Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ildomos a nagyobb...

Mennyire ildomos a nagyobb testvérre bízni a kicsit? Ezek beleférnek?

Figyelt kérdés

A nagy 5 éves, érett, megbízható kislány. A kicsi 1 éves baba.


1. Anya zuhanyzik, a fürdőszobában a nagy szórakoztatja a picit. Kb 5-10 perc.


2. Anya főz, veszélyes dolog jön (forró olaj, nyers hús vágása) és megkéri a nagyot, hogy kösse le a kicsit a gyerekszobában. 5, max 10 perc.


3. Hazaérnek, anya elrohan pisilni, megkéri a nagyot, hogy vegye le a kicsi pulcsiját és vágjon rá vicces pofát, hogy ne sírjon a cici után. 2 perc


4. Nagy vmi játékot kér a beépített szekrényből, míg anya létrára mászik, le kell kötnie a mászó babát.


5. Evés végén anya mosogat, megkéri a nagyot, hogy adogasson falatkát a kicsinek, hogy ne unatkozzon az etetőszékben.


2015. okt. 29. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Lányom 5 és fél éves, a kicsi 17 hónapos. A lányom ezeket kérés nélkül megcsinálja, mindig bevontam a kicsi körüli teendőkbe, ha volt kedve segített, ha nem akkor nem erőltettem.

Ő elég "anya" típus, nagyon tud a kicsi felett anyáskodni.

Soha nem volt féltékenykedés, imádják egymást.

Vannak olyan dolgok amikről a nagy úgy gondolja, hogy Ő már azt is meg tudja csinálni, aztán kiderül mégsem, de ez már másik téma :)

2015. okt. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Járókát pont ilyen esetekre találták ki. Nem kell fél napokat bent hagyni de arra rá lehet szoktatni a kicsit h 5-10 percet ellegyen benne.

Ovist nem terhelnék ilyennel, ha csak véletlen történik valami, ami anya mellett is megtörténne (pl. félrenyel a kicsi és fuldoklik) örök életre tönkrevághatja a lelkiismeretfurdalás.

Anyuka oldja meg úgy,ahogy a nagynál is megoldotta amikor az kicsi volt.

Illetve zuhanyzás, főzés hasonlókat csinálja a kicsi alvásidejében, amíg a nagy oviban van.

2015. okt. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Beleférni belefér, még élvezheti is a nagy, hogy be van vonva a dologba. De ezeket azért meg lehet oldani segítség nélkül is, hiszen mikor a nagy volt kicsi, és ő volt egyedül, akkor is megoldottad valahogy, nem?
2015. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 3-as 4-es oké, itt tényleg csak pár percről van szó (bár a pulcsit én kapnám le a piciről és nem a nagyra bíznám), a többivel kapcsolatban egyetértek a 2-es válaszolóval. Nem azért mert úgy gondolom, hogy a nagy nem tudna ennyit megcsinálni, de had játsszon ő is, csináljon amit akar, egy 5 éves még szintén kisgyerek.
2015. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szívesen csinálja semmi baj vele. Testvérek, együtt élnek, nem elszeparálva.

Nekem a nagy 10 éves volt, amikor a kicsi született, imádta/imádja. Én direkt csak a jó részekbe akartam őt bevonni (játék, séta, mosoly, stb.), ne érezze magát elnyomva, ne legyen féltékeny, stb. De ő igényelte a közelséget. Ki akarta venni a részét, érdekelte a pici, szívesen segített. Volt pl, hogy lementem elmosogatni, vagy főztem, már nem is tudom, de kb. 10 percig lent voltam a konyhában. A lányom közben pelenkát cserélt, arra jöttem fel. Tökéletesen megcsinálta, pedig ő mindentől undorodik, sose gondoltam volna, hogy nem engem hív, hogy kakis pelust cseréljek.

Szóval az attól függ, mennyire nyűg, de szerintem játszani is biztos fognak együtt, akkor 10 percig ezt akkor is lehet, ha kifejezetten anya kéri.

2015. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fér bele. Akármilyen érett és megbízható a kislány, 5 évesen még korai ekkora felelősséget terhelni rá. Más néha megkérni a nagyot, hogy vágjon vicces pofát, és más napi szinten ennyire rábízni, és szinte elvárni tőle, hogy gondoskodjon róla hogy a pici ne sírjon vagy ne unatkozzon, vagy éppen ne csináljon veszélyes dolgot. A főzésnél meg a zuhanyzásnál a kicsiket járókába raktam, vagy a kiságyukba, vagy akkor csináltam amikor aludtak. Az unatkozás meg türelmetlenség ellen meg inkább azt csináltam, hogy a kicsinek mondtam: egy perc és jövök, addig nézd milyen ügyesen vetkőzik le/eszik/játszik a nővéred, mert ekkor a felelősség az enyém maradt, a nagy meg eldöntötte hogy épp van-e kedve "A NAGY"-ként szórakoztatni a kicsit vagy nincs.
2015. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én ilyenre soha nem kértem meg a középső gyerekemet mikor 6 éves volt huga meg pár honapos ,ez az én dolgom .én akkor mentem fürödni mikor pici eltetem aludni.

felmosni ,stb mikor alszik a pici vagy volt rács az ajton amin keresztül látot engem de még sem tudot kijöni .amig felmostam .

2015. okt. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Anya túl sokszor fogja be az ötévest munkára (igen, ez munka neki, mert felelősséggel terheled, feladatot adsz és nem opcionális,h ha van kedve, akkor csinálja), ha van kedve, ha nincs.


Hé, anya! A gyereket te vállaltad, nem az ötéves!

2015. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%

Semennyire, minek vállaltál 2-kat, ha nem tudsz vele mit kezdeni?!

Hagyd békén a nagyot, nem az ő dolga szórakoztatni a tesóját... és abba belegondoltál, hogy mi van, ha a kicsi mondjuk balesetet szenved a nagy felügyelete alatt? Hogy mit érez majd a nővér?


És akkor mi van, ha a kicsi sír a cici után?! Semmi, egy pisilést kibír... az én bébiszitteltem is bőgött, ha wc-re mentem, de nem engedtem be. Ne lássa már, hogy épp szrok, vagy a véres tamponnal bénázok.

2015. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!