Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben gyerek anyakönyv miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most szembesültünk vele, hogy a magyar törvények nem az igazságot hanem a jogot védik.

Adott a párom és én és megtudtuk hogy a várva várt gyermekünk megfogant, viszont épp egy válás közepén vagyok amit még nem mondtak ki és kiderült, hogy hiába nem az ex az apa az ő nevère írják a gyereket még azután is , hogy ha kimondták a válást , de nincs idő szülésig intézkedni.


Leírnátok, hogy nektek mik a tapasztalatok , mennyi idő míg ez elhúzódhat illetve hogyan lehetne ezt megakadályozni? Nagyon bosszant ez az egész jogrendszer.


Előre is köszi.


2015. nov. 6. 08:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hogy mennyi idő nem tudom, de szülés után szerintem a volt férjjel és a jelenlegi pároddal együtt bementek a gyámügyre a volt férj lemond a gyermekről míg a jelenlegi "örökbe fogadja" - de hívd fel a gyámügyet és ők meg tudják neked mondani mi ennek a menete
2015. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
24%
Ha elöbb mondják ki a válást mint hogy megszülnél akkor nem az ex nevén lesz a gyerek hanem a te leánykori nevedet kapja .de ha férjez menél vállás kimondása után és a szülés elött akkor a második új férjed nevét kapná.
2015. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
apasági nyilatkozatot nem tud tenni a jelenlegi párod?
2015. nov. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

(Pontozzatok le,de èn azt nem értem, mi a fenéért nem váltatok el a fèrjeddel,mielőtt új kapcsolatba nem kezdtél?!?)


A baba születéséig van mèg idő,addig lezajódhat a vàlás! Illetve apasági nyilatkozatot nem lehet ilyenkor tenni a párodnak?

2015. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Apaságit simán nem fogadnak el.

A törvényben apasági vélelem van.

Tehát ha a fogantatás idejében házas vagyok akkor ha a válás nem zajlik le akkor a férj nevét kapja a gyerek.

Ha lezajlott akkor még úgyis a férj nevét kapja ha 300 napig nem történik semmi jogi lépés.

Pert kell indítani az apasági vélelem megdöntésére, az exférjenke nyilatkozni kell hogy nem az övé stb...tiszta horror.

2015. nov. 6. 09:23
 6/16 A kérdező kommentje:
Ui.: 4-es...mindennek oka van, nem baj ha nem érted. Nem is kell.
2015. nov. 6. 09:24
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát, ez így működik, kár háborogni Ha így vállaltatok , babát akkor végig kell járni a hivatalos utat és kész. Meg kell dönteni az apaság vélelmét, aztán a párodnak kell elismerő nyilatkozatot tenni. Ennyi. Vigasztaljon, hogy ez nagyon egyszerű eljárás, gyakorlatilag formalitás.
2015. nov. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2015. nov. 6. 09:52
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
ez igy van sajna,sőt h celebet emlitsek,Majkáéknál és anno Bochkoréknál is épp ez volt a helyzet.
2015. nov. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A torvennyel semmi baj sincs, csak nem kell massal vadhazassagban gyereket csinalni amig ferjnel vagy.
2016. márc. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!