Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3,5 évesemnek tüdőgyulladása...

3,5 évesemnek tüdőgyulladása van,11 hetes terhes vagyok, mi lesz így?

Figyelt kérdés

Szerdán lépek a 12. hétbe, a gyerekorvos azt mondta, hogy kerüljem a gyereket, de én vagyok vele itthon.

Mit tegyek, hogy gyorsan meggyógyuljon és én se kapjam el a betegséget?


2015. nov. 9. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Sűrű szellőztetés, gyakori kézmosás, és ne egyél az ételéből/italából. Nála meg tartsd be az orvos utasításait. Bakteriális vagy vírusos a tüdőgyulladása? Ha bakteriális, remélhetőleg az antibiotikum hamar hat, és egy-két napon belül sokkal jobban lesz. Valószínűleg ha el is kapod a betegségét, a Te immunrendszered erősebb, nálad csak enyhébb betegséget okoz a kórokozó (nátha, torokgyulladás...).
2015. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen használj szájmaszkot is!A többit már az első válaszoló leírta.
2015. nov. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

Nem lehet megoldani, hogy az apuka ápolja, ő maradjon vele otthon?

Szerintem szinte biztos a fertőzés. Legalábbis nálunk, ha valakinek tüdőgyulladása volt a családban, az mindig megfertőzte a többieket, pedig semmi különleges szoros kontaktus nem volt.

2015. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Antibiotikumot(is) kapott. A maszkot már fel is tettem. Apuka ma itthon van, holnaptól viszont muszáj mennie, de csak délután.
2015. nov. 9. 10:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Amit előttem írtak,.szellőztetés, szajmaszk, ne puszilgasd stb. De ne idegeskedj (könnyű mondani, tudom). Fiunknak is volt tüdőgyulladása, senki nem kapta el tőle (pedig mi puszilgattuk, sőt vele is aludtunk, mert nem voltam terhes, így nem különösebben érdekelt, hogy elkapom-e), korábban tesómnak is volt, tőle sem kapta el senki.
2015. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Használj maszkot, (mondjuk egész nap nem lehet bírni maszkban), szellőztess nagyon gyakran. Sterilizálj mindent, amivel játszik, amiből eszik, és szedj sok C-vitamint megelőzésképpen.


Az én gyerekem a skarlátot kapta el, mikor terhes voltam. Szerencsére nekem nem lett bajom, pedig volt, hogy váratlanul rám "nyalt" egy puszit, mikor épp levettem a maszkot.

2015. nov. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként most egész jól van, meg nem mondanám hogy ez tüdőgyulladás, de bevette a gyógyszereket, remélem hamar túlesünk rajta.
2015. nov. 9. 11:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én két gyerekemnek minden télen van tüdőgyulladása, soha nem kaptam el sem én, sem ők egymástól.

Én a császárműtét alatt kaptam tüdőgyulladást, nem különítetek el a kórházban, ugyanúgy hozták a kicsit is hozzám 3 óránként. Azt mondta az egyik nővér, hogy az első adag antibiotikum után pár órával már nem fertőzhetek. Nem tudom, ez mennyire igaz,ezt mondta.

2015. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem kislányom pont egy éve volt tüdőgyulladásos, és fertőző,mert az oviban járvány volt. 3hétig voltam itthon vele táppénzen,nagyon nehezen jött ki belőle. Mikor harmadik napja voltam vele itthon, akkor teszteltem pozitívat. Rettegtem, hogy elkapom, de szerencsére megúsztam. Gondolhatod mennyire féltem olyan korai terhességnél, úgy, hogy előtte volt két vetélésem. Aztán utána 8hetesen elkaptam valahol a lègcsőhurutot,majd 9hetesen begyulladt a bölcsesség fogam, és meg kellett vele műteni, szájzárat kaptam, másfél hétig nem tudtam enni,de a babám jól bírta a gyűrődést szerencsére. Ma már 4hónapos nagyfiú, úgyhogy nyugi. Minden jót, és hamar gyógyuljon meg a gyermeked.
2015. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most jól van, meg nem mondanám róla hogy tüdőgyulladásos.
2015. nov. 9. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!