Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az a gyerek szám amit...

Mennyi az a gyerek szám amit már nem bírnál idegileg, anyagilag?

Figyelt kérdés
Hány gyerek után mondanád azt, hogy nem szülsz többet? Ha véletlenül terhes lennél akkor megtartanád vagy sem?
2015. okt. 21. 12:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi 3-ban gondolkozunk, de előbb meglátjuk, hogy egyet, aztán kettőt hogy bírunk. 4 már nekem sok lenne, de ha becsúszna, megtartanánk.
2015. okt. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy baba van, még egyet tervezünk és én nem tudnék elképzelni egy harmadikat, azt hiszem nekem már sok lenne idegileg. Anyagilag nem tudom, egy második mindenképpen belefér, egy harmadik talán akkor derülne ki, ha megvan a második.

Mindent megteszünk majd hogy ne legyek terhes ha már nem akarunk többet.. de ha mégis, nem vetetném el.

2015. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Idegileg nálam 3 a határ, de ha véletlenül jönne, akkor megtartanánk. Akármennyit. Nem vetetnék el gyereket soha. Anyagilag sok beleférne, bőven jól keresünk a férjemmel, ketten együtt tizet is eltartanánk, ha úgy adódik. De nem akarunk 3-nál többet.
2015. okt. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerek után elváltam, nemrég lett egy új kapcsolatom, még nem aktuális, nem is tudom, hogy aktuális lesz-e, de már gondolkoztam ezen. Anyagilag beleférne, de hogy idegem, energiám lenne-e rá, az kérdéses. Most kezdem élvezni, hogy már a legkisebb gyerekem is iskolás és egyre önállóbb. Egy ideig nem akarok pelenkát meg kismotort látni a házban. :) Később, évek múlva el tudnám képzelni, de akkor meg már öreg leszek, szóval nem valószínű.
2015. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nekünk egyelőre egy van, még egyet tervezünk. Beszéltünk korábban háromról, de én egy ideje úgy érzem, hogy nekem az sok lenne. Nem vagyok éppen az időbeosztás bajnoka, én úgy érzem, hogy 3 gyerekkel nekem az egész életem egy rohanás és kapkodás lenne, amiben ehy percre sincs megállás. Ez meg valahogy nem vonz :) kettővel még el tudnék lenni szerintem.

A másik ok, hogy jelenleg a férjem heti 2x24 órát dolgozik, vagyis 5 napot itthon van. Ezzel értelmes fizetése is van, mert ugye ez heti 48 óra. Két gyerekkel kényelmesen megvagyunk ebből + az én bevételemből (kicsit dolgozom itthonról+gyed+csp), de háromnál már kéne egy jobban fizető állás apának, és az aligha lenne olyan, aminél hasonló a szabadideje. Részünkről pedig inkább 2 gyerek, aktív családi élettel úgy, hogy az apjuk is rengeteget van velük, és sokat foglalkozik velük, mint 3 gyerek úgy, hogy a hét nagy részében apa nincs otthon, mert dolgozik. Ezután a beosztás után nekünk tulajdonképpen a hétfőtől péntekig is visszalépés, úgyhogy inkább maradunk a 2 gyerekes verziónál.

2015. okt. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálam 3 a határ. Véletlenül nem fog jönni, mert sterilizáltatni fogom magam, és megkérem a férjemet is rá. Így 100%, hogy nem lesz több. 4-et már nem bírnék el, az abortuszra meg nem lennék képes.
2015. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk 2 van. Ennyi elég. Anyagilag bírnánk, de idegileg nem biztos.

Szülni sem szeretnék többet.

Ha véletlenül terhes lennék, akkor .... hát nem tudom... még mindkét gyerekem kicsi (3 éves, 1 éves), úh szerintem nem tartanám most meg, mert nem biztos, h bírnám. Ha mondjuk 2-3 év múlva csúszna be a baba, akkor megtartanám szerintem.

2015. okt. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kettőt terveztünk. Aztán spirál mellett megfogant a harmadik :) De többet nem tudnánk eltartani, és az idegeim sem bírnák a terhességgel/szoptatással járó dolgokat, ezért hamarosan sterilizáltatom magam :)
2015. okt. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

Idegileg néha ettől az egytől is kivagyok:D

Viccet félretéve, eredetileg 4 gyereket terveztünk. Most már erre igen kicsi az esély, tekintve, hogy lassan 28 leszek, időben már nem férne bele (hacsak nem ikrek). Persze ahhoz nagyobb lakásba kéne költözni, ahhoz meg egy kis "rugalmasság" is kellene (feladni a városi létet, annak minden előnyével együtt).

Jelenleg ott tartok, hogy 32 éves koromig bevállalom a 3.-at, de később már nem, 35.-ig egy másodikat. Ha nem jön össze, akkor marad egyke.

35. után nem tartanám meg, illetve tenni akarok róla, hogy ne legyen mit megtartani.

2015. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
3...ennyit szerettünk volna,meg is születettek.Szerencsére már véletlenül se eshetek teherbe,mert tavasszal elköttettem magam.
2015. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!