Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Inkább boldog gyermekkort...

Inkább boldog gyermekkort vagy boldog felnőttkort teremtsünk?

Figyelt kérdés

Teljesen elméleti a kérdés. Ha lenne olyan szélsőséges helyzet, hogy a szülőnek választania kell, hogy a kisgyermekének ad meg mindent: minőségi együtt töltött sok időt, odafigyelést, kirándulásokat, közös élményeket, stb., vagy ezt az időt inkább a munkahelyén tölti vagy otthon dolgozik reggeltől estig, hogy minél több pénzt félre tudjon tenni a gyerek fiatal felnőtt korára (egyetem, lakás, stb.), akkor melyik a jobb választás?


Én azt gondolom, hogy a boldog, kiegyensúlyozott, magabiztos gyermek nagyobb eséllyel lesz képes önmaga is megküzdeni az élet nehézségeivel, míg akit gyermekkorában érzelmileg időhiány miatt elhanyagolnak (attól még imádásig szerethetik nyilván!) az fiatal felnőttként is több problémával küzd, akár ajándék lakással sem boldogul könnyen az életben. Nektek mi a véleményetek?


2015. nov. 6. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem elméleti kérdés, hanem úgy van, ahogy leírod. A nehéz gyerekkorból nehezen lehet kikeveredni, sem lelkileg, sem érzelmileg, sem pedig fizikailag nem lesz egészséges felnőtt egy elhanyagolt gyerekből.

Amúgy meg nem felnőtt korban kell őt pátyolgatni, hanem gyerekként kell megmutatni neki mindent, amiből később önálló, értelmes felnőtt lesz.

Egy ajándék lakással ki lehet törölni a hátsód, ha közben gyerekként senki nem foglakozott veled...

2015. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Boldog gyerekekből lesznek a boldog felnőttek. Nagyon sok embernek nem adatik meg, hogy lakással a feneke alatt kezdje a felnőttlétet, de szerintem ettől senki nem omlik össze, főleg, ha megvolt gyerekkorban a normális családi háttér.


Aki kiegyensúlyozott gyereket nevel, az kiegyensúlyozott felnőtt lesz, pontosan fogja tudni, hogyan érje el a céljait.

2015. nov. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő a gyermekkori nevelés (célok, ambíció, önbizalom), akkor felnőttkorban ő maga is meg tudja teremteni a feltételeket, ami az anyagiakat illeti.


A legtöbb jómódú, vagy kifejezetten gazdag ismerősöm mind alulról küzdötte fel magát és a nevelésben a munka szeretete, kitartás, kudarctűrés mind kiemelt szerepet kapott.

De akad közöttük olyan is, aki nagyon jómódú családból származott, viszont szándékosan nem kényeztették el anyagilag. 14 évesen nyáron ment dolgozni, a "plusz" igényeit ezekből fedezte, a család csak az étkezés-szállás-ruházat-oktatás-egészségügyi kiadásokat állta. Ez az illető a saját gyerekeit is így neveli, hogy pénz nem a fán terem, hanem dolgozni kell érte.

2015. nov. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erről egyébknt egy filmbeli jelenet jut eszembe, ahol a 8 év körüli kislány mondja a szüleinek, hogy "Ugye mi gazdagok vagyunk?". Erre válaszolja az apja, hogy "Nem, kislányom, anyád és én vagyunk gazdagok, neked nincs vagyonod. Ha majd te is dolgozol, ahogy mi, akkor neked is lesz."
2015. nov. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló tökéletesen leírta, amit én is gondolok. Annyit tennék még hozzá, hogy nem kell ezt nagyon túlgondolni, elég azt észben tartani, hogy amit most megadsz a gyerekednek szeretet és törődés által, azt senki nem veheti el tőle – míg a pénz egy múlandó dolog lehet. Triviális példa, de elég arra gondolni, hogy jön egy gazdasági válság, s a felhalmozott vagyon, huss, elvész.


Kicsit más, de idetartozik szerintem: szerintem nem arra kell a gyerekeket nevelni, hogy a világ „rossz és nehéz”, így tanulja csak meg mihamarabb ennek elviselését – hanem arra kellene törekedni, hogy az a világ, amiben majd ő lesz felnőtt, ne ilyen legyen. Hiszen ez nem egy megváltoztathatlan dolog, hanem a mi gyerekeink fogják azt kialakítani. (Nem kasztrendszerben élünk szerencsére, hogy a beletörődésre kéne trenírozni őket.)

2015. nov. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs boldog gyerekkor, akkor nincs boldog felnőttkor sem. Meg miből gondolod, hogy felnőttként a pénz fogja boldoggá tenni?


Ha gyerekként elindítod egy úton, megadod neki a szükséges időt, szeretetet, lehet hobbija, elviszed sok helyre, hogy lássa a világot, akkor felnőttként egyedül is megy tovább az úton, és tudni fogja, mi a célja.

2015. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok. Kicsit meglepődtem, hogy eddig minden válaszoló véleménye egyezett az enyémmel, mert a való életben, de itt is sok kérdésnél azt látom, hogy az anyagiak gyűjtése, konkrétan akár az ajándék lakás is elég előkelő helyen van az embereknél a fontossági sorrendben, apukát például a legtöbb környezetemben élő kisgyerek nem is látja szinte. És akikről én beszélek, szerencsére nem filléres gondokkal küzdenek, tehát nem arról van szó, hogy hitel vagy egyéb miatt kell ennyit dolgozni és távol lenni otthonról. Még gyakoribb, hogy bár szívük szerint nagyon vágynának rá, azért nem vállalnak kistestvért, hogy a nagynak meg tuják teremteni pl. a lakást, miközben maguk is azt vallják, hogy teljesebb és boldogabb lenne a családjuk még legalább egy gyerekkel, és a nagynak is jót tenne, ha lenne testvére. Akkor végül hogy van ez? Más az elmélet és más a gyakorlat?
2015. nov. 6. 14:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdésed lett nagyon sarkosan megfogalmazva. Úgy fogalmaztál, hogy egyszerűen lehetetlen nem ezeket válaszolni, minden jóérzésű ember a boldog gyerek opciót választaná.


Más lett volna a statisztika, ha mondjuk azt kérdezed, mennyire fontos az adott szülőnek, hogy a gyerekét lakással, vagyonnal indítsa útnak az életbe, milyen áldozatokat hozna ezért stb.

2015. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Szándékosan tettem fel így a kérdést, mert szerintem ha úgy tettem volna fel, ahogy Te írtad, a lényeg akkor is ugyanez lenne: mi a fontosabb? És végülis ki hoz nagyobb áldozatot a későbbi ajándék lakásért (fizetős egyetemért, stb.) a szülő, vagy a gyerek?
2015. nov. 6. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Boldog gyermekkor .
2015. nov. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!