Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek, hogy beteg vagyok és a...

Félek, hogy beteg vagyok és a gyerekemet nem látom majd felnőni, voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam, Ő az egyetlen terhességből az egyetlen gyerekem. Normál szülés volt, viszont nagyon gyors, lettek belőle sérüléseim. Méhszáj plasztikát kell majd csinálni, viszont ami aggaszt, hogy hónapok óta nincs negatív rákszűrésem és már azt látom az orvosomon, hogy nem nyugodt. Utoljára 2013. novemberben volt negatív eredmény, utána 2014. decemberben aggasztó mértékű lobosodás, nem értékelhető eredmény. Azóta havonta kapok antibiotikumot, néznek hüvelyváladékot, de folyamatosan olyan gyulladás van, hogy nem tudnak elég szövetet kaparni a szövettanhoz. Egyre gyakrabban átfut az agyamon, hogy ez rosszat jelent. Bele sem merek gondolni és most írom le először (mondom ki először), hogy mi van ha rákos vagyok és nem élem túl???

Valakinek van tapasztalata? Mi lett a végkifejlet? Egy kis nyugtatást szeretnék kapni tőletek.


2015. okt. 23. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:

A kora terhesen végzett rákszűrésem negatív lett, majd a szülés után 3 hónappal p3-as citológiai eredmény jött ki, és 1-2 hét elteltével az újabb vizsgálat után kiderült, hogy HPV fertőzött vagyok, ráadásul az egyik magas kockázatú típussal, ami méhnyakrákot okozhat. Nem mondanám, hogy nagy örömmel fogadtam a hírt és nekem is megfordult a fejemben a legrosszabb verzió, de leginkább azt tartottam szem előtt, hogy nem idegeskedhetek emiatt, nehogy elmenjen a tejem. A dokim kapásból műtétet javasolt (méhnyak conisatio), amin 5 hónappal a szülésem után túlestem. Előtte lefoglalt a gyerkőc, illetve hogy minél több tejet le tudjak fejni és fagyasztani arra a 1,5 napra, míg bent kell lennem a kórházban és nem szoptathatok.

Jelenleg ott tartok, hogy 3 havonta járok szűrésre és eddig rendben vagyok. Én hiszem, hogy ez így is marad, mivel szeretném látni felnőni a gyerekemet, illetve kistesóval megajándékozni. :)

2015. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én idén kétszer jártam hasonló utat be. Nem állt el a vérzésem az istennek sem, kaptam gyógyszert is, de semmi változás nem volt, sőt... 25 éves vagyok, a fiam két éves. Mindkétszer küret lett a vége. Az orvosom nyugtatott, hogy a szövettan negatív lesz, de a második műtétnél már nem volt annyira meggyőző, amikor műtét után is véreztem ugyanúgy tovább. Akkor is pozitív volt a mondanivalója, de láttam az arcán, hogy aggódik. Ráadásul a férjemnek is rossz előérzete volt, és neki.sokszor bejönnek a megérzései. Végül rákot nem találtak szerencsére, de én már a szövettanra várva, az utolsó napokban nem aludtam, nem ettem. Senkinek nem kívánom ezt.

De nem szabad a legrosszabbra gondolni, az orvosom is ezt szajkózta minduntalan. Fiatal az ember, a raknak sokszor vannak látható jelei, vérképben is okoz eltéréseket, pozitívan kell a dolgokhoz állni.

Kívánom, hogy minden rendben legyen. Én azzal nyugtattam magam, hogy a rák sem jelenti automatikusan, hogy meghalok, hiszen rengeteg esetben gyógyítható. De reméljük nálad sincs semmi komoly baj.

Minden jót és fel a fejjel!

2015. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Szr érzés, hirtelen mindenki ellenség lesz... nekem, legalábbis.

Már egyfajta másik dimezióban léteztem, kívülállóként figyeltem a világot, amiben nekem - akkor úgy tűnt - már nem maradt hely. A barátaim, a párom, a családom nem számítottak, magamba fordultam, csak a betegség létezett, a halál, ami bennem volt.

Aztán mikor gyógyulni kezdtem, úgy nyitottam ismét, de a páromat pl. elvesztettem, a kapcsolatunk nem bírta ki.


De anyán pl. egyszer sem láttam hasonlót, még a legdurvább időszakban is mosolygós, derűs volt, szerette az életet. Előttünk tartotta magát, mi, "gyerekek" (unokahúgom meg én) semmit nem vettünk észre. Mikor intenzívre vitték is, úgy voltunk vele, hogy hazajön - aztán pár nap múlva a halálhírével vártak a suliból.


Szóval egyénfüggő, ha tényleg kiderül, hogy nagy a baj, próbálj pozitív maradni minél tovább. Hogyha ne adj' Isten nem éled túl, a fiadban a mosolygós anya képe (érzete) maradjon meg - bár ő legfeljebb az érzéseire támaszkodhat.

2015. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én-kop-kop-kop,hála Istennek,meg minden-nem,de egy közeli ember(a tesóm asszisztense)igen.A 30-as évei közepén jár,van egy másfél éves kicsije.Terhesség alatt diagnosztizálták végbélrákkal....szülés után 2 hónappal megműtötték....ennek bő 1 éve,most úgy tűnik vesztésre áll(van áttét).Én még egy ilyen jókedvű,optimista,kedves,jó fej csajt nem láttam!Azt mondta,1000 évig fog élni,őt holmi rákok nem győzik le!Tök nyíltan beszél a dologról.Mindenféle tabu nélkül beszél a dolgokról.Monda,hogy természetesen Ő is szeretné felnevelni a kicsit,reméli,hogy lesz rá lehetősége,de ha nem,nem tud mit tenni.Előfordul,hogy egyszer egyszer este sír egy kicsit,de aztán gyorsan túl is teszi Magát a dolgon.Dolgozik-leginkább otthonról-jön-megy,neveli a picit,főz,mos,takarít.Imádja a Párját,Ő szintén a csajszit.Szóval le a kalappal előtte!Remélem kap még időt,mert ha valaki,Ő megérdemli!
2015. okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
monda=mondta.Bocsi.
2015. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére nálam jó vége lett a történetnek. Végre megannyi P3 után, most P2 lett az eredmény. Műtétet így csak akkor csinálnak, ha már nem akarok több gyereket.
2015. okt. 30. 10:34
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok!Halleluja!Tedd félre az aggodalmadat,és ÉLJ!
2015. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!