Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elvinnétek magatokkal fogorvos...

Elvinnétek magatokkal fogorvoshoz egy kisgyereket?

Figyelt kérdés
hónapok óta halogattam, mert nem tudom kire bízni, de most már nagyon fáj a fogam. viszont attól félek, hogy nagyon megijed és le sem akar majd szállni rólam, meg ugye a fúró hangja..
2015. szept. 5. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát függ, hogy hány éves a kisgyerek.. egy 1-2 évest nem vinnék. De 3 éves kor fölött már elég okos, és neki sem ártana, ha néha elmenne fogorvoshoz.

Senkire se tudod bízni hónapok óta? :O

2015. szept. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én vittem a 1,5 évesemet hasonló okokból, muszáj volt mennem, de nem tudtam kire bízni.

Nagyon nehézkes volt a dolog, a kicsim végigüvöltötte az egészet, tépte ki a fúrót a fogorvos kezéből, nagyon kiakadt a dolgon. Így pár perc után abba is hagytuk, mert nem lehetett elvégezni a beavatkozást annak ellenére sem, hogy kb 10 perc lett volna az egész. (korábban kezelt fog tömésének korrigálása)

2015. szept. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvittem, direkt azért, hogy lásson fogorvost. Megbeszéltük a dokival, hogy vele kezd. Beültette a székbe, meglifteztette, spatulát adott neki, a levegőben megvijjogtatta a fúrót, forgatta a lámpát. Óvatosan kinyitotta a száját és belekukkantott, de nem erőltette tovább, amikor becsukta. Gyakorlatilag egy fogászati ellenőrzést imitáltunk, a gyerek még élvezte is.


Utána jöttem én, mivel ki volt peckelve a szám, a doki magyarázott neki, hogy most én is liftezek, most nekem is megnézi a fogaimat, stb. A fúrót meg látta korábban, én meg nem akkorra időzítettem a halálsikolyt.

Egyedül akkor vitte félre egy percre az asszisztens, amikor az érzéstelenítőt kaptam, mert az injekció az oltásokra emlékezteti és attól kiakadt volna. Egyedül az injekciót nem látta a folyamatból.

2015. szept. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak ha semmi más megoldás nincs. Nekem legutóbb elég hosszú lett a kezelés, majdnem egy órát voltam ott. Az én kisfiam nem bírná a várakozást, ellenben nagyon érdeklődő, nem hiszem, hogy tudna nyugodtan dolgozni a doki.
2015. szept. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha egyszer el kell menni, akkor el kell menni. Én számtalanszor vittem orvoshoz magammal a fiamat, amíg még nem volt bölcsis, hiszen mindenki más dolgozott rajtam kívül, úgyhogy evidens volt, hogy csak velem tud lenni.

Fogorvoshoz sajnos sokszor kellett már mennem életem során, úgyhogy a fiam is sokszor volt ott velem. Amikor picike volt, tök laza volt a dolog, mert szépen elvolt a babakocsiban, de amikor már nagyobbacska volt, akkor sem volt vele igazán gond, maximum ha már unatkozott, de olyankor az asszisztens elkezdte neki mindig magyarázni, hogy mi történik, és akkor az is lekötötte a figyelmét. Meg általában vittem valami játékot is, amivel el tudta foglalni magát.

De amúgy mitől félsz, a tiéd mitől ijedne meg? Nincs ott semmi félelmetes, ez csak a felnőttek számára az, akiknek már vannak rossz élményeik :) A fúró hangját is csak a felnőttek társítják kellemetlen dolgokkal, egy babának ez még csak egy monoton zaj, mint a porszívó, vagy a vonat kerekeinek a hangja, ezeket még szeretik is általában.

2015. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én most húzások sorozatán esek át. Nekem szerencsére nincs ilyen gondom mert apa visz kocsival és kint megvárnak. A második alkalommal beakart velem jönni a fiam. Míg a szurit kaptam bent volt, aztán őt is megnézte a doki. A húzásra viszont nem engedtem hogy bejöjjön mert a legjobb érzéstelenítés ellenére is van hogy fáj és akkor üvöltök. Ha meg ezt halja-látja akkor soha többet nem tudnám fogorvosi székbe ültetni.
2015. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tényleg nem mindegy, mennyi idős kisgyerekről van szó. Az én fiam 4,5 éves volt, amikor elkísért engem (muszáj volt, nem tudtam kire bízni), elnézelődött a rendelőben, meg párszor bekérdezett a doktor nénitől, hogy mit csinál éppen, de nem félt semmitől.
2015. szept. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! még kiegészítenétek annyival (aki nem írta), hogy hány éves volt a gyerkőc, mikor vittétek?

Az enyém másfél és azért félek, mert biztos hosszú lesz, másrészt pedig pl a fűnyíró hangjától is fél

2015. szept. 7. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!