Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi okozhat magzatmozgáshoz...

Mi okozhat magzatmozgáshoz megszólalásig hasonló érzést?

Figyelt kérdés

3 napja a köldököm alatt valamennyivel határozott mocorgást érzek, pont olyat, mint amikor a gyerekeim voltak odabent. Olyan 18 hetes mozgásnak megfelelőt.

Mirena spirálom van, minden hónapban gyenge, jelzésértékű menzesszel, egy sem maradt ki. Egyéb tünetem sem volt, pedig terhesség alatt jellemző volt nálam a határozott mellfeszülés. Ma reggel csináltam egy negatív tesztet. Nyilván nem vagyok terhes, a méhem sem tapintható a hasfalon keresztül. De akkor mi az ördög ez? Nem hinném, hogy bélmozgás, azt felismerem. Ja, és ha a hasamra szorítom a kezem, érzem a mocorgást. Volt ilyen valakinek?


2015. okt. 26. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Dede, bélmozgás lesz. Ha épp ott akadt el némi táplálék és dolgozik a perisztaltika, akkor pont olyan érzés. Ki is tapintható.


Arra nagyobb az esély, hogy valamilyen emésztőszervi fertőzés készülődik nálad.

2015. okt. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerinted ez több napon át fennállhat és pont ugyanott mindig? Olyan furcsa:-)
2015. okt. 26. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, ott vmi kanyarban jobban megakad a cucc és többet szöszmötöl vele a beled.

Ha sokáig nem múlik el, a biztonság kedvéért egy hasi UH-ra menj el, ahol átnézik a beleket. Ha valami gyanú van, akkor úgyis továbbküldenek kontrasztanyagos CT-re.

2015. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez van mág kb. 1 éve (2,5 éve szültem utoljára). Már többször voltam dokinál, hogy pedig rugdos egy gyerek, és nem voltam sose terhes. Volt hasi UH-n, epekövet találtak, ennyi. Nem tudom, ehhez köze van-e, de nekem rendesen látni is, hogy mozog a hasam. Nem tudom, meddig tart ez, de már elmúlhatna. Szóval van ilyen, gondolom, bélmozgás.
2015. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A barátnőmmel "fantom mozgásnak" hívtuk a jelenséget. Mindketten tapasztaltuk jóval a szülés után is.

2,5 éves a legkisebb lányom, már egy ideje nem érzem ezt a furcsaságot, de engem is az őrületbe kergetett.

2015. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát én beijedtem rendesen, alig vártam, hogy ma tesztet vehessek. Annyiszor olvasni, hogy terhesség alatt is van menzesz, hogy már mindenfélét képzeltem.

Főleg azért féltem ennyire, mert olyan gyógyszereket szedek, amiket terhesség alatt nem lehet, és az alapbetegségem miatt a terhességeim az első perctől kezelést igényeltek. Szóval bennem volt a majré rendesen.

Okultam, innentől minden hónapban ellövök egy tesztet.

2015. okt. 26. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!