Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi okozhat magzatmozgashoz...

Mi okozhat magzatmozgashoz hasonlo erzest?

Figyelt kérdés

Eloszor tegnap ereztem, majd ma napkozben es este is. A hasamon is latszik a mozgas. Okozhatja az, h a terhesseg alatt szetnyilt a hasizmom es igy a hasfal kevesbe tart, a belmozgasok latszanak? Teljesen olyan erzes, m anno a fiammal volt. Elegge puffadtam a napokban, ezert gondoltam a belmozgasokra. De lehet ennyire latvanyos a szetnyilt hasizom miatt? Olvasgattam kerdeseket es egy aorta aneurizmaba is belefutottam. Tenyleg lehet annak is a tunete??

Volt valaki meg igy? Mi okozta??


2015. okt. 2. 03:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia. Ha aorta aneurysmad lenne, az a szüléskor rupturált, azaz megrepedt volna, és most nem beszélgetnénk, ettől nem kell félned. Ha pulzálást érzel, az a hasi aortád lehet, ahogy dolgozik. Ezek kívül - szétnyílt hasizomtól függetlenül - érezheted a bélmozgást, ami csakugyan olyan, mint a magzatmozgás, én is szoktam néha érezni, pedig izmos a hasfalam. Illetve ami még lehet, pláne, ha látszik is, hogy görcsöl a hasizmod egy kis része. Ha mozogni és látod, és nagyjából 1 ponton vagy max. 1 tenyérni részen érzed, akkor szerintem ez a kis izomgörcs az oka.

Ne aggódj, ez nem veszélyes. Saját magad pedig ne ijesztgesd ilyen rémségekkel :)

Üdv:

Egy nővér anyuka :)

2015. okt. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi! :)

Aneurisma kialakulhat kesobb is szerintem, nem?

Na de remeljuk tenyleg nem az.

Erre en is gondoltam, h begorcsol es rangatozik, mint mas izom is szokott. De nem csak ilyen erzesem van, rendes mozgas. Viszont sztem tuti belmozgas, m most is puffadok, hallom a gazokaf odabent mocorogni. Gondolom mivel amugy is vekony vagyok, igy latvanyos tud lenni.

Aorta pulzalassal nem keverem ossze,az ugye ritmusos,teljesen mas, de persze azt is erzem, tudom milyen az :)

2015. okt. 2. 08:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Kialakulhat, persze. De más tünetei is lennének :) Ne gondolj ilyenekre :) Aneurysma nem, baba nem, valami más lesz ott :)
2015. okt. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Szerintem extrém puffadás volt, mert 2x is ittam tejet (gyanítom, h nem annyira bírom :) ) ill. ovu idején járok, ilyenkor amúgy is puffadok.

Még sosem volt ilyen, ezért nem tudtam hova tenni, rögtön az jutott eszembe, hogy teljesen olyan, mint mikor a kisfiam "úszott" egyik oldalról a másikra.

Baba meg sem fordult a fejemben, mert ha már ennyire mozog, akkor az nem korai terhesség, ill. nem csak napi 2x érezni :)

2015. okt. 3. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!