Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki betölti a felnőttkor...

Ha valaki betölti a felnőttkort, akkor már elmehet otthonról? Vagy a szüleinek joguk van otthon tartani őt?

Figyelt kérdés
(akit érdekelné h miért szeretnék elmenni pircátban írjon..nem akarom nyilvánosan kifejteni az okot)
2013. nov. 19. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha betöltöd a 18-at oda mész, ahová akarsz. De vissza már nem kötelesek venni a szüleid, ha mégsem jönne be a különköltözés. Viszont, mivel nagykorú vagy haza sem vitethetnek.
2013. nov. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tarthatnak otthon, akaratod ellenére, mert azzal sértenék a személyi jogaidat. Innentől jogilag sem felelősek érted. Ha nappalin tanulsz, kérheted,h te kapd meg a rád vonatkozó családi pótlékot is. Az más kérdés,h el tudod-e magad tartani a segítségük nélkül. Illetve más a helyzet annál, aki gyámság allatt áll.
2013. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Írhatsz privátot.

Ha nagykorú vagy,akkor már nem szólhatnak bele a szülők,ha elköltözöl.Egyébként én is ahogy betöltöttem a 18at egyből elköltöztem.

2013. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18 éves kor felett a magad ura vagy.
2013. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagykorú vagy, azt csinálsz, amit akarsz.

Viszont innentől senkinek sem kötelessége eltartani téged!

2013. nov. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. nov. 19. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
24%
Sokan annyira elvannak szállva mert 18.vagy pár hó múlva lesz.Mi változik?Némelyiknek annyi esze van mint egy kamasz lánynak vagy annyi sem.18 nem kor szinte még gyerek.lehet fejest ugrani a sok hülyeségbe,oszt vagy megfullad vagy nem.
2013. nov. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Fogalmad sincs az életemről..ha tudnád,hogy mi az oka az egésznek akkor valószínűleg máshogy gondolnád..és nem kértem véleményt..megírtam,hogy aki tudni szeretné írjon privátban..ha csak úgy el akarnék húzni itthonról,akkor nem írtam volna h elmesélem az okát..és tudtommal ez az oldal arra való,hogy választ kapjak a kérdéseimre,nem pedig arra,hogy valaki beképzelt ossza itt az eszet tudatlanul..köszönöm;)
2013. nov. 20. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!