz.

2015. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
szintén 3 gyerek, és naponta 1 adagot minimum mosok, van hogy 2-t, de 9 kg a mosógép kapacitásom :D
2015. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mi is ennyien vagyunk,szintén rengeteget mosok. Ez már csak ilyen... :) tavaly be is ujitottunk egy szaritogepet,mert nem tudtam már hova terigetni és a ház is nagyon párás,penészes lett.
2015. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Három gyermek mellett napi egy adag ruhát mosok.


Egyik nap megy a 95 fokos fehér, másnap a 60 fokos tarka, aztán 60 fokos fehér, 40 fokos tarka.


Amikor babák voltak (a háromból kettő nagyon bukós!), meg amikor szobatisztaságot gyakoroltak a nagyok, akkor persze jóval többet mostam, de jelenleg nincs ilyen helyzet.

2015. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2 gyerekünk van, tehát 4-en vagyunk. Egy héten 2 nap mosok és akkor 3 adagot (fehér, színes, fekete).
2015. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mi 4en vagyunk, 2 felnőtt-2 gyerek. Én mindig szombaton mosom a ruhákat: vagyis egy héten 4 adag: 1 adag gyerekeknek,1 adag színes, 1 adag fehér, 1 adag munkás.

Törölközőt a fehérekkel mosom.

Ágyneműt télen havonta vmelyik napközben h hétvégére leszáradjon mikor a több adagot mosom.



Sztem írtó sokat mostok.

Bár a gyerekek életkora sem mindegy, mert pl nálunk egy 4 hónapos és egy 20 hónapos van. Ha mindkettő óvodás lesz biztos többet koszolnak. De nekem marha soknak tűnik a napi 2 adag.

2015. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 gyerek, 3 felnőtt, mert anyukámmal élünk együtt és közösen mosunk. Míg jobb idő volt, addig napi max 2 napi 2-3 adag, most hogy nehéz a szárítás egy 2-3 naponta 4-5 adag, plusz heti egy ágynemü, törölköző. Nagyon gondolkodom, hogy beszerzünk egy szárítógépet.
2015. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nálunk egyelőre csak egy gyerek van, 3,5 hónapos, de mióta megszületett, annyit megy a mosógép, hogy hihetetlen. Rengeteg textilpelust mosok, szoptatáshoz használom őket, naponta átlag 2-3 darabot, mert eláznak állandóan, nagyon jön a tejem. Ruhából egy garnitúra van neki naponta, nagyon max. 1x kell átöltöztetni, nem bukós szerencsére. De az ő cuccai is ugye úgy vannak, hogy fehérek, színesek, textilpelusok+fürdőlepedő, ha kell, akkor takarók, ez már eleve 4 részlet, akkor nekünk is van fehér, színes, fekete, plusz minden héten bejön valami olyan, hogy ágynemű (2 hetente cserélem), törölköző, konyharuha. Heti 7x biztos mosok, de nem úgy, hogy minden nap, hanem úgy, hogy 2-3 naponta 2-4 adagot. A mosós napok végére már idegbajt kapok a mosógép hangjától, ezért van minimum egy napő szünet utána :D
2015. okt. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!