Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti csináltok Adventi naptárat...

Ti csináltok Adventi naptárat a gyereknek? Mennyi idős? Ez nem "elkényeztetés"?

Figyelt kérdés

Fiam 2,5 éves. Elgondolkodtam, hogy készítek neki Adventi naptárat, és minden napra teszek bele valami apróságot. Kisautó, ilyesmi.

Férjem szerint kicsit túlzás, hogy decemberben minden nap kapjon játékot, meg a fa alatt is lesz neki ( nem is egy). Nem az anyagiak miatt, az nem gond. Szerinte elég ez a "csokis naptár". Hogy mindenn nap kinyit egy ablakot, és van benne egy pici csoki.


Ti szoktatok csinálni? És mekkora gyereknek? Mit tesztek bele?



2015. okt. 23. 10:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csináltam még, kicsi a fiam. De nagyon jó ötlet. :) Nem gondolom, hogy elkényeztetés lenne. Ennyi erővel a csokis naptár is lehet az, hisz ugyan az, csak ép más van benne. Valami apróságot tegyél bele, ami inkább jelképes, de ez korfüggő.
2015. okt. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én magam készítem a naptárat a fiamnak és a férjemnek is (ő imádja, és mikor járni kezdtünk ezt adtam neki, elképesztő sikere volt, így szokássá vált :D). Én nem teszek bele drága dolgokat, nem érzem elkényeztetésnek, inkább rítusnak, izgalmas várakozásnak. A fiamnak (2 éves) egy-egy matrica és/vagy pici csoki van benne (1 kockás apró csoki), esetleg hűtőmágnes (nagy zacsival lehet kapni és elosztom benne). Ezeket szereti. Apukájának üzenetek vannak benne, egy-két személyes apróság (pl. tavaly kiszáradt a kézfeje és volt benne mini krém, vagy sokat volt náthás, akkor pár szemes C-vitamin, csak úgy), stb. Nálunk amúgy ezek a naptárak fő helyen vannak az ebédlőben, a karácsonyi dekoráció részei.
2015. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem, hogy mikor kicsik voltunk mindig csokis naptárat kaptunk,de az egyik évben anya csinált kis dobozokból kézzel és azokba a dobozokba rakott egy kis apróságot. Nem nagy dolgokat. De annál jobb és izgalmasabb naptárunk sosem volt. Mindig vártuk,hogy vajon mi lesz holnap. Mert a csokisnál mindig tudtuk,hogy egy -egy csoki. De itt nem :)
2015. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vannak, de meg csak 15 honaposak, ugyh kicsik az effele ajandekokhoz. Ha viszont nagyobbak lesznek, akkor fogok nekik csinalni, m szerintem ez egyreszt kreativ, masreszt egy szep hagyomanyra tanitja meg a gyerekeket. Nem feltetlenul kell draga ajandekot beletenni, hanem eleg vmi aprosag, amitol a gyerek szamara ez emlekezetes marad :)
2015. okt. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy fa vonatunk van évek óta, mind a két gyerek imádja. Nem ajándék van benne, hanem 1-1 pici csoki, vagy egy keksz becsomagolva. Inkább készülődés, ráhangolódás az ünnepre. 24 játékot biztos nem raknék bele, nálunk szülinap is van karácsony előtt, az egész december a játékokról szól amúgy is.
2015. okt. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor még idén marad a csokis naptár, de jövőre csinálok neki.

Mert idén még tényleg csak annyit értene, hogy minden nap kap valamit. De azt nem igazán, hogy miért.

Nem tennék bele drága, nagy dolgokat, de akkor is minden nap ajándék lenne.


Azért várom még a válaszokat, kinél mi a szokás!

2015. okt. 23. 11:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 12 a gyerek, de idén is fog kapni ajándékokat az adventi naptarjaba. Amíg kicsi volt, addig ez apro édesség volt, most, hogy már nagyobb, mindenféle dolgok jonnek: fülbevaló, aprópénz, kupon, toll - de nem nagy értékű dolgokra kell gondolni,
2015. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak megkapja és nincs hozzá "sztori", nem része a készülődésnek, és minden nap ajándék van benne, akkor elkényeztetés.

Csinálhatod pl., hogy hétköznapokon csak pici csoki, 1-1 matrica stb van benne, vasárnap kisautó, és persze beszélhessetek arról hogy miért van a naptár, mire készülünk, mire várakozunk.

2015. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi csináltunk a lányomnak. Akkor volt azt hiszem 6éves. Volt benne csoki, cukorka, nyalóka, matrica, hajcsatt, hajgumi, pici játék,...stb. Imádta :)

(Wc-papír gurigákba volt rakva és úgy lett becsomagolva. Szaloncukor formája volt.)

2015. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi minden évben kapunk legalább 10 csokinaptárat. Hihetetlen, hogy a felét elsütöm ki sem nyítják.

Nagy ajándéknak nincs értelme, söt kisautó is az a kategória, hogy már túl sok.


Mi most Playmobil naptárba gondolkodunk, lenne egy csokinaptár és egy playmobil naptár, minden nap más nyitja ki az egyiket meg másikat. A playmobilban az tetszik, hogy egy kicsi dobozni játék jön össze a 24 nap alatt. Van, hogy télapó van benne, van hogy csak egy kisvirág.

2015. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!