Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem megy ilyen könnyen...

Miért nem megy ilyen könnyen nekem is?

Figyelt kérdés

Első babámmal vagyok itthon, 4 hetes lesz holnap. Kezdünk lassan "összeszokni, szerencsére nem hasfájós, jól alszik (egyszer kel éjjel enni), jól eszik, tényleg egy igazi kis csoda.

De egyszerűen nem tudom mellette a háztartást is teljesen ellátni, arra meg, hogy a férjemmel is töltsek minőségi időt, az ő igényeit is ugyanúgy kielégítsem, mint szülés előtt még annyi energiám sincs, mint a háztartásra.

Ne értsetek félre, nem követelőzik, a világ legjobb férje és apukája, segít mindenben, a baba körül is, meg a háztartásban is, ha kell.

De nekem lelkiismeret furdalásom van. Itt is annyiszor olvasom, hogy mások simán megoldják baba mellett a háztartást, és a férjükkel is megvannak az intim pillanatok, szinte azonnal azután, hogy hazajöttek. Annyiszor olvasom, hogy 3-4 hetes baba mellett simán meg tudják a legtöbben oldani ezeket, akkor nekem miért nem megy?

Pedig igyekszem tényleg, de valamivel mindig csúszásban vagyok. Ha a kaját megfőzöm, akkor a vasalás marad el. Ha a vasalást megcsinálom, akkor a fürdőtakarítással vagyok csúszásban. Valami mindig hibádzik, soha nincs minden rendben. A főzéssel is hadilábon állok, ha nekiállok, tuti akkor sír fel a pici, szóval általában csak valami egyszerű vacsit csinálok, ami fél óra alatt megvan. Azt is legtöbbször 2 részletben.

Pedig a babával sem takarózhatok, mert 2,5-3 óránként eszik, nyugis kisbaba, de a szoptatás, fejés, büfiztetés, tisztába tevés mellett marad kb 1-1,5 órám, de akkor is fel-fel sír, nem is mindig alszik, szóval rá kell nézni néha. Pedig nem kapkodom ki minden nyekkenésre.

Akkor tudom inkább csinálni a dolgom, a a férjem is itthon van, meg mint már írtam, ő is sokat segít, néha közösen főzünk, vagy csak babázik, míg én vasalok, de hétvégén a takarításban is részt vesz. Ezeket régen is így csináltuk, de akkor még én is dolgoztam. Most viszont itthon vagyok a kicsivel, és egy utolsó szerencsétlen hülyének érzem magam, hogy nem tudok mindent megcsinálni, mire hazaér, ráadásul sokszor félhullaként esek bele az ágyba esténként.

Nem hittem volna, hogy ennyire tartatlan vagyok, itt is a legtöbb anyukának simán megy, csak nekem nem. Miért? Sosem voltam lusta, mégis úgy érzem néha, hogy csak rohanok magam után, de sosem fogom utolérni magam.

Segítsetek, mit csinálhatok vajon rosszul? Ti hogy tudtátok az első naptól ellátni a háztartást is a gyerek/gyerekek mellett?


2015. okt. 29. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban! :) Nekem 2 van, már visszamentem dolgozni. Az első gyereknél elengedtem a problémát, azóta sokkal jobban vagyok.

Egyrészt nem kell mindent elhinni, amit ismeretlenek írnak. Másrészt vannak olyanok, akiknek tényleg simán megy, de nem vagyunk egyformák. Harmadszor, van olyan, aki beletanul idővel, ilyenek legtöbben. Én úgy oldottam meg, hogy egyszerűen eldöntöttem minden nap, hogy mi a fontos. Aztán elkezdtem tömbösíteni, nem főztem minden nap, a vasalást alvásidőben csináltam, stb.

Amikor a második megszületett, végképp nem volt választás, azt csináltam, amit éppen kellett, akkor amikor tudtam. Nekem ez így megy.

2015. okt. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Semmit nem csinálsz rosszul! Lehet, hogy van egy-két csodamami, aki olyan tökéletes, amilyennek te látod vagy gondolod, de az anyukák 90%-a nem ilyen. A gyerek mellett, amíg kicsi, nincs tökéletes lakás! Ebbe szerintem nyugodj bele mihamarabb, felesleges stressztől és bűntudattól kíméled meg magad. Én pl. nem főzők majd 2 évesem mellett, a takarítást részletekben oldom meg, de csak, ami muszáj, ablakot kb évente mosok. Kis porszívózás, ha kell felmosás, és bedobom a mosást, ki-bepakolom a mosogatógépet. Csak azt vasalom, ami nagyon ronda vasalás nélkül, és kb 2 hetente csinálom meg. Ha rendet rakok reggeli után, az kb 10 percig tart, mert a gyerek mindent szétrámol. Szóval napi 10 perc rend van :-) Nem lehet mindenben tökéletesnek lenni! A gyerek kiveszi az energiád nagy részét, a maradékot kell szétosztani fontossági sorrendben.
2015. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Volt itt egy kérdés pár napja, és ott is a legtöbben azt írják, hogy az első naptól csináltak mindent. Annyira magamra vettem, az én babám is kb 3 hetes volt akkor, szóval kicsit magamra ismertem a kérdezőben. Én is olyan szerencsétlennek érzem magam, hogy másnak megy, én meg ilyen béna vagyok.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2015. okt. 29. 14:30
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Férjem szerint is minden teljesen jó így, és csak magamnak kreálom a problémát. De én tényleg azt gondoltam, hogy ha másnak is megy, akkor én is meg tudom majd csinálni.

Szerintetek mikor fogok belerázódni a baba mellett a mindennapokba?

2015. okt. 29. 14:32
 5/16 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg. Én megmondom őszintén, hogy mindig kiakadok az ilyen öntömjénező válaszoktól ("első perctől egyedül voltam, minden segítség nélkül, és mindent megcsináltam, 5 fogásos ebédet főztem minden nap, csillogott a lakás, a férjemmel minden nap órákat foglalkoztam, emellett persze a gyerekünket maximálisan elláttam.."). Ha valakinek ez tényleg sikerül hát örüljön neki. Lehet hogy én béna vagyok, de nekem ez az első időkben nem ment.. vagy a lakás úszott, vagy a hajam volt zsíros, vagy a mosás állt halmokban, ha egyiket megcsináltam akkor a másikra nem maradt idő a gyerek mellett... Volt hogy délután eszméltem rá, hogy még nem ettem. Ezt nem panaszkodásképpen mondom, de így volt. Idő kellett amíg kialakultak a dolgok.

Lehet hogy béna vagyok, én akkor ezt bevállalom, de így volt.

Hónapok kellettek amíg magamra találtam nemhogy négy hét!! Most 15 hónapos a kisfiam, mostanra elmondhatom, hogy pár hónapja már nagyjából helyreálltak a dolgok, persze azt feladtam, hogy olyan rend és tisztaság legyen a lakásban mint előtte, de nagyjából rend van, kialakult úgy a napirendünk, hogy főzök, takarítok, mosok, a férjemmel akkor foglalkozom amikor a gyerek alszik.. Adj magadnak időt.

2015. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Azért ilyen esetekben sokszor kiderül ám, hogy a nagyi viszi minden nap a frissen főtt ebédet vagy az anyós átugrik vigyázni a gyerekekre, vagy férj esetleg kötetlen munkaidőben dolgozik, bármikor meg lehet kérni h segítsen be, ha épp nagyon csúszásban van minden.

Meg az sem mindegy, hogy msáfél szobás panelt, vagy 200 négyzetméteres családi házat kerttel, haszonállatokkal kell rendben tartani.

2015. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hat igen ez a valosag es probald meg ertekelni magad igy is es buszke lenni mqgadra, hogy ennyire is ugyes vagy!
2015. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Vannak önbizalommal teli emberek, akik akkor is úgy mesélik, hogy ők mindent szuperül megcsináltak ha ugyanúgy egy hetes hajjal és foltos pólóban támolyogtak az első hetekben mint mondjuk én :D.

Ugyan már kislány, lazíts! :D Majd rendeződik az életetek! Elolvastam a kérdést amit belinkeltél. Csomóan azt írják: már első nap főztem.. na és? Lehet hogy a lakás ettől még mocskos volt vagy kibuggyant a szennyes... erről nem szól a fáma.. szeretik az emberek magukat szuepranyuként feltüntetni... honnan tudod hogy volt valójában? Ezen igazán ne rágd magad..

2015. okt. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt a bizonyos belinkelt kérdést már másodszor érti félre valaki. Helyesebben a válaszokat. Abban a kérdésben benne volt az a szó, hogy NAGYJÁBÓL. És igen, NAGYJÁBÓL el tudtam látni a háztartást azonnal. Ez nem jelenti azt, hogy ahogy hazajöttünk, azaz császár után 5 nappal ugyanazon a napon több fogásos ebédet főztem, kitakarítottam, vasaltam, ablakot pucoltam, kádat súroltam, stb., hiszen eleve egy alaposan kitakarított lakásba jöttünk haza.
2015. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne emészd magad. Nem kell mindent ellátni tökéletesen. Nekem pl nem ment. Én sem, és hidd el, hogy nagyon sokan nem tudnak mindent elvégezni ugyan úgy. Ez természetes. Ne hergeld magad, és ne hajszold magad túl. Próbálj meg pihenni is. A férjed ráadásul megértő, akkor pláne ne aggódj. Idővel kicsit könnyebb lesz, de minden korszaknak meg lesz a nehézsége, és az elkövetkező 2-3 évben szerintem nem lesz olyan, hogy minden flottul, tökéletesen tudjon egy anyuka csinálni. :) Élvezd a babázást. :)
2015. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!