Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az a gyerek szám amit...

Mennyi az a gyerek szám amit már nem bírnál idegileg, anyagilag?

Figyelt kérdés
Hány gyerek után mondanád azt, hogy nem szülsz többet? Ha véletlenül terhes lennél akkor megtartanád vagy sem?
2015. okt. 21. 12:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%

3 már sok lenne az biztos.

Egy vagy 2 gyereket szeretnék. Igazából magam miatt inkabb csak egyet, max a gyerek miatt szeretnék majd neki egy kistesót.

2015. okt. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kettőt. Jelenleg egy kislányunk van. Most próbálkozunk a masodikkal. Utana tuti visszamegyek dolgozni. Ugy vagyunk vele hogy most meg itthon maradok, igy tobbet tudok foglalkozni a lanyunkkal is meg maximum gyedet kapok. A Férjem fizetesevel igy jol élünk. Meg egy gyerek fer bele. Több nem. Nem tudom ha evek múlva esteleg becsuszna a harmadik lehet megtartanank, de 1-2-3 éven belül nem. Sem anyagilag sem idegileg nem birnank. A férjemmel ebben 100 % ig egyett értünk.
2015. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A férjem eredetileg ötöt (!) szeretett volna, és kiegyeztünk háromban, aztán megszületett az első, és onnantól nem volt számomra kérdés, hogy maximum még egy. Lett még egy lányunk, mindenki boldog, én már velük is sokszor alig bírok idegileg, így elköttettem magam, nem leszek véletlenül se terhes. Anyagilag talán belefért volna még egy , de a terhességek is veszélyeztettek voltak, idős is vagyok és elegem is lett a pelenkás és dackorszakból egy életre :)
2015. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

két szülés után is azt mondtam, ez az utolsó. Most azzal viccelünk, hogy jöhetnek az ikrek (3.4. gyereknek)

Annyira nem vicc, 4 gyerekkel még elbírnék szerintem, de ez csak attól függ, hogy a 3. is jó alvó, nyugis gyerek lesz-e.

Ha nagyon problémás egy gyerek, szerintem egy után is lehet azt mondani, hogy elég. Ha terhes lennék, 5. et is megtartanám, de én anyagiakban nem gondolkozok, csak kapacitásban.

2015. okt. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 2 gyereket szerettem volna, van egy másfél éves kislányom és úgy fest nem lesz több. Anyagilag bírnánk akár három gyereket is, de engem az első év borzalmasan megviselt, mindent kifogtunk (hasfájós, rossz evő, rossz alvó, nehéz fogzás... stb., nálam depresszió). Most végre mindannyian boldogok vagyunk, szeretném, ha így maradna.
2015. okt. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem fogok hazudni, ketto van a harmadikat varom, igy is terveztuk, mindegy kozt nagyjabol 2,5 ev (lesz) a korkulonbseg. Sokszor idegileg mar egytol is kivoltam, es van, hogy ezt a kettot is legszivesebben agyoncsapnam :) Megis inkabb a jot latom bennuk, mint azt a sok idegbajt amit neha okoznak, es lehet sokszor en latom rosszul, es nem is olyan rosszak, amilyennek latom oket, csak en vagyok neha turelmetlen. De megis vallaltuk a harmadikat is, mert imadtam mindegyiknek a babakorat, aztan meg ahogy szepen fejlodtek, es tanultak meg sok mindent. Es nagy most hogy lassan 5 lesz, szinte egy onallo kisember, nyugodt, kedves, a kicsi meg pont dackorszakban, de mar egyre inkabb a kezelheto fajtabol. Mondjuk lehet ha ennek kisebb a korkulonbseg, fel is akasztottam volna mar magam ;-) Mindig csak az lebeg a szemem elott, milyen jo lesz majd, amikor mar mindharom akkora lesz, hogy barhova el lehet veluk menni, barmit lehet csinalni. En tok felnezek a sok gyerekesekre, mindig is nagy csaladot akartam ;-) Anyagilag is belefer. Lehet egy negyedik is beleferne, sot a ferjem poenkodik is rajta, ha a harmadik is lany lesz, o addig csinalja amig legalabb egy fiu nem jon ;-) Nyilvan ha becsuszna ot se vetetnenk el. De ugy erzem most, hogy nekem harommal lesz teljes az elet. Aztan ki tudja, ot ev mulva mire fogok vagyni, epp csak 30 vagyok, van meg par jo evem ;-)
2015. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 már sok lenne, 1 van, annyi is marad. Imádom egyébként a fiam, de nem kezdeném előről.
2015. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
2 kicsi van, úgy érzem egy következőt már nem bírnék. Meg nem is vágyom már rá. Az más kérdés, hogy megtartanám-e, ha becsúszna. A férjem teljesen ellene lenne, szóval nagy dilemma lenne.
2015. okt. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!