Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sókristályszerű valami a...

Sókristályszerű valami a csecsemő vizeletében?

Figyelt kérdés

Babám pelenkájában vizeletürítéskor sókristályhoz hasonló izék jelennek meg. Mik lehetnek ezek, valaki látott már ilyeneket?


Nem lázas, közérzete jó, súlya gyarapodik.



2015. nov. 8. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy a vizeletében van? Nem a pelenkából jött ki az a zselés trutyi?

Nem tudom elképzelni, milyen lehet. Ha tényleg a vizeletben van valami, akkor nagyon sürgősen elvinném orvoshoz.

2015. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A pelenka nedvszívó zseleje.
2015. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Igen, ha túlságosan telítődik a pelenka, a nedvszívó zselé átpasszírozódik a pelenka belső anyagán. Azt találhattad meg a pelenkában. Cserélj pelust gyakrabban.
2015. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor is van benne, ha nincs még túltelítődve a pelus. De akkor ezek szerint nem elég jó pelus. Pampersnél ilyet nem tapasztaltam, de az ugye elég drága, emiatt próbáltam kicsit olcsóbbra áttérni.
2015. nov. 8. 15:20
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha megnyomom, akkor igen, ilyen zselés, összepasszírozható az anyag, csak kívülről tűnik úgy, mint a durvább szemcsés só. Amúgy ez ha kifolyik a pelusból, nem áthat a babának? Bőre nem piros, sebes amúgy, teljesen rendben van, a baba sem nyűgös.
2015. nov. 8. 15:22
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Na ez volt a másik tippem, hogy nem túl jó minőségű a pelus. Nem hinném, hogy ártalmas, mert akkor a pelenka belsejében is ártalmas volna.
2015. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én emiatt tértem át a Rossmannos pelenkáról a Liberora. Ebben a dologban nem érdemes szerintem kockáztatni a baba bőrének épségét. Sok dolgon lehet spórolni, de én ezen nem akarok. 1-es voltam.
2015. nov. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk csak a Liberonál fordult ez elő, pedig sok pelust próbáltunk már.
2015. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk egy csomag pampersnél fordult elő.

Szerintem gyártásnál egy pelus kiszakadhatott, és ez került rá a többire.

Pelusozás előtt rázd ki egy kicsit.

2015. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!