Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti rákényszerítenétek...

Anyukák! Ti rákényszerítenétek bármilyen módon a 15 éves lányokat, hogy szüljön?

Figyelt kérdés

Tehát, van egy lányotok, 15 éves. Lefeküdt a barátjával, az óvszer kiszakadt, nem mert szólni.

Terhes.

Mit tennétek?

(A kérdésemet egy másik kérdés ihlette, sem a lányt sem pedig más szereplőt nem ismerek)



2015. okt. 8. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Rákényzeríteni nem lehet semmilyen módon.

Elvileg ugyan az abortuszhoz kell a szülöi beleegyezés, de ha megtagadják, akkor a gyámhatósághoz fordulva ök engedélyezhetik.


Mindettöl függetlenül eleve nem lenne értelme, mert egy gyereknek szüksége van szülöi szeretetre, márpedig egy rákényszerített gyereket senki nem fog tudni szeretni. A gyereknek jobb nem megszületni, mint születésétöl kezdve lelki nyomorban élni.

2015. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom. Habitusából/ jelleméből adódóan javasolnék neki egy megoldást...

Nyilván hosszú beszélgetés és idegtépő konfliktusok árán jönnénk rá együtt, hogy mi lenne a helyes.

Én, hogyha velem ilyen történt volna 15 évesen szerintem az abortusz mellett döntöttem volna, de ez mindenkinél más lehet.

2015. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a kérdést,válaszoltam is.Szerencsére nem lehet rákényszeríteni,akkor sem ha kiskorú.Igen,az abortuszhoz kell szülői beleegyrzés,de ha nem támogatja a szülő,akkor a gyámügy emgedèlyezi.Nem kényszeríteném.Bár a kérdés szerintem kamu volt.
2015. okt. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem is inkább a kérdés rázott meg, hanem a válaszok.

Szinte sokkolt, miket oda nem böfögtek.

Amúgy nem feltétlenül kamu, sajnos én is ismerek ilyen anyukát/nagymamát.

Hát finoman szólva a lány élete el lett cse.szve.

18éves és két éves a fia.

2015. okt. 8. 22:14
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem

nekem volt mindkettő, így tudom, melyik mivel jár. Nem tenném ki fizikailag egy terhességnek és szülésnek, főleg, hogy nem is akarja. Egy abortuszból gyorsabban rendbe jön.

2015. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Persze nem örülnék neki, ha tizenöt évesen teherbe esne, de ha az abortusz mellett döntene akkor támogatnám. Viszont az már más kérdés, hogy miért nem mert szólni. Az én lányom még közel sincs ahhoz a korhoz amikor már komoly szexualitásról lehet beszélni, de szeretném, ha ebben a kérdésben is bízhatna bennem és merjen szólni, ha gond van. Bárkivel előfordulhat, hogy kiszakad a gumi, de akkor, ha időben kiderül még mindig ott van az esemény utáni. Bocsánat, hogy kicsit eltértem a konkrét kérdéstől, de szerintem az előzményeket sem szabad figyelmen kívül hagyni egy ilyen kérdésnél.
2015. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Bocs, hogy válaszolok, nekem még nincs gyermekem, de véleményem igen s nem hiszem, hogy élesben más lenne a helyzet, mint amiben biztos vagyok, hogy mit tennék.


Empatikus vagyok és nekem is pokoli lett volna fiatalon egy gyerek (de egy abortusz is, ha már itt tartunk). Dehogyis kényszeríteném. Segítenék neki dönteni és mindenben. Ha abortuszra menne, nem ítélném el egy kicsit sem (ebben elég liberális vagyok, ha nincsenek meg a feltételek a felelős gyermekvállaláshoz), ha megtartaná, besegítenék a kicsi mellett. Más kérdés, hogy elbeszélgetnék vele erről-arról... Nem bántóan, csak ugye mégis... Nyilván felmerülne bennem az is, hogy nem megfelelően készítettem fel az életre...

2015. okt. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

A legnagyobb butaság, ha nem mer szólni, mert ha elfogy az idő, akkor még ha akarok, sem tudok neki segíteni, mert az abortusz elintézése nem 2 nap.


Én nem kényszeríteném semmire, sokszor ők magukat kényszerítik bele a rosszba, mert buták, félnek, h mi lesz, bezzeg akkor nem félt, mikor 14 évesen pasizgatni kezdett meg nemi életet élni.


Remélem, az én lányomnak több esze lesz.

2015. okt. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Vannak abortuszellenzők, és abortuszpártiak.

Az abortusz ellenzők szemszögéből nézve az a normális, ha megszületik a gyermek, mert gyilkosság az abortusz.

Több beíró "lelki nyomorról" panaszkodik, hogy jaj mi lesz a gyerekkel, mivel a kamasz anya érzelmileg nem kötődik hozzá, stb. Akkor van alternatíva, pl örökbeadás. NEM minden alternatívával értek egyet! Intézetbe lehetőleg NE!

2015. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Az előző válaszomhoz hozzátennék két további gondolatot:

egyesek azt hiszik, általában abortuszból könnyebb helyre jönni, mint adott esetben nehéz szülésből (ld egyik fentebbi választ). Nos a kamasz lány egy életre tönkremehet lelkileg, egy részük legalábbis, amennyiben az abortusz miatt örökre meddővé válik, ugyanis ennek valószínűsége komoly - ezt is javaslom végiggondolásra.


Erőltetéssel, erőszakkal persze én sem értek egyet. Pro és kontra végig kell gondolni a helyzetet és megbeszélni a megesett kamasz lánnyal (a szülő, vagy a szülő is beszélgessen el vele). Végül a kamasz lány döntsön szerintem (ha betöltötte a 14-et), bár 18 éves korig nem teljesen döntésképes a felelősségteljes dolgokban a legtöbb kamasz.

2015. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!