Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fiús anyukák! Ti kiképeztétek...

Fiús anyukák! Ti kiképeztétek magatokat járművekből és munkagépekből? Vagy hogy oldjátok meg az ezekhez kapcsolódó rengeteg kérdést séta közben?

Figyelt kérdés

Az mi? Hogy működik? Mit csinál? Az milyen autó? stb... stb...

:D

Én kb. egy autómárkát sem ismerek fel, a munkagépek közül maximum a markolót és az úthengert... :D...

Más hogy csinálja?

Vagy az én fiam kérdez extra sokat?


2015. nov. 6. 08:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Ez nem a gyerek nemén múlik. Én is kérdezgettem ilyeneket kicsiként, a lányom is.

Amire nem tudok válaszolni, arra azt mondom, hogy nem tudom, ennyi.

Az átlag munkagépet azért ismeri az ember akkor is, ha nem szakmához kapcsolódik. Egy boronát még én is felismerek, pedig soha nem volt közöm a mezőgazdasághoz, csak az úton láttam néha ilyet elcammogni.

2015. nov. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Bár nem vagyok fiús anyuka, 2 lányom van, de ők is kérdezik rendszeresen. Én szakmámból adódóan (építőmérnök) a hozzá kapcsolódó járműveket ismerem, viszont a mezőgazdasági gépekkel néha én is gondban vagyok.
2015. nov. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
Én válaszolok, amit tudok. Az mi? Munkagép. Az milyen autó? Piros. Az milyen márkájú autó? Nem tudom, majd apától megkérdezzük.
2015. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Három kisfiam van.

Rengeteg könyvük van, munkagépesek is. Kb. előbb olvasgattunk ezekről, és láttuk őket képen, mint hogy megtanultak volna beszélni. Addigra én is képbe kerültem. ;)


Ha pedig valamire nem tudom a választ, megmondom, hogy kérdezzétek apától! Ő mindent tud! :))

2015. nov. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Igen, gyerekkönyvekből okosodtam, sőt, könyveket böngésztem a dínós korszakban is.

Most a focistákat tudom beazonosítani már arc alapján is, a legtöbbnél már a nemzetiséget és a fociklubot is tudom. :)

2015. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Ezzel a területtel nem volt gondom!:) Amikor sétáltunk,mindig mondogattam a kisfiamnak,hogy ez milyen autó,jármű és meg is tanulta őket nagyon hamar.Meg hozzá a közlekedési táblákat,nagyon sok műanyag kis makettje van,amivel játszott!Szinte az összeset ismeri/ismerte,de most már nem érdekli olyan erősen,mint amikor kisebb volt.

Most viszont nagyon érdeklődik olyasmi iránt,amit az apukájával jobban át tud beszélni.

2015. nov. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Ha egyik nap még azt kellett mondanom, hogy nem tudom, ha hazaértünk, utánanéztem, vagy közösen utánanéztünk annak, amit kérdezett. Legközelebb már tudtuk mindketten. Mostanra elég jól képben vagyok munkagépekből. Soha nem szégyen valamire azt mondani, hogy nem tudom, de megkérdezek mást, aki tudja, vagy utánanézek pl. neten, és akkor az úgy is van, még aznap igyekszem választ adni. Ebből ő is azt tanulja meg, hogy ne vállrándítással intézze el, ha valamit nem tud, hanem nézzen utána, kutasson, egészítse ki a tudását.
2015. nov. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
Engem a férjem képezett ki ezekre. Ha néha téma, akkor figyelj oda. Ma már ott tartok, hogy a hangjáról tudom hány hengeres egy autó. Egy kicsit engem is érdekel, de magamtól biztos letojnám hány lóerős egy Bugatti. Na meg nálunk esténként nem a Született feleség megy a tvben, hanem a Discovery!
2015. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk apa hihetetlen autómániás, így a 10 év alatt rám is sok "tudás" ragadt.

Most 2,5 éves a fiunk, már 4 autómárkát felismer, és hihetetlenül imád minden járművet. Szerintem ahogy nő, majd együtt tanulunk mindent, amit nem tudunk. Vagy mindennel apához küldöm... :-)


Ha az utcán nem ismersz egy járművet, amit kérdez, mondd neki, hogy otthon utánanéztek. Vagy könyvből, vagy neten keressétek meg később, így az is élmény neki.

2015. nov. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
9-es vagyok, mármint a férjem az, nem az apukám. (hihetetlen, hogy én is így használtam)
2015. nov. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!