Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-2 év közötti gyereketek...

1-2 év közötti gyereketek nézhet-e mesét vagy zenés mesét (pl. gyerekdalok, kerek mese. )? Őszinte válaszokat szeretnék kérni, azt úgysem hiszem el, hogy senkinek nem néz.

Figyelt kérdés

Ha igen nézhet mit és mennyit?

Mennyi idős?

Te mit csinálsz ez alatt (pl. főzöl, takarítasz, pihensz, tsb.?)?


2015. nov. 4. 12:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%

1,5 évesem 1 éves kora óta kap napi 2*30 percet.


Ennyi a maximum, amennyit megengednék egy ennyi idős babának. Méghozzá azért mert rontja a testtartást, a szemet, visszatartja a mozgásfejlődést, az értelmi fejlődést, negatívan hat a szociális fejlődésre.

Mind a Kerek mese (főleg, amiért különösen erősnek tartom a hanganyagát), mind a Minimax és társai, mondjuk nincs BEBE tvnk, de ha jól tudom annak olyan a kialakítása hogy minimális inger mennyiséget közvetít.

De egyik sem helyes, azonban álszent lennék, ha azt állítanám hogy nálunk semennyit se megy a TV (habár én és a férjem egyébként nem tévézünk, csak néha közösen egy filmet a gépen). A 30 percet olyankorra időzítem, mikor pl forró olajban sütök, és veszélyes volna az ott léte, vagy fürdök, és nem akarom hogy addig a wc-ben kotorásszon, tehát valóban csak szükség helyzet esetén.


Fentiek arra is vonatkoznak, ha csak oda oda pillant de játszik közben. Az épp úgy rongálja a szemet, és épp úgy terheli az idegrendszert. Aki pedig ezt nem tudja felfogni, és órákig nézeti a gyerekkel a tévét, mondván nem ördögtől való, az egyszerűen becsukja a fülét, és a szőnyeg alá söpör egy kutatásokkal és esettanulmányokkal alá támasztott problémát.

2015. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Lina63 ***** válasza:
100%
14hós lányomat a tácoló talpak kötik le pár perce, amúgy szólhat bármi a tv-ben nem nagyon érdekli, csak a reklámok, de az olyan szinten, ha játszik másik szobában és meghallja már rohan a tv elé. Addig megszűnik körülötte minden, majd reklámok vége előtt pár másodpercel megy vissza játszani.
2015. nov. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

15 hónapos napi egyszer vagy kétszer fél órát nézhet dalokat (gyerekdalok inkább, mert nekem a Kerek mesés nő hangjától a szőr feláll a hátamon, fura hogy az 1-es válaszoló pont ezt tartja erősnek...). Ez alatt főzök és/vagy takarítok.

A tévé napközben egyáltalán nem megy, este ha hazaár a férjem be szokta kapcsolni, onnantól megy a háttérben, de nem nagyon érdekli, nem köti le.

Mese még egyáltalán nem köti le.

2015. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%

21 hónapos a fiam, nem néz meséket, de nem azért , mert nem engedem, hanem mert minden más jobban érdekli még most.

Sokszor én kapcsolom be neki a tv-t, vagy a bogyó és babócát, hogy hátha picit leköti egy-egy rész, de hamar odébb áll és szétszerel valamit inkább.

Ha nézné, akkor szerintem esténként kiváltanám egy mesével a lefekvés előtti kóválygást, amikor már semmi nem köti le, de még nincs alvásidő sem. Majd biztos lesz ilyen is, most nem néz mesét, nem érdekli.

2015. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

15 honaposak az ikreim es hetvegente neznek max 1 orat meset. Vagyis be van kapcsolva nekik mese, amig en fozok, de annyira meg nem koti le oket. A mese kezdo dalat szeretik, de maga a tortenet mar annyira nem erdekli oket, inkabb eljatszanak egymassal, vagy a sajat jatekaikkal...vagy amig en fozok, ok korulottem nyitogatja a fiokokat es ok is jatszanak az edenyekkel :)

Hetkozben pedig inkabb kint vagyunk veluk a levegon. Nagyon ritkan van, h bekapcsolom nekik a tv-t hetkozben. Es akkor is csak, amikor nekem vmi teendom van.

2015. nov. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
61%
Az enyém tényleg nem néz ilyet. 3 hét múlva lesz kettő. Én sem ülök a gép előtt, csak akkor, amikor alszik. Tv meg nincs. Ezernyi mást csinálunk egész nap. Ilyenkor ebéd után alszik 2 órát, akkor szoktam megnézni a leveleimet, néha a híradót a neten. Főzni és takarítani akkor szoktam, amikor apás ideje van, 5kor ér haza az apukája, akkor mennek kalandozni a játszótérre együtt, vagy bicikliznek együtt, akkor megfőzök, elrakodok, teregetek, stb.
2015. nov. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
63%

Nincs tv- nk, 15 eve sem en sem a ferjem nem nezunk tv-t.

A kisfiam napi 20-30 percet nez ( monitoron ) ezt 3 reszre elosztva.

2015. nov. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
46%

Ebben a korban a lányomat két dolog érdekelte a tévéből

- ha zene szólt belőle (minimax gyerekdalok dvd)

- ha ismerős arcot látott benne (időjárásbácsi, híradóbácsi)


A mai napig nem nagy tévénéző, napokig nem néz egy percet se tévét, ha úgy jön ki. Viszont ha kap egy új dvd-t, vagy esik egész hét végén, előfordul, hogy bevakcoljuk magunkat az ágyra és együtt nézünk végig egy másfél órás mesefilmet. Hatéves most.


A "Mennyit nézhet" kérdésre nem tudok értelmes választ adni, mert egy egészséges egy-két éves gyerek nem is képes túl sokat ülni a tévé előtt, hiszen folyamatosan tevékenykedik, mozog. Ahhoz éveken át kell egy gyereket kondicinálni a "villanypásztor"hoz, hogy órákat tudjon egy helyben ülni.... Persze a tévé nem sokáig lesz jó, mert hamar jön a számítógép, tablet.


A hét végén kirándulóhelyen egy anyukát láttam PELENKÁZNI egy kisgyereket úgy, hogy a gyerek közben okostelefon buzerált!! Pelenkás gyerek!! De hallottam olyanról, aki enni sem képes tablet nélkül!! Értem én, hogy 21. század meg minden, de ezt már akarni kell, hogy ennyire elcsesszen valaki egy pici gyereket!!

2015. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Enyem 8 honapos, neha megy mellette a tv, de nem nagyon koti le. Ha eszreveszem, hogy azt bamulja, akkor inkabb kikapcsolom. Laptopon szoktam berakni neha gyerekdalokat, mondokakat, hogy en is tanuljak, de az sztem egyaltalan nem karos. 20 percnel tovabb ugyse koti le, addigra en is megunom.
2015. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Miért kell ilyen provokatívan feltenni a kérdést? Most az a cél, hogy egymásnak ugorjon az akinek nem néz a gyereke tévét meg az akinek néz?

Az enyém nez néz, ne hidd el ha nem akarod, máshogy kötöm le, játszunk, énekelünk, rajzolunk, sétálunk, kell egy kis kreativitás. Ja, hogy kényelmesebb bevágni a tévé elé a gyereket??!!!

2015. nov. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!