Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves gyereknek tudnia...

2.5 éves gyereknek tudnia kell a színeket és 10-ig el kellene tudnia számolni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 23. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem. De ha ezeket tudja, akkor nagyon ügyes:)
2012. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Az alapvető színeket ilyen idős korban már szerintem "illik" tudnia (kék, zöld, sárga, piros...), számolni nem kell tudnia (az én fiam tud számolni 20ig, és 2,5 éves).
2012. jún. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Hát az enyém sem tudja a színeket, pedig 26 hónapos.

ha mondom neki hogy ez piros akkor ő is mondja de magától nem.

2012. jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
fiam 2 éves, ő számol 10 ig (valószínű azért , mert 4. lakunk, és felfelé számoljuk a lépcsőket), és a színeket is tudja, azt meg a kocsik miatt,mert amikor sétálunk , akkor nézzük az autókat, és mondtam neki a színeket, mostmár olyat játszunk, hogy szólj, ha jön pl: piros autó. De szerintem nem kell tudnia, 2 éve státuszon sem kérdeztek ilyet, illetve nem minden gyerek beszél 2-2,5 évesen árthetően, így szerintem ez sem elvárható.
2012. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
A három alapszínt legkésőbb 3 éves koráig tudnia kellene, nemcsak megnevezni, de felismerni, azonosítani, számolni esetleg hármas számkörben-tehát hogy értse is, mennyi az a három-de hát ezt is 3 évesen.Nem érdemes megtanítani "számolni" 30-40-ig, úgysem érti magát a mennyiséget, csak elszavalja a számokat egymás után, mint egy verset.Mondjuk a lexikális tudását gazdagítja, de nem fogja jobban érteni a matematikát, mint az, aki nem hadarja 2 évesen végig a számokat.
2012. jún. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

2,5 éves fiam tudja a színeket, és az árnyalatokat is, pl. világos szürke, sötét lila, ezüst, narancssárga....


viszont 10ig így számol: 3,4,8,67,10 tiszta! :D

2012. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
mondjuk a szineket hát nagyjábol azt illö tudnia,de hogy 10 ig elszámolni azt szerintem nem.azért johogy már azt nem akarjuk ennyi idösen h a szorzotáblát is tudja.szerintem elég ha 5 ig számol már az is ügyesnek nevezhetö.nem kell ilyen korba ráerötetni még ezeket,elöbb utóbb ugyis megtanulják
2012. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%

Was?

Igen, mert 3évesen már a szorzótábla van soron...

?!

Ja és ne gondoljuk már, hogy ha elszámol 10-ig, akkor van is számfogalma. Elsorolja a számokat,mint egy mondókát, nem tudja, mi az, hogy tíz, nem tudja, melyik a több, a 7 vagy a 8... Lehet, hogy számlálni se tud, mert az ujjacskáját nem megfelelő ütemben mozdítja egyik tárgyról a másikra.

A színeket úgy 4 éves korban szokták elvárni, még ha sokan korábban is tudják, de akkor sem a püsökliláig bezárólag, csak az alapszíneket...

2012. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém már 3 évesen és tudja ezeket, de ha direkt ,,vizsgáztattam" , akkor szándékosan keverte.

Ezeket amúgy oviba szokták tudni, de ha nem szeretné most megtanulni, akkor ott meg fogják Neki tanítani.

Hidd el, hogyha most még nem tudja pontosan megjegyezni, akkor majd később megfogja, mert érdekleni fogja.

Inkább arra figyelj, hogy a mozgásával és a beszédével ne

legyen gond, mert az sokkal fontosabb!

Jó egészséget Nektek!

2012. jún. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 3 éves:)
2012. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!