Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lenne 3 pici gyereketek,...

Ha lenne 3 pici gyereketek, mennyi hitelt mernétek felvenni kiemelkedő fizu mellett?

Figyelt kérdés

Ti mi alapján döntöttetek? A gyerekek szempontjából mi volt a fontos szempont?


Van álomház elképzelésünk, de nagyon sok évet kellene rá várni, mire összejönne. Néhány évet spórolunk most, és utána vásárolnánk, de nem tudom, be merjük-e vállalni. Annyit keresünk ketten, hogy a mindennapi megélhetésünk mellett is 500at fixen félre tudunk tenni. Így ti mennyit mernétek felvenni és mennyi időre?


Soha életünkben nem volt hitelünk, de ilyen nagyon nagy álmaink sem. Most viszont "picit nagyot" álmodtunk. Ti hogyan döntenétek? Hitel és minden gyereknek külön szoba, kert, nagy ebédlő, külön konyha, nekünk saját, csodaszép háló, nagy terasz, stb. Szóval van minden, és ami a legfontosabb nagy tér is, végre nem nyílni ajtóra ajtó. Vagy vegyünk fele akkorát, hitel nélkül, de nincs meg benne minden, amire vágyunk, a tér is csak a fele. De tuti nem lesz baj, mert hitel nélkül élünk tovább.


Segítségünk nincs. Nagyszülők már nem élnek. Tapasztalt barátok sincsenek körülöttünk, akiktől kérdezhetnénk.


2015. okt. 27. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Én 5 milliónál több hitelt nem mernék felvenni. Annyit meg a ti esetetekben nincs értelme, mert akkor inkább várnék 10 hónapot és összegyűjteném.
2015. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Pénzügyes vagyok, hadd közelítsem meg más szempontok alapján:

- legyen 6 havi tartalék (6 havi bevétel összege) olyan esetre, ha a fő kereső kiesne tartós betegség, baleset miatt. Erre biztosítást is érdemes kötni.

- a bevétel MAXIMUM harmadáig javasolt terhelni a költségvetést

- minél rövidebb futamidőben gondolkozni, mert a jegybanki alapkamat most padlón van, ez csak felfelé fog menni. A jelenlegi 4-5%-os hitelek simán megemelkedhetnek 10-20%-osra is 10-20 év alatt, volt már ilyen a 90-es években.

- minél hosszabb időre rögzíteni a referenciakamatot. Ha 3 havonta változik, gyorsan megugorhat a törlesztő.


Emellett nem mindegy, hogy ez a bevétel mennyire igazolható papíron is. Ugyanis kizárólag azt veszi figyelembe a bank, ami hivatalosan igazolt jövedelem.

2015. okt. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Ja, a legegyszerűbb egyébként egy FÜGGETLEN (akinek ti fizettek) pénzügyi tanácsadó szolgáltatásait igénybe venni. 20-30e Ft között mozog a tanácsadás díja, viszont hosszútávon százezreket menthet meg egy alapos, szakmai tanácsadás.
2015. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Engem az élet tanított, sajnos nagyon keserűn, biztos nem mindenki gondolkozik így, de talán lehet más tapasztalatából tanulni. a szüleim a 80-as évek végén álmodtak nagyot, stabil jó fizetésre vettek fel kedvező hitelt. Jött a bokros csomag, annyi pénzük nem volt, hogy visszafizessék, mert közben felépült a ház, amire elment a pénz és így el kellett fogadni a kedvezőtlen feltételeket. (most sem kiszámítható, hogy mi lesz 5 év múlva, lehet egy egyoldalú módosítás, és a kamat tényleg csak felfelé mehet). Apukám váratlanul meghalt. Anyu 3 kicsi gyerekkel maradt egyedül a világban, senkire nem számíthatott. Innentől kezdve végig kínlódtunk nagyon hosszú éveket. Anya mai napig azt mondja, hogy akkor nagy hibát követtek el, hogy hitelt vettek fel. Én is közgazdász vagyok, és azt mondom, hogy a hitel, csak egy utolsó alternatíva legyen. Nagyon boldogan lehet élni, ha az ember nyugodtan fekszik le. 500 000 Ft havi megtakarítás mellett pedig szerintem egyáltalán nem szabad hitelben gondolkodni. Vagy szerinted boldogabb leszel, mert van egy 40 milliós házad? Nekem van puccos milliomos negyedben lakó jó néhány ismerősöm, aki mindig többre és többre vágyik, mert a tavasszal felrakott egyedi tető, őszre már nem is olyan kielégítő, hiszen 2 utcával arrébb is van. És van vidéki szépen felújított parasztházban boldogan élő ismerősöm is. :)
2015. okt. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek, hogy most jól megy minden, és nem okozna gondot, és ha így marad néhány év alatt meg lenne hitellel is, de ha bármi, akármi beüt, akkor lehet nagy baj. Én is láttam már másoknál havi 20 ezres hitelt 80-ra nőni... nagyobb összegeknél meg még rosszabb lenne az arány. Erősen hajlok afelé, hogy maradunk a popsinkon, vagy megyünk olyan helyre, amit hitel nélkül megengedhetünk magunknak. Csak azért benne van az emberben, hogy ha már olyan állati sokat dolgozunk és szerencsésen alakulnak a dolgok, akkor miért ne lakhatnánk olyan helyen, ami tök szép lenne. Aztán persze felébredünk, és maradunk a nyugalomnál, mert eddig is így éltük az életünket. Ezért is nem volt soha hitelünk, inkább melóztunk kétszer annyit, de soha nem vettünk fel hitelt. Csak vonzó, hogy ha az ember többet keres, korábban elérhetetlennek tűnő dolgokat is megkaphasson. De érzem, hogy nem fogunk kockáztatni. Egyszerűen nem vagyunk olyan típusok.
2015. okt. 27. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Mi bevállalósak vagyunk és mertünk nagyot álmodni. Mondjuk lehet az is számít, hogy külföldön élünk (itt azért mások a viszonyok) és elég fiatalok vagyunk (27 évesek), így lehet picit bátrabbak is.


Szóval megvettünk egy 150 nm-es 3 hálószobás kis kertes házrészt, ami ebben az európai fövárosban azért nem számit átlagosnak. Felújítással, adókkal együtt ftban kb 165 millióba került. Nekünk 50 milió spórolt pénzünk volt, szóval 120 milliót vettünk fel. Lehet most egyesek kisebb szívrohamot kapnak az összeg hallatán, de én köszönöm jól alszom, és vhogy alapvetöen eszembe se jut a hitelünk, csak a szép hátzunk ahova rövidesen beköltözünk. :)


Azért adok egy kis háttérinfót is, hogy ne nézzetek minket teljesen bolondnak. :) jelenleg ketten picit több mint havi 2 millió ft-t keresünk, ami egy éven belül 2,5 millióra fog nöni. Betonbiztos munkahelyek, de itt az tényleg azt jelenti, ha csak nem gyújtjuk fel az irodat nem tudnak kirugni. 4 év alatt gyüjtöttünk össze 50 milliót, úgy hogy mellette albérletet fizettünk. Egy hasonló házat, amit vettünk havi fél millió körül lehetne bérelni, a mi törlesztönk 600 ezer körül van. Elöre láthatólag 7-8 év alatt tudjuk a hitelt visszafizetni elötörlesztéssel. Nagyon kedvezö fix kamatot kaptunk (2,2%). Szóval nekünk ez inkább racionális döntés volt, mint álmok üldözése, de nagyon szeretünk volna fiatalon a szép házban lakni, nem pedig 40 évesen. Az nem teljesítmény. Most várjuk az első babánkat és azt is szerettük volna, hogy már a végleges otthonunkba szülessen.

2015. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban döbbenetes számokról írsz, de megértem, hogy más ország, más szabályok, más élethelyzet. Azért tényleg bátorság belevágni. Nálunk jóval kisebb számokról szól a dolog. De a kockázat szerintem nagyobb is, mert sajnos az itteni helyzet nem a stabilitásról szól. Bár a munkahelyünk a magyar átlaghoz képest kiemelkedően stabil, és "csak" kb. 20 millió forint hitelről lenne szó, én nem hiszem, hogy eddig el merünk menni. Amúgy 5 szobásat szeretnénk, térrel, kerttel, stb. de lehet, hogy majd kettesével laknak a gyerekek inkább, de nem kell félnünk, hogy elveszítjük, amit összeraktunk... Én félek a magyar változásoktól.


Megkérdezhetem melyik országban éltek? Csak kíváncsiság, mert bennünk is felmerült külföld.

2015. okt. 27. 20:58
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Kevés az infó. Mennyibe kerülne kb. a ház? Ehhez mennyi hitelt kellene felvennetek és hány évre? Mennyibe kerül egy ugyanilyen paraméterekkel (város, szobaszám, állapot) ház havi bérlése?


Mielőtt belementek a hitelbe, tippelj, hogy egy átlag magyar mennyit él egy adott házban/lakásban.


......



Szabad a gazda?


.....


9,5 évet. Az emberek általában felülértékelik a jövővel kapcsolatos dolgokat, és felveszik 15-20 évre a hitelt. Ami egyébként nem baj abban az eetben, ha megfelelőek a feltételek (nagyon drága az albérlet, megfelelő a hitelhez a jövedelem, belefér az a bizonytalanság, hogy csak 5-10 évre tudják fixálni a kamatot, stb.).


A hitel és az albérlet is lehet racionális, minden az adott feltételektől függ.


Az én személyes véleményem amúgy az, hogy hacsak nincsenek nagyon kedvező feltételek, én 3 gyerekkel nem vennék házat. Amég kicsik, együtt szeretnek lenni, nincs sok értelme a külön szobának, amikor nagyobbak, és van, mondjuk 8-10 éves kortól, onnantól meg van pár év, ameddig otthon vannak, aztán kirepülnek, a szülőknek meg ottmarad a nagy ház a hozzá tartozó rezsiköltséggel és karbantartanivalóval. És ugye sok esetben a hitellel, aminek a törlesztésénél sokszor pont a végén kell nagyobb arányban törleszteni magának a háznak az értékét, mert addig ugye ott volt a kamat törlesztése...


Sokan gondolják, hogy az albérlet kidobott pénz, de a kamat akkor mi?:D

2015. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%

nagyon jó dolgokat írtak a többiek, én még egy másik szemszögből is be tudom mutatni a "szüleim hibáját", hátha ez is segít a döntésben :)


nekik is jól ment, nagyot álmodtak, így belevágtak egy "tökéletes ház" építésébe :) kb mint amit leírtál, hatalmas étkező, látvány konyha, mindenkinek külön hálószoba, vendégszoba, mosószoba, garázs, ésatöbbi.

nővérem 2 évet lakott itt, 18 évesen elköltözött a barátjához. rá 4 évre én is, szüleim maradtak a kongó üres házban, végül elváltak és ez erősen benne volt, utálták onnantól a házat, hogy kirepültünk, anyám életét megkeserítette mert egész nap takarított, apám bütykölt mert vagy a kert vagy valami tönkrement. kifizették a hitelt, utána különköltöztek, már nem is tudom hány éve, de a házat azóta se tudják eladni...


szóval tök jó, hogy 3 gyerekkel szuperül elképzeled milyen nagy házban, de arról se feledkezz meg, hogy ők el fognak menni pár év múlva, neked meg ott marad a szuper hatalmas étkező meg konyha és még mindig fizetheted a hitelt :(


én ilyen bevétellel nem vállalnék be hitelt és nem álmodnék túl nagyot, fele annyiért lehet jó házakat kapni csak kitartóan kell keresni. pláne, ha még pár évig vártok, ki tudja mi lesz itt :)

2015. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ennyit felre tudtok tenni, akkor amugy is tok szep helyen lakhattok hitel nelkul. Maradj meg a biztosnal, mint a bizonytalannal, a gyerekeknek is stabilitast ad, ha nem a hitelvisszafizetes idegeskedeset latja a szulokon, hanem a kiegyensulyozott, szep csaladot. Egy gyerek csak unatkozik sajat szobaban, ugyis egymason lognak a tesok, legalabb megtanulnak a masikhoz alkalmazkodni, nem lesznek elkenyeztetettek, s végul ugyis kirepulnek a csaladbol. Az a penz megmaradhat meg befektetesre, vagy idosebb korotokra, amikor az egeszsegeteket kell finanszirozni minosegi helyen.
2015. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!