Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek min múlik, hogy...

Szerintetek min múlik, hogy egy kisgyereket érdekel (autók, dinók, állatok stb. )?

Figyelt kérdés

Ez csak egy „filozófiai” kérdés, mert kíváncsi vagyok. Például azt, hogy a kisfiúk általában az autókhoz és a focihoz vonzódnak, gondolom sokszor motiválja, hogy apuka autó- vagy focimániás. De ismerek olyat is, akinek a szüleit hidegen hagyják a kocsik, a gyerek mégis olthatatlan vágyat érez az összes márka megismerésére.

Biztos befolyásolja az is, hogy hol lakik (pl. Bp. belvárosában sok autót lát, és viszonylag keveset az élővilágból, míg egy kertvárosi részen fordítva).

Nálatok hogy van/volt ez?



2015. nov. 6. 09:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem titkolom, hogy kérdésemet egy másik kérdés inspirálta, amelyet nemrég írt ki valaki arról, hogyan elégíti ki egy anyuka a fia autók, gépek iránti érdeklődését.
2015. nov. 6. 09:23
 2/10 anonim ***** válasza:

A család, a kortársak, a környező világ biztos sokat számít. A fiam az állatos korszakát tőlem, a dínós korszakát az ovistársaktól, a focimániáját az apjától "kapta".

Már csak a foci van meg, kiegészülve a kontinensek-országok-városok szeretetével. (ez a foci hozadéka)


Természetesen az ellentétére is tudok példát: fővárosi kisgyerek a mezőgazdasági gépekért van oda, így a szülők elég gyakran kirándulnak vidékre, hogy a gyerek igényét kielégítsék. Illetve ismerek olyan focit imádó gyerkőcöt, akinek a családjában egyáltalán nincs focit kedvelő, és a barátait sem érdekli.


Összegezve: szerintem a közvetlen környezet sokat számít, de mindig akadnak kivételek.

2015. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, nem tudom. A saját tapasztalatomat tudom leírni. Van egy 3,5 éves fiam, én voltam itthon vele, már persze közösségbe jár, de így is velem van a legtöbbet, én pedig egyáltalán nem vagyok autó vagy munkagép mániás. Mégis tele a lakás kis, nagy és közepes autókkal, traktorokkal és társaival, repülőkkel, autópályával. Soha egy babát nem fogott a kezébe (pedig találkozott azért velük itt-ott), viszont ismer egy csomó autómárkát, imádja a Verdák mesét, Villám Mcqueen az isten nála. Az állatokat is szereti, mondjuk mi kisvárosban lakunk, kutyánk is van, de egyébként nincs sok állat a közelünkben, nem lát napi szinten birkát például, mégis odavan értük.
2015. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fontos mit lát a gyerek, de az is fontos mit "hoz" magával! Van egy belső beállítottság, amit hoz magával a gyerek (vagyis egyszerűen van amire fogékonyabb lesz).

Egyik lányom imád fotózni, ami nem csoda, hiszen én hobbifotós vagyok. Másik lányom viszont közelébe se megy a fényképezőgépnek... Pedig ő is látja tőlem. Szóval az egyik fogékonyabb erre, a másik nem. Tehát számít a környezet, de ez nem minden. A gyerek mentalitása, beállítottsága, fogékonysága egyaránt meghatározó, ami szerintem "hozott alapanyag".

2015. nov. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

(Bocs, most látom, hogy kimaradt a kérdésemből a „mi” szó.)


„Már csak a foci van meg, kiegészülve a kontinensek-országok-városok szeretetével. (ez a foci hozadéka)


Természetesen az ellentétére is tudok példát: fővárosi kisgyerek a mezőgazdasági gépekért van oda,…”


Jó, hogy ezt írtad, most esett le, hogy a foci–zászlók–országok téma egymást erősítik. Én is ismerek olyan kissácot, aki fociimádó, és kívülről fújja 5 évesen az országokat és zászlóikat, nyilván a csapatok nemzetisége adta ehhez a kezdő lökést.

A mezőgazdasági gépes dolog nagyon aranyos. :) És jó fejek a szülők, hogy hagyják kibontakozni ezt az érdeklődését.

2015. nov. 6. 09:50
 6/10 A kérdező kommentje:

„Mégis tele a lakás kis, nagy és közepes autókkal, traktorokkal és társaival, repülőkkel, autópályával.”

Ezeket azért kapja, mert kifejezetten kéri, vagy mert ti úgy gondoljátok, hogy ez érdekli?


4. válaszolónak: igen, bizonyára igazad van, a fotózással kapcsolatban az jutott eszembe, hogy pl. az egyik unokahúgom kicsit „félénkebb”, mindig is utálta, ha fotózzák, ezért elkezdett ő fotózni (így a másik oldalon áll) – ez is jó példa a személyiség meghatározó erejére.

2015. nov. 6. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Kifejezetten ő kéri. A tízszerese is lehetne itthon, ha az összes autót és társait megvenném, amit kitalál :) Egy 3,5 éves már nagyon tudja, hogy mi érdekli, az oviban sem játszik, csak olyannal, aminek kereke vagy szárnya van, pedig ugye ott aztán van baba és lányos játék is dögivel.
2015. nov. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fogékonyságot, ízlést az a génjeiben van, azt nem a szülő határozza meg, max. örökli tőle a gyerek.

Viszont azért vannak speciális dolgok, amiért nem biztos, hogy rajongana, ha a szülőtől nem látná.

PL. tudok rögbi rajongó gyereket. Azért itthon ez elég kevéssé elterjedt, nem hiszem hogy egy átlagcsaládban sok rögbilabda lenne. Viszont ezen esetben apuka játszik egy csapatban, tőle látja a gyereke. Ha apuka nem foglalkozna ezzel, valószínűleg a gyerek nem fedezné fel magának. Viszont ha a rögbi is annyira elterjedt lenne mint a sima foci, akkor a gyerekek közt is biztos több rajongó lenne, mert ugye sokan fogékonyak a labdajátékokra.

2015. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

„A fogékonyságot, ízlést az a génjeiben van, azt nem a szülő határozza meg, max. örökli tőle a gyerek.”


Ezt úgy érted, hogy a veleszületett képességei határozzák meg? Pl. egy jó mozgású gyereket érdekel a sport, egy „kontemplatívabb” beállítottságút meg mondjuk a környező világ részleteinek, összefüggéseinek megértése?

2015. nov. 6. 13:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Fiamat kicsiként is minden érdekelte természet,állatok,ma a tékozotsága tudása jobb mint a kortásaié 13 éves minden érdekli foci is .

Másik fiamat meg csak a foci .

Lányomat meg minden közlekedési eszköz ,busz,troli,villamos vonat,az állatok,is és a kertészkedés is .

2015. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!